Vigor 2600 ge - Firmware? Vyriesene

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Vigor 2600 ge - Firmware? Vyriesene

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Zdravim. Mam router vigor 2600 ge od ST. Router pracuje dobre ale ked pride na torrenty je pomaly. Porty su otvorene. Stahoval som novy firmware /AnnexB is used for modem code 40E4BEA9/ ( recommended for Czech, Greece, Slovakia ) z http://www.draytek.com/support/download/Vigor2600Ge.php pomocou Router Tools 3.5 a verzie 2.5 no zakazdym mi vypisalo incorect file name. Co s tym?

Edit:
Pripojenie: T-com DSL 1024/256 /otestovane na dsl.sk/
NAT: nastavenie funguje /otestovane azureus/
ftp download funguje na full rychlosti
torrenty stahuje velmi pomaly bez ohladu na tracker /azur,bitc, utor,.../
/v samotnych torrentoch problem nie je/

Ak ma niekto totoznu kombinaciu T-com a Vigor GE a torrenty mu ficia full rychlostou bol by som rad aby mi poslal svoj tracker na mail Strelooriginal@gmail.com + co ma nastavene vo Vigorovi. Dakujem
Naposledy upravil/-a Strelooriginal v Ut 30. Jan, 2007, 07:59, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nemas v klientovi nejake obmedzenie na tahanie? ja pouzivam uTorenta a sa mi stalo ze som ho nainstaloval a hned zacal uzivat a bol pomaly ako one, potom som mu zadal rychlost mojej linky a uz isiel ako pila naplno, skus si to pozret ci nemas nieco take aj ty, k tomu routru, bohuzial pomoct neviem, nemam ho doma ale u stryka a zatial sme nic neriesili a vysi na to 6kompov na net
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja ho mam doma a ide torety idu celkom v pohode, ties som si vsimol ze ked dam vrchny limit tak ako keby to slo lepsie. Ale ked je malo Seedou a vela leachov tak ani svetena voda nepomoze.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Toman napísal:ja ho mam doma a ide torety idu celkom v pohode, ties som si vsimol ze ked dam vrchny limit tak ako keby to slo lepsie. Ale ked je malo Seedou a vela leachov tak ani svetena voda nepomoze.

T. :wink:
Nie, to uz mam zadane, a torrenty stahujem len s velkym poctom seedou. Pouzivam bitcomet, zda sa mi lepsi. Podla mna by to mohol urobit novsi firmware, skusal to niekto?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mozno v tom bitcomete je problem, na vela trackeroch je zakazany pretoze vie si prebit cestu a tym padom ho naopak zakazuju, cize skus nieco ine ja vidim problem v tom.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

V uTorrente je taka mala ikonka na spodnom status bare pokiaå svieti na zeleno vsetky porty su open pokial nie zrejme nemate nastavene port forwarding na routri :wink:
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- Ja mam firmware 2.5.1 nemam s nim problemi
- Pouzivam Azureus a ide mi to normalne (v ramci moznosti...)

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Toman napísal:- Ja mam firmware 2.5.1 nemam s nim problemi
- Pouzivam Azureus a ide mi to normalne (v ramci moznosti...)

T. :)
Mno, ako podla moznosti? Asi myslis kolko ludi zdiela. No v bitcomete problem nie je pretoze mi stahuje cosi full a nieco nie, predtym tahalo skoro vsetko fullkou ale teraz tak na 20%. Skusal som aj ine softy ale bitcomet mi prisiel z nich najlepsi lebo najviac tahalo. Skus uploadnut novy firmware podla prispevku hore a uvidim ci je problem len u mna lebo mam v prdeli router.

Tak problem stale pretrvava. Vazne nikto neskusal uploadovat novy firmware na vigora? Ono pravdepodobne je chyba iba v nazve toho firmware suboru ale nikde som nenasiel ako by sa mal volat.
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

UP!!! :?
Používateľov profilový obrázok
Mikr0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po 22. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenèín, [17]

Príspevok od používateľa Mikr0 »

Toman napísal:- Ja mam firmware 2.5.1 nemam s nim problemi
- Pouzivam Azureus a ide mi to normalne (v ramci moznosti...)

T. :)
no aj ja som pouzival azureus ale som bol nepokojny s downloadom, nasiel som si testy ohladom torrent softu a vyrazne lepsie hodnotenie mal BitComet! aj ked nema funkcie az tak ok ale jedna sa mi aby som mal co najskor hotovy ten download, takze radim BITCOMET ! :idea:
XT Ultimate:: CPU: AMD 3500+ AM2 @ 2519 MHz Cooling: Freezer 64 PRO MB: MSI K9N Neo Case: Midi by Mkr, 2x8cm, 2x12cm PSU: 400W FAN, PFC RAM: DDR2 Kingston 2x512MB CL4@ 609MHz 1T+ cooled Th GPU: PCI-E MSI 7600GT 256MB DDR3@ 620MHz/1640MHz+ cooled box fan Sound: inter, 5.1 Creative P5800+ Sony MDR-CD280, Micrak HDD: IDE WD800 SE 80GB, Buffer 8MB DVD+/-RW: IDE ASUS DRW-1608P3S black Display: CRT Real Flat 17" IBM black 0.25mm KEY 'n' MOUSE, plate: Logitech KEY black, Logitech MX1000 Laser -NA PREDAJ 1200 Sk- QcK steeL by Mkr Game device: Volant Trust 380 ForceFeedback -NA PREDAJ 1200 Sk- My love: girl 'n' EVO IX MR, chlapi cs 1.6 nonst server niven.sk (rulezz niven for ever ;] ) niekedy je down http://www.niven.sk/
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

No rychlost stahovania zalezi aj kolko mas nastavene v klientovi max pripojeni na jeden torrent a potom kolko mas maximalne povolenych dokopy pripojeni na vsetky torrenty. A ci mas ten pocet max vsetkych viac ako vie adresovat nat tabulka v routri, ktora je obmedzena na urcity pocet asi 512 :) by to malo byt a mozno aj viac, ale take info neviem zistit.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

LoPiO napísal:No rychlost stahovania zalezi aj kolko mas nastavene v klientovi max pripojeni na jeden torrent a potom kolko mas maximalne povolenych dokopy pripojeni na vsetky torrenty. A ci mas ten pocet max vsetkych viac ako vie adresovat nat tabulka v routri, ktora je obmedzena na urcity pocet asi 512 :) by to malo byt a mozno aj viac, ale take info neviem zistit.
Jasne!!! Ako myslis dat na routri nat v ozmedzi 512 takto napr nastavim TCP/UDP takto prvy port 7487- 7999 ??? Inak skusal som a nastavil som od 3500-35000. Neviem ci to ma neaku vyhodru ked v bitcomete sa da nastavit iba jedna odresa na listen port. Nie je lepsie daj mu 1-65000 ci ake rozmedzie a vybrat random. S nastaveniami kolko na jeden torrent seedov nejde v bite nastavit, dava max moznych. Naj keby tu postol user s tcom dsl 1024/256 a Vigorom 2600 ako mu ficia torrenty a poslal by mi skopirovany cely tracker na torrenty pripadne + co ma nastavene na vigorovi.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ano myslim to tak,ze viac ako 512 spojeni nevie smerovat. Ale to viem iba o jednom smejdnom routri, ze mal take problemy. Vigor ma asik viac. No vo vigorovi ti staci nastavit jeden tcp a jeden udp port pre oba rovnaky a ten dat do bitcometu.

Mne idu torrenty bez problemov, ked je vela seedov max speed. Ked mam max spojeni nastavenych na 300 na vsetky spojenia. Mam t-com 1024/256 flat.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

LoPiO napísal:Ano myslim to tak,ze viac ako 512 spojeni nevie smerovat. Ale to viem iba o jednom smejdnom routri, ze mal take problemy. Vigor ma asik viac. No vo vigorovi ti staci nastavit jeden tcp a jeden udp port pre oba rovnaky a ten dat do bitcometu.

Mne idu torrenty bez problemov, ked je vela seedov max speed. Ked mam max spojeni nastavenych na 300 na vsetky spojenia. Mam t-com 1024/256 flat.
Ano presne ako si to napistal, to mam nastavene jeden ten isty tcp/udp/bitcomet. Mohol by si poslat tvoj bitcomet spakovany na mail?/strelooriginal@gmail.com/
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Ja mam na Vigore otvoreny port 6969 - s nicim nekoliduje.
- ak mas nejaki Win firewall si skontroluj ci v nom nemas porty zakazane, ak ano povol si ich
- pouzivam Azureus, je v nom test NAT, dkus si v nom otestovat TCP port, stav musi byt OK

- linku mam DSL 1024/256kbps

- v ramci moznosti =
- ak je vela seedov taham 128KB/s maximum linky
- ak ich je malo tak 30-70KB/s
- ak je to zufale tak aj len 10KB/s - hodne zalezi od toho co stahujes... (kolko to ludi zdiela a aky je pomer S/L)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Siete"