zvuk z pc do receivra - problemy

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Oki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00

zvuk z pc do receivra - problemy

Príspevok od používateľa Oki »

mam kompletne prepojeny pocitac s receivrom (aj obraz aj zvuk)...vsetko funguje fpohode lenze je to spojana cez poschodia a dlza kablov je desat metrov. pri zvyseni hlasitosti na receivri hlavne pri pozerani filmov priamo z copmu - su tichsie ako ostatny zvuk) vznika v reprakoch dunivy zvuk - sum (niekdo mi povedal ze to je asi odozva medzi pc a receivrom). Neviete mi poradit ako to odstranit pls
Milkino77

Príspevok od používateľa Milkino77 »

No podla mna sa to da odstranit jedine kvalitnou kabelazou :wink:
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

tak najprv tie kable pozri ci si kvalitne...dostatocne tienene....
ja mam inak tento isty problem a to mam zosik hneD pri PC,kupil som aj novu zvukovku (audigy SE) oproti tej na doske sa to vyrazne zlepsilo,ale furt to neni ono a tak teraz zhanam oddelovacie trafka s pomerom vynuti 1:1 aby som to oddelil od PC,potom vsetky rusive napetia z PC zmiznu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Oki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Oki »

BoBo_ napísal:tak najprv tie kable pozri ci si kvalitne...dostatocne tienene....
ja mam inak tento isty problem a to mam zosik hneD pri PC,kupil som aj novu zvukovku (audigy SE) oproti tej na doske sa to vyrazne zlepsilo,ale furt to neni ono a tak teraz zhanam oddelovacie trafka s pomerom vynuti 1:1 aby som to oddelil od PC,potom vsetky rusive napetia z PC zmiznu :wink:
no kabelaz je 2xhruba dvojzila;) nikde neposkodena (aspon dufam lebo je to v stene. Kde by sa dal zohnat ten odelovac a co to presne je, aky druh na vycistenie zvuku z tych dvoch kablov - 4 zily a pod? Kam by sa potom zapojil, pred receiver? a nakoniec kolko to asi vobec stoji?
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

tak a problem je tu,tam nema byt dvojzila ale tieneny drocik :D no a tie trafka na oddelenie stoja cca 500 za dva kusy :wink:
Používateľov profilový obrázok
Oki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Oki »

BoBo_ napísal:tak a problem je tu,tam nema byt dvojzila ale tieneny drocik :D no a tie trafka na oddelenie stoja cca 500 za dva kusy :wink:
tak kabel menit uz urcite nemozem..takze len trafka...otazka je ake presne? ake vinutie, vykon a pod pls...vobec nemam v tomto prehlad
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

nema to vyznam pokial tam nebudu tiene droty :roll: skor sa toho brumu nezbavis....ale tak trafka neake s pomerom vynuti 1:1 ...vykon ta nemusi trapit ale skor prebudenie,skeslenie a frekvencka :red:
Používateľov profilový obrázok
Oki
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Oki »

BoBo_ napísal:nema to vyznam pokial tam nebudu tiene droty :roll: skor sa toho brumu nezbavis....ale tak trafka neake s pomerom vynuti 1:1 ...vykon ta nemusi trapit ale skor prebudenie,skeslenie a frekvencka :red:
Preco to nema vyznam? ako pls vyzera zapojenie a ako funguje to teoreticky?...lebo podla tohoto to vlastne znamena ze to nedokazem zapojit ani? lebo ja to mam potiahnute ako 2x dvojzila s koncovkami RCA (ktore idu do receiveru - normalka a pri compe mam obyc rozdvojku z jacku na 2x RCA sinc
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

jasne jasne,ale nema to vyzanm bo tam nemas tienene drociky...rozumies tebe sa to rusenie sa nazbera na tych kabloch...tam jedine pomozu new droty :)
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

jezis maria dvojzilou mozes viest signal k reprakom ale z PC do receivera vonkoncom nie, tam ti teraz nepomoze nic (samozrejme okrem tieneneho kabla)
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Re: zvuk z pc do receivra - problemy

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Oki napísal:mam kompletne prepojeny pocitac s receivrom (aj obraz aj zvuk)...vsetko funguje fpohode lenze je to spojana cez poschodia a dlza kablov je desat metrov. pri zvyseni hlasitosti na receivri hlavne pri pozerani filmov priamo z copmu - su tichsie ako ostatny zvuk) vznika v reprakoch dunivy zvuk - sum (niekdo mi povedal ze to je asi odozva medzi pc a receivrom). Neviete mi poradit ako to odstranit pls
Kable ti stacia klasice audio medene - bez kyslikate cca 35sk/m. Zalezi na zvuku ci je to DVD kvalita alebo Dvix. Este pozri ci mas na pc pusteny equalizer. Potom este byva na zosiku prepojenie, pripadne extra vstupy a knoflikove doladovanie. Ja som tento problem vyriesil extra vstupom.

Návrat na "Zvuk a PC"