Ziadny signal a vodnik ide naplno

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
kerestoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: Po 02. Nov, 2020, 14:53
Bydlisko: BA

Ziadny signal a vodnik ide naplno

Príspevok od používateľa kerestoy »

Toto sa mi stalo asi 2 tyzdne dozadu,vtedy som si myslel ze to je SW problem:
Uz 3 dni ked spustim Battlefield™ 2042 ci Need for Speed™ Unbound tak bud hned,alebo pri nacitani hry sa monitor vypne s tym ze nema ziadny signal a vodnik slaha na plne gule,pomoze len tvrdy restart.Urobilo to aj ked som odinstaloval EA apku,spustil BF,vyhodilo tabulku ze chyba appka a mam ju nainstalovat a bam,vypla sa obrazovka...Teraz som dohral asi po hodine Forza Horizon 5 (nastavena na full v 4K).Zatial mi to vychadza ze je nieco s appkou,zacalo to v nedelu vecer ked som hral,uprostred hry ma vyplo a odvtedy som si poriadne nezahral.Neskor to zacalo robit aj vo wine bez zataze a tak ma napadlo prehodit kabel od grafiky,s tou appkou to suvis mat asi nebude...
Prehodil som napajaci kabel od grafiky (chcel som to urobit uz skor) z hora grafiky popod grafiku,myslel som ze je dako moc ohnuty a preto pri vacsej zatazi nestiha napajat grafiku

Vsetko bolo teda cca 2 tyzdne OK a dnes to zacalo robit znova,ked som bol vo wine,potom samozrejme aj v hre,skusal som Age of Empires IV Anniversary Edition a BF 2042.Skusal som neake veci a ma napadlo zapojit k DP aj HDMI kabel,dal som Duplikovat obrazovky (vtedy sa neda zapnut HDR) a odvtedy je vsetko OK.Skusal som aj HDMI kabel,aj DP kabel.Zajtra HDMI kabel odpojim a skusim vsetko po starom,akurat vypnem HDRko.
Tusi niekto co by to mohlo byt za problem?Monitor by som vylucil,aktualne mam par dni na skusku MSI MAG 323UPF.Moze kabel nestihat zobrazovat HDRko,ci nebodaj grafika?

Zostava:
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10
kerestoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: Po 02. Nov, 2020, 14:53
Bydlisko: BA

Re: Ziadny signal a vodnik ide naplno

Príspevok od používateľa kerestoy »

Ked som ale zduplikoval obraz,hra mi obcas sekla,raz az tak ze ma vyhodilo do winu a zmizlo z listy vsetko.Som myslel ze zavrelo hru,ale ked som ju chcel spustit znova,tak vypisalo ze hra je uz spustena,nasledne sa v liste zobrazila a prepol som sa spat do hry.Potom zase uz vo wine ked som dal pravym na plochu a vybral Nastavenie obrazovky,tak pri otvarani toho okna seklo na asi 5 sekund.Tak neviem ci grafika nestiha zobrazovat aj plochu aj hru v 4K
MSI MPG B550 GAMING PLUS;Ryzen 7 5800X3D & ARCTIC Liquid Freezer II 360 A-RGB;GIGABYTE GeForce RTX 4090 WINDFORCE 24G;Crucial Ballistix 2x16 GB KIT 3600 MHz CL16;SSD: Samsung 980 PRO 2 TB;HDD: WD Red 6TB;Sound Blaster X-fi Titanium HD & Z-5500 Digital na optike;Fortron Hydro Ti PRO 1000W;Fractal Design Define S2 White;Roccat Vulcan 120 AIMO Gaming Keyboard & Roccat Kone Pro Air;GIGABYTE M28U & T27D590EW;WIN: 10

Návrat na "Grafické karty"