Čo na 8+ diskov?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2095
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Čo na 8+ diskov?

Príspevok od používateľa zoom »

Nevenoval som sa diskovemu polu od Vianoc, nechal som ho tak, funguje. Ak by to niekoho zaujimalo, tak v TrueNAS Scale 23.10.2 napoly opravili ten bug s autoextendovanim VDEV pri upgrade diskov. Samozrejme len ten, vsetky ostatne veci z mojho postu platia dalej. Mozno o 10 rokov nejaky bradaty open a free pan zisti, ze uz nezijeme v roku 2003 a veci sa niekam pohnu.

Preco len napoly? Lebo finalna oprava bude az niekde vo verzi 24.10 na konci roka. Great success! Teraz je to len tak spackane nejako a typek, co to hlasil, musi nove disky postupne vymienat za stare a zase za nove dokola ako debil.

Z celeho toho som pochopil, ze po dvoch rokoch od uvedenia TrueNAS Scale do prevadzky na polovicu opravili taky uplne okrajovy pripad akoze v diskovom poli upgradujem mensie disky za vacsie. Uplne nestandardna situacia, nikto o niecom takom este nepocul. Hyper-fail, amaterizmus. Kebyze toto kupim za peniaze, tak som asi velmi nestastny.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"