Ntb - 850€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Ntb - 850€

Príspevok od používateľa Miso122 »

Ahojte,
Vyberam ntb pre priatelku.

Vyuzitie na marketingove ucely:
  • jednoducha grafika a uprava fotiek
  • administrativa reklam cez webove nastroje
Aktualne funguje na lacnom Asuse - https://www.alza.sk/asus-x415ea-eb853-t ... 674133.htm ktory ale ide dalej do rodiny. Vykonovo relativne postacuje, ale urcite nieco vykonnejsie nezaskodi.

Podmienky:
  • Windows (Air M1 je mimo hry)
  • kvalitny displej (ak sa nic nezmenilo, tymto sa vylucuju pracovne booky ako Thinkpad/Latitude)
  • 16GB RAM
  • 512GB+ SSD
  • dobra vydrz baterie (takze asi vsetky Intel ntb su mimo)
  • nizka hmotnost, pod 1.5kg
  • trochu lepsia konstrukcia pre prenasanie
  • cena cca 850€ s DPH
  • idealne CZ eshop pre nakup bez DPH
Ked som prelistoval nejake recenzie, Zenbook s OLED-om vyzera ako favorit - https://www.czc.cz/asus-zenbook-14-oled ... 75/produkt

Ma niekto nejaky dalsi tip nad cim uvazovat?
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> dobra vydrz baterie (takze asi vsetky Intel ntb su mimo)

USB-C powerbanka za 35,-eur vyriesi a pouzijes ju aj na telefony a pripadne ine haraburdie. Vybrany OLED vobec nie je zly.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10016
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa stiv »

Hlavne ked chces lahky notebook tak chces k tomu nosit kabel/brick alebo powerbanku. :D
.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa zoom »

Len k tym displejom - neviem, preco by si vylucoval ThinkPady a Latitudy. Maju uplne rovnako zle/dobre displeje ako ine znacky. Mozu mat zle IPS, tj. 60% sRGB pokrytie) alebo dobre IPS (tj. 99% sRGB). Aj tie lepsie IPS panely su stale niekde okolo 78-85% AdobeRGB. Tieto panely najdes kludne aj v ThinkPadoch a Latitude notebookoch, aj v Asusoch, HP a inych znackach. Pokial chces co najlepsie pokrytie farieb (99% AdobeRGB a P3), tak sa pozeraj po OLED-e. Nevyhoda je, ze zvycajne su tusim s lesklym panelom, takze mas v istych okamihoch z displeja zrkadlo. Na margo to Applu - ich displeje maju vyssie rozlisenie priemerne, ale tiez nie su ziadna slava. Farebne pokrytie rovnake, delta E horsia, response time uplne, ale ze uplne biedny - nasobne horsi nez ine bezne displeje.

Takze pokial na ten notebook nepripojis externy monitor, tak kup nieco, co pomoze pri praci s grafikou - cim vyssie rozlisenie, idealne aj 16:10 pomer stran oproti 16:9. OLEDy do notebookov sa robia s vyssim rozlisenim nez IPS panely (2880x1800), co pomoze a na farby bude spicka (na odrazy v svetlej kancelarii ci doma uz menej). Ak su peniaze na OLED, tak to je asi naj volba. Ak nie, tak len nezatracuj tie ThinkPady a Latitudy - nie su o nic horsie displejovo nez podobne notebooky.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa HellAngel »

air nema displej ako PRO. Co sa tyka displejov, tak v tejto cenovke asi TOP displeje su na zenbook-och s OLEDom. Akurat ta leskla obrazovka nie kazdemu sadne. IPSki v tejto cene sa tomu OLEDu moc nepriblizuje.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Hlavne ked chces lahky notebook tak chces k tomu nosit kabel/brick alebo powerbanku. :D

pravda, avsak powerbanka ma uzasnu vyhodu : nemusis si ju zobrat so sebou ked nechces.
Mozes si ju napriklad hodit do auta, a mat ju so sebou aj ked si ju nezoberes.

Mimochodom parameter "do 1.5kg" deklasuje 99.9% notebookov na trhu cize opatrne postupovat, neodrážať nespúšťať a nevyklanat sa z okien.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa pepkopav »

ten asus spĺňa prakticky všetky požiadavky a ak nebude treba v budúcnosti rozšíriť ram,tak je to veľmi dobrá kúpa...ľahký,slušná odolnosť,dostatok výkonu a výborný displej...a ako turbo správne podotkol ak bude treba väčšia výdrž baterky,stačí powerbank...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Ntb - 850€

Príspevok od používateľa Miso122 »

zoom napísal: Ut 28. Nov, 2023, 21:37 Len k tym displejom - neviem, preco by si vylucoval ThinkPady a Latitudy. Maju uplne rovnako zle/dobre displeje ako ine znacky. Mozu mat zle IPS, tj. 60% sRGB pokrytie) alebo dobre IPS (tj. 99% sRGB).
...
Na margo to Applu - ich displeje maju vyssie rozlisenie priemerne, ale tiez nie su ziadna slava. Farebne pokrytie rovnake, delta E horsia, response time uplne, ale ze uplne biedny - nasobne horsi nez ine bezne displeje.
Mozno niektore Thinkpady a Latitudy maju "lepsie" displeje, ale urcite nie su v bugete. Kazdopadne vsetky taketo ntb co mi presli rukami mali uplne odpadovy displej, a boli to modely takmer z celeho cenoveho sprektra.

Novy MB Air ma ovela lepsi displej ako vsetky ntb v rovnakej cenovej kategorii, snad az na OLED-y od Asusu.

HellAngel napísal: Ut 28. Nov, 2023, 23:15 air nema displej ako PRO. Co sa tyka displejov, tak v tejto cenovke asi TOP displeje su na zenbook-och s OLEDom. Akurat ta leskla obrazovka nie kazdemu sadne. IPSki v tejto cene sa tomu OLEDu moc nepriblizuje.
Ano, Air nema rovnaky displej ako Pro, ale stale je o kategoriu vyssie ako Win konkurencia za rovnake peniaze (az na OLED-y, ako pisem aj vyssie - tam je to dost porovnatelne).

mp3turbo napísal: St 29. Nov, 2023, 00:45Mozes si ju napriklad hodit do auta, a mat ju so sebou aj ked si ju nezoberes.
Hlavne ked nemas auto, a vsetky veci aj tak musis nosit so sebou ;)
mp3turbo napísal: St 29. Nov, 2023, 00:45Mimochodom parameter "do 1.5kg" deklasuje 99.9% notebookov na trhu cize opatrne postupovat, neodrážať nespúšťať a nevyklanat sa z okien.
Vidis, a predsa sa nasiel Zenbook, ktory splna vsetko vratane hmotnosti.

pepkopav napísal: St 29. Nov, 2023, 10:00 ten asus spĺňa prakticky všetky požiadavky a ak nebude treba v budúcnosti rozšíriť ram,tak je to veľmi dobrá kúpa...ľahký,slušná odolnosť,dostatok výkonu a výborný displej...a ako turbo správne podotkol ak bude treba väčšia výdrž baterky,stačí powerbank...
16GB RAM bude urcite dostatocnych, zlozitejsie graficke prace sa budu robit na vykonnejsom desktope. Zenbook ma podla testov velmi slusnu baterku (na webe pri 2/3 jase cca 8 hodin), takze splna aj tento parameter.


Vsetkym vdaka, posielam Asus Zenbook.
ITX >>> ATX

Návrat na "Nákupná poradňa"