MACBOOK AIR/alternatíva

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
grepiii
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2023, 23:55

MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa grepiii »

Ahojte,
chcel by som manželke kúpiť lahký kompaktný NTB. Ideálne MacBook Air 13,6 do 1000€ alebo nejakú šikovnú alternatívu.
Nech to má aspoň 512GB SSD a krásne plynulo fičí. Ak máte prehľad aj o bazárových kusoch a je nejaký v stave ako nový tak by som bol rád ak by ste mi poradili.
Ďakujem veľmi pekne
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa pepkopav »

https://www.alza.sk/macbook-air-13-m1-s ... 851771.htm

čo tak na skúšku,kúpiť toto? je tam rok záruka a nb vieš pri nejakých problémoch v zákonnej lehote vrátiť...vždy menšie riziko ako cez bazár...na alze je tých alternatív v cene okolo 1000€ viac...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
grepiii
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2023, 23:55

Re: MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa grepiii »

Ďakujem, v klude to vyskúšam aj cez použitý z alzy.

Ide mi o to, že nemám skúsenosti s Macbookom, ale mám taký pocit , že proste sú tak robené aby pekne plynulo splapali . No a tie notebooky s windowsom tam si nie som istý. Tam sa mi vždy stane, že časom by som ten notebook hodil o zem lebo brutálne spomalí . Tak či je taký nejaká alternatíva, ktorá bude fungovať dlhší čas. Pri tom Macbooku sa mi nepáči , Že sa ani ram ani ssd nedá rozšíriť.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa HellAngel »

dovodov preco po case windows slape pomalsie je niekolko, ale hlavne je to kvoli uzivatelovi. Nahadzu si do pocitacov xy balastu, ktory sa spusta po starte a za rok sa nakopi toho po spusteni tolko ze proste win startuje namiesto par sekund, 3x tak dlhsie
Pozor nemoznost rozsirovat HW nie je uz len vyhrada Macov. Uz aj kopec NB s win sa nedaju rozsirit. SSD este hej, ale ram su casto naletovane a ich hodnota je nezmenitelna
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jazdeny mac m2 uz minulorocny pod 1000 zozenies, akurat v zakladnej konfoguracii. Za tolko cca by som predaval, mozno aj 900.

Ale treba povedat ze nic tomu nechyba, jeden taky mame doma a parada, sam by som zvazoval prechod na neho ale koli praci sa mi nechce ostavam pri WIN
Naposledy upravil/-a Jednoduska v So 11. Nov, 2023, 12:32, upravené celkom 2 krát.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Uz aj kopec NB s win sa nedaju rozsirit. SSD este hej, ale ram su casto naletovane a ich hodnota je nezmenitelna

to nie je otazka operacneho systemu ale platformy ako celku. Kvoli pouzitiu rychlych LPDDR5 pamati so specialnym zapuzdrenim MUSIA byt napajkovane.

Ano, je to aj svinstvo vyrobcov ze si znizuju naklady o 0.93 eura na notebook kvoli tomu ze tam nemusi byt slot blablabla ale rozhodne je to technologicky diktat. S operacnym systemom, ako zaznelo na zaciatku, to nema vobec nic spolocne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
grepiii
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2023, 23:55

Re: MACBOOK AIR/alternatíva

Príspevok od používateľa grepiii »

Dakujem vam velmi pekne, beriem na skusku pouzity mac book z alzy tak uvidime.

Návrat na "Nákupná poradňa"