Znacka zdroja

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Znacka zdroja

Príspevok od používateľa skill3r »

Je velky rozdiel medzi znackovym zdrojom ako je fortron a nejakym "noname".
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Ano, JE.

- niekto tvrdi ze strasne velky, iny, ze to zase nie je az take zle.
- zhruba plati, ze z noname zdroja treba odratat 10 az 20% vykonu oproti znackovemu.
- znackovy zdroj ma zmysel do PC, ktore maju velku spotrebu (najma graficke karty, SLI, vykonny CPU) alebo do PC s nepretrzitou prevadzkou a kde su dolezite udaje.
- do obycajneho PC nema velky zmysel kupovat drahy zdroj pokial ho nepotrebujes.

T. :wink:


Edit by CrakeN : Opravena slovencina
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Poopravim Ta ty lovencinar , znackovy zdroj ma zmysel vzdy a vsade , pokial Ti zalezi na komponentoch a je jedno ci to bude na kreslenie , na hranie ci autocad.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

Ja sa tiez pridam s nazorom ze znackovy zdroj a neznackovy je rozdiel a to niekedy az dost velky. Ked niektory vyrobcovia ani nedodoziavaju bezpecnostne predpisy, a to co udavaju na stitkoch je z velkej miery skreslene. Ich ucinnost len malo kedy splna pozadovanu specifikaciu, a tym aj sa ti predrazi prevadzka oproti znackovemu zdroju, ktory ma zvacsa ucinnost o 10% az 20% lepsiu. Pomatam si na test kde sa testovali nejake vykonne zdroje a Q-tech 650W mal ucinnost oklo 35% pri plnej zatazi, mal tri fany aby sa to teplo stihalo odchladit, hucal jak svina, a teda pri plnom odbere spotreboval nieco okolo 1,3KW a to uz sa na ucte za elektrinu pekne prajavi. Nevravim ze to je pravidlo, to bol extrem ale aj tak to na nieco ukazuje. Pozor na klamlivo dobre vyzerajuce zdroje s trosku vyssou cenou ako je Eurocase a napriklad zdroje znacky LC.
Ked chces kupovat vcelku dobry zdroj tak minimalna investicia by bola do fortrona.

Tu mas nejake clanky v cestine, precitaj si to pozorne a usud sam.

http://www.svethardware.cz/art_doc-4729 ... 8B461.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-4553 ... D15EC.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-1726 ... 7D4BC.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-4B37 ... EB97E.html
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

No ja mam teraz Fortrona a no problem ale ma 300W a 8cm vetrak.A ja cem s 12cm vetrakom a asi 350W aby som mohol taktovat.No a je tam strasny rozdiel v cene medzi noname a fortronom tak preto sa pitam
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Neni 300w ako 300w a zvlast pri noname zdrojoch. Apropo co ma spolocny ventilator v zdroji s OC ? Hlavne si pozri ake ma 12v kolko A na nich , ci uz ma 8x12x250cm ventilator je jedno.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

ja pridam tiez skusenost :
450W Mercuri(cize noname) - po OC zacali vypinat disky
460W Enermax - to v pohode utiahol a neskor zvladol aj druhu GF68 do systemu
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

no hlavny rozdiel medzi 8 a 12 cm vetrakom je jeho hlucnost kedze 12stka sa nemusi tocit 1800-2500 otacok.Co som mal moznot vydiet a pocut tak hlucnost 8 vs. 12 je na neporovnanie.A fortron tam urcite nebude pchat nejake chrastitka
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

skill3r napísal:no hlavny rozdiel medzi 8 a 12 cm vetrakom je jeho hlucnost kedze 12stka sa nemusi tocit 1800-2500 otacok.Co som mal moznot vydiet a pocut tak hlucnost 8 vs. 12 je na neporovnanie.A fortron tam urcite nebude pchat nejake chrastitka
Ano , ale zase zalezi o aky ventilator a jedna. Ale to sme uz silne OT , kedze si sa pytal na zdroj a nie na ventilator.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No name 350W zdroj(600 sk)
- Zacal som Pretaktovavat max 3200MHz
- Po dvoch mesiacoch zacal padat win , ked som vytiahol 20pin konektor bol cierny jak hovado na 3.3v vetve(viz manual k doske).
Thermaltake 360W zdroj(1300 sk)
- Pretaktovanie max 3800MHz , 3600MHz Stable
- Fici do teraz "bez problemov"

To moj nazor :!:
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

Novy zdroj chcem hlavne kupovat kvoli pretaktovaniu a ide mi aj o hlucnost a preto sa pytam ze ci oem ale znacku aby som nevyhodil zbytocne peniazky a myslim ze uz som presvedceny viac nez dost ze sa oplati investovat do dobrej znacky
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

ked chces lacny a celkom kvalitny zdroj, popozeraj sa po Fortrone...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

ja som mal pred mojim enermaxom neaky gembird ci kery taiwan...zaujimavo riesene ako keD som to otvoril tak plosak uz sa zacal normlane prepalovat co to nezvladal :8O: tym padom ako sa to prehrievalo vziklo kopec studenych spojov,samozrejme po pridani kvalitneho cinu,kolofonie sa to ako tak poriesilo,Dalej to bolo odizolovane od chassi papierom,teda presne taky karton ako do neho davaju topanky,este tam aj neaka "znacka" bola :8O: tranzistory na stabilizovanie brutalne poddimenzovane,piekol ako svina...po tom co som si dal mojho fortrona je tu ticho a vzduch s neho vychadza az priam studeny,furt bezy na minimalnych otackach a vnutri je prevedeny velmi kvalitne a profesionalne :wink:
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

JO tak presne taky 300W fortron mam aj ja.Je trosicku hlucny ale nezvalda mi ked nataktujem bartona 2500+ a tak potrabujem zvysit aspon na 350W.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- jedna vec je ista - vsetko sa to vyraba v cine na jednej "skoro" a tej istej linke.
- podla testou co som cital tak mi vychadzaju najlepsie asi tie Fortrony (500W = 2200sk + dan), ale som presveceny ze ak tam das EuroCase 550W bude to funfovat rovnako, akurat lacnejsie.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"