Restart alebo zamrznutie z nicoho nic K9N Platinum

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
grawp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 14. Okt, 2006, 02:00

Restart alebo zamrznutie z nicoho nic K9N Platinum

Príspevok od používateľa grawp »

AMD X2 4200+ with K9N Platinum (non SLI)
ram corsair xms2 667MHz 1GB*2 dualchannel
NX7600GT T2D256EZ

comp nemam pretaktovany - procesor volty a nasobic na auto, ram volty na 1.9v, 200FSB, enabled quiet'n'cool, disabled spread spectrum, powersource Enermax Liberty 500W

comp ma tendenciu z nicoho nic sa restartovat alebo zamrznut (ovela castejsie ako restart, napr aj prei prezerani html vo widnowse)
Nemoze to byt chyba dosky? ramky testovane memtestom 3krat
stava sa mi to vo MacroSh*t windows XP sp2, v linuxoch som to ece nespozoroval aj ked vo vacsine blbne sietovka a ramka (nacita len 1,1GB) ale to bude drivrami urcite
navyse comp sa restartuje aj ked spustam Hardwarovu virtualizaciu v XENE v SUSE 10.1 - je to asi bug v suse ale pre istotu to pisem

Mate ece nekdo problemy s touto doskou? aky je vas vseobecny nazor na nu?
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

no ja mam sice K9N Ultra, ale poradit Ti viem. :D
jedina moznost je flashnut najnovsi BIOS. mne to ta moja tiez robyla - proste sa znicoho nic vypol cely pocitac. tak som tam dal najnovsi BIOS, a uz je vsetko vpohode :wink:
Používateľov profilový obrázok
grawp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 14. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa grawp »

vyskusal som 1.0 aj 1.2 BIOS a.3 je chybny
nic nepomohlo. system sa restartuje aj pri zatazeni pri pretaktovani
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Casto sa PC sam od seba restartuje,, ked nemas stabilny prisun el. energie (NEmyslim zdroj). Niektore dosky su citlive na kolisanie napatia v el. sieti: teda skus si od niekoho pozicat zalozny zdroj,, ktory stabilizuje napatie pripadne udrzi PC funkcny pri vypade elektriny na tak cca 15 minut (podla typu)
Za dobru zalohu ti ho pozicaju v kazdom garazovom PC shope :wink:
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Casto sa to stava aj ked su poskodene alebo nekompatibilne pamatove moduly...Vyskusaj si pozicat od niekoho RAM a uvidis..

Teplotu CPU mas v poriadku?
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Mohla by to sposobovat aj teplota cipsetu.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
grawp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 14. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa grawp »

ramky vyzeraju v poriadku - 3xpresli komplet testom v memteste
a chipset je naozaj horuci - nema merac teploty ale je naozaj horuci - hoci cital som ze tieto chipsety su na takuto teplotu stavane a su bezne takto horuce, cpu teplota je 40az55°C,
a zdroj enermax liberty je naozaj dobry myslim si ze by to mal prip. kolisania napatia odfiltrovat
aj v grafe v dualcore center mam takmer rovne krivky napati na grafe - Vcore 1,28V, 3,3V= 3,36V,5V= 5,18V, 12V= 12,25V,
akurat ze na procaku nak vemi skace fekvencia podla dualcore center - z 2200 z nicoho nic skace bud na +-3927 alebo na +-570 MHz, skace to jak sialene a DOT mam vypnute
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

vypni cool´n´quiet,pri taktovani to dokaze narobit strasny bordel s frekvenciou procesora
Používateľov profilový obrázok
grawp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 14. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa grawp »

a nemate tusenie co sposobuje to mrznutie? inac zda sa mi ze odtedy co som vypal spread spectrum tak mrzne menej casto
je tu esce moznost ze by to bol windows - ale ten kazdy mesiac preinstalovavam takze neviem
Používateľov profilový obrázok
Umek_X2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut 10. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa Umek_X2 »

presne, ako som tu uz pisal, na SR je vela mudrich ludi :-P ..ale to nic.. problem je najskor v ramkach !!! bud ide o nekompatybilitu s BIOSom alebo su nespravne nastavene (co sa pri defaultnych nastavenieach biosu stava ze biosy nenacitaju dobre SPD...) takze sa pohraj s nastaveniemi, lebo ja mam tuto dosku a je to jedna z naj podla mna!! ked som ju kupoval vedel som preco, proste MSI K9N je KVALITKA a neznesiem na nu ziadne osoky !! ja mam sice namakany komp za velmi tazke kese ale ty si asi neurobil taku investicu a kupil si si skratka maximalne blbe ramky.. pri restarte a mrznuti vzdy hladaj chybu v ramkach !!! ale len pri resete to byva najcastejsie zdroj, ale tebe to aj mrzne a to nie je zdrojom ani doskou..a ani MS windowsom, lebo za taketo chyby moze OS len uplne zriedka aj ked pre tych co sa nevyznaju to znie trosku prehnane ze LEN UPLNE ZRIEDKA

Návrat na "Základné dosky"