ATI Sapphire X1950XTX a napajanie

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Deerro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Aug, 2006, 02:00

ATI Sapphire X1950XTX a napajanie

Príspevok od používateľa Deerro »

chcem sa spytat...treba pripojit napajanie na tuto kartu, alebo staci ju mat len zasunutu v slote /myslim ten 6-pinovy konektor co ma v pravom hornom rohu .../ taktovat zatial nebudem ... Doska Gigabyte P965-DS4, zdroj Enermax Liberty 500W - ma pripajacie kable a dva konektory vyhradene prave na karty pre PCIe 16x ...
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Nevidim preco by si nevyuzil konektor ktory mas este aj na to priamo od zdroja :? Ale moze sa ti stat (najma pri takychto vykonnych kartach) ze bude nestabilna pripadne ti vypadne obraz. Ak tam tie konektory mas nevidim dovod ich nepouzit...
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Pat a Mat , tak bez toho napajania , ta karta asik nepofici. To vas nenapadlo :wink:
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Deerro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Deerro »

no tak dik za radu, myslel som si to ... a este jdna otazka...na tej doske je este jeden extra konektor....je to asi presne taky isty ako napriklad konektory pre napajanie na IDE mechanikach a diskoch....v manuali dosky je napisane ze privadza extra napajanie pre slot PCIe 16x .... poskytuje 12V ... mam ho pripojit na zdroj tiez ... ??? nieje ze mi to zhori ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

lukc14sh napísal:no tak dik za radu, myslel som si to ... a este jdna otazka...na tej doske je este jeden extra konektor....je to asi presne taky isty ako napriklad konektory pre napajanie na IDE mechanikach a diskoch....v manuali dosky je napisane ze privadza extra napajanie pre slot PCIe 16x .... poskytuje 12V ... mam ho pripojit na zdroj tiez ... ??? nieje ze mi to zhori ... :wink:
Pises o grafike ci o boarde ? Ten 12v bude zrejme kvoli dvom grafikam v SLI. Ale to tu beries , na to je zas iny thread.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Deerro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Deerro »

no na Motherboarde .... ale pochybujem ze je to iba na SLI
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

pokial to na doske JE, tak nato mali asi nejaky dovod, zapoj to, "zhoret" to nezhory....... (viac najdes v manuali k doske, urcite je to tam napisane)

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

tento isty problem som rozoberal tiez na doste MSI K9N F2 kludne to pozapajaj vsetko co len mozes 8) ja mam tiez zapojeny ten molex nad PCIE ktory je extra napajanie pre g.karty + 4pin pre HDD +24pin + extra napajanie grafiky tak odoved zapoj vsetko.
poznamka : neviem z akoeho dovodu sa mi pri zapojeni 24pion konektoru sam spustal a vypinal pocitac. proste sam od seba sa lubovolne zapol a kedy sa mu chcelo vypol. myslel som ze to je v doske alebo zdroji ale potom som namiesto 24pin napojil len 20pin a fici bez problemov ..hmm
p.s.: tato otazka sa neda jednoznace definovat ci je pre grafiky alebo MB kedze to v podstate je dotaz ako zapojit grafiku tak parti do sekcie grafika ale ciastocne aj do MB sekcie kedze samostatne napajanie je diskusia pre MB :wink:
Používateľov profilový obrázok
Deerro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Deerro »

Toman napísal: (viac najdes v manuali k doske, urcite je to tam napisane)
no praveze v tom manuali je napisane iba ze je to dodatocne napajanie PCIe 16x, ze dodava 12V a ze ho mam pouzit podla potrieb...nic viac nic menej...a ani v manuali od grafiky tam o tom nieje vobec nic.../inak ten manual od GK je iba na to ako prepojit kartu s televizorom a ako ju nainstalovat do kompu ... zaujimave .../
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa dzajroo »

skoro vzdy pouzivaju vyraz podla potreby cize ano zapojit :wink:
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

kecy :d

Príspevok od používateľa andynko »

1. do PCI-E grafiky ako je tato musi ist pridavne napajanie, inac sa to ani nerozbehne a napise ti to na telkaci, ze mas pripojit

2. pridavne napajanie do dosky sa DAVA len ak mas dve PCIE karty.

inac to je zbytocne :)
Používateľov profilový obrázok
dzajroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: St 30. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: kecy :d

Príspevok od používateľa dzajroo »

andynko napísal:1. do PCI-E grafiky ako je tato musi ist pridavne napajanie, inac sa to ani nerozbehne a napise ti to na telkaci, ze mas pripojit

2. pridavne napajanie do dosky sa DAVA len ak mas dve PCIE karty.

inac to je zbytocne :)
a ak tam nemam slot na druku grafiku tak naco to tam potom je na deske ?:D
Používateľov profilový obrázok
thimy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 772
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA / ZM / Brno [27]

Príspevok od používateľa thimy »

tiez mam na doske tento konektor a mam tam slot len na jednu PCI-E grafiku. ak ma grafika vlastny konektor (co tvoja ma) tak to nie je potrebne zapajat, ale ak to zapojis nic s tym ani nepokazis. Je to tam pre grafiky, ktore nemaju vlastny napajaci konektor a maju spotrebu hraniciacu so specifikaciami pre PCI-E. Tie potom zatazuju napajanie z dosky na maximum. :wink:
CPU: Intel i5 3570K + ZALMAN FX70, MB: ASUS P8Z77-V LE PLUS, RAM: 16GB (2x4GB + 2x4GB) DDR3 1600Mhz, VGA: MSI GTX770 2GB + Gigabyte GTX660 OC 2GB (GV-N660OC-2GD), SSD: Samsung 840 PRO 256GB + 128GB Crucial C400 , HDD: 2x 2TB WD20EARX, DVD-RW: ASUS DRW-24B1LT, CASE: CHIEFTEC WH-02B-B-OP, PSU: Enermax MODU87+ 500W, MONITOR: LCD HP LP2275w + 2x LG Flatron L2000CP, SOUND: Logitech Z-5500, KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard, MOUSE: Roccat KONE; (Odkaz)
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: kecy :d

Príspevok od používateľa andynko »

ta tvoja doskaren je tu :

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... A-965P-DS4

a ma slot pre druhu grafiku :)))) tak neviem ako si prisiel na to, ze nema...

mozes mat dve PCI-E karty v rezime Crossfire alebo SLI
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Tak, ako hovori andynko :

Pri high-end grafikach treba mat VzDY zapojeny pridavny 6-pin, pretoze grafika buD nepobezi, alebo pobezi len na polovicny vykon, alebo inak. Od toho tam ten konektor je, aby bol zapojeny.

co sa tyka 12V molexu, tak ten je potrebny iba pri SLI alebo CF zapojeni. Tvoja doska je SLI, tak neviem, preco tvrdis, ze tam nemas druhy slot na VGA. Ak mas iba jednu VGA, je zbytocne tento konektor zapajat, lebo aj tak zostane nevyuzity.

Návrat na "Grafické karty"