kam umiestnit teplotne cidla skrinky?

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
marcello_trnava
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

kam umiestnit teplotne cidla skrinky?

Príspevok od používateľa marcello_trnava »

mam skrinku modecom step107 s lcd a mam tu dve teplotne cidla, jedno na meranie teploty skrinky a druhe na cpu. problem je ze neviem kam umiestnit to cidlo na meranie teploty cpu. viete mi poradit? treba ho iba nejako pichnut medzi rebra pasivu alebo ako? ide mi o to aby meral teplotu co najrealnesie.
Pentium D820, Asus P5QL-E, 2x1GB DDR2 ADATA 800MHz, GF Asus 8600GT, DVDRW Samsung 203D Sata, HDD 160GB Maxtor Sata, HDD 500GB Samsung Sata, Creative P380 2.1, LCD 19´´Samsung 940N
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

najlepsie na CPU :D
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Najrealnejsie to cidlom dost tazko zmerias. Musel by si v strede zakladne chladica urobit miesto pre to cidlo a umiestnit ho prave tam. To by ale samozrejme (i keD len nepatrne) ovplyvnilo odvod tepla z CPU.
Pomerne presne, nie vsak najrealnejsie, je umiestnenie na zakladnu chladica v mieste, kde konci CPU, ak to jej rozmery dovoluju.

Nevidim vsak zmysel merat tymto externym cidlom prave CPU, pretoze ten sa da monitorovat velmi dobre softverovo. Skor by som pouzil to cidlo na meranie komponentov u ktorych nie je mozne pouzit iny sposob monitorovania, napr. pamatove moduly.
Osobne mam v bedni tri cidla, povodne urcene na CPU, HDD a SYS, zapojene ich mam ale samozrejme uplne inde.
Používateľov profilový obrázok
marcello_trnava
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: So 20. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa marcello_trnava »

ano ja viem ze softwerovo sa to da zmerat, nie je to pre mna nejaka nutnost, len ze ked tam mam ten lcd nech to ukazuje co najpresnejsie. no sak nejak ho uz len vyuzijem.
Pentium D820, Asus P5QL-E, 2x1GB DDR2 ADATA 800MHz, GF Asus 8600GT, DVDRW Samsung 203D Sata, HDD 160GB Maxtor Sata, HDD 500GB Samsung Sata, Creative P380 2.1, LCD 19´´Samsung 940N
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

meranie teploty kasne je dost problematicke, si zober ze vsade mas ine teploty. on by bolo najlepsie tam mat viacej cidiel a merat to spriemerovanim tych teplot. teoreticky dole bude chladnejsie a hore teplejsie
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

ozaj...ked sme pri cidlach....da sa kupit nove cidlo a pridat do skrinky?.......ale moitorovat softverovo.....mna nic nenapada....preto pisem sem...
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Ak by si chcel monitorvat softom, musela by byt podpora pripojenia toho cidla niekde na dosku, cize konektor na doske nato urceny, aby bolo odkial brat udaje.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Presne do tej skrine som uz PC osadzal, malo dosku s LGA775 a cidlo som tam napchal k patici, vlastne rovno vedla CPU do retencneho mechanizmu patice a nebol problem ju zatvorit a cidlo sa dotykalo CPU aj chladica. Druhe som dal ako System Temp, nalepil som ho lepiacou paskou k spodku case tak, aby vrchol cidla bol cca 6cm nad spodkom.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"