problem s internetom

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
mabo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 17. Nov, 2006, 02:00

problem s internetom

Príspevok od používateľa mabo »

Caute,mam problem s internetom.
Mam internet cez mikrovlnku{spolocny s kamaratom},bez problemov mi vzdy slapal,ale jedneho dna to prestalo{z nicoho nic}.Kamaratovi slapal dalej,ale mne nejde.Najprv sme mysleli,ze to je kablom,ale bez problemov som kamarata pingol a dostanem sa aj na Ovislink.Takze sme zistili,ze kablom to nie je.Ovislink sme resetovali,prehadzovali sme aj pozicie nasho pripojenia na Ovislink,ale vzdy to iste-jemu ide mne nie.
Scanoval som disky,ci nahodou nemam nejakeho vira,ale nic{NOD,AD AWARE,SPYBOOT-vsetko aktualizovane}.Aby som si bol isty ,zmazal som Partison a disk som rozdelil nanovo.Windows som preinstaloval uz snad 30 krat{na milion sposobov},uz som ho daval preinstalovavat aj kamaratom ale bez vysledne,proste na mojom pocitaci to nejde.Po preinstalovani som tam nedaval ani firewall-y a ani ziadne programi,ci mi v tom nahodou nebrania oni,ale taktiez nic.Od toho problemu som uz 2x vymenil aj zakladnu dosku.
Skuste mi pomoct.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

1, ma povolene zdielanie internetu?
2, mas dobre nastavene dns a getaway?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mabo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 17. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa mabo »

Vsetko som uz skontroloval snad 1000 x ,boli u mna aj ludia,ktory sa sietami zaoberaju uz dlhe roky,ale nikto mi poradit nevedel.
Vsetko mam nastavene tak ako vsetci ostatny.
Kazdy to berie ako vyssiu moc.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

mabo napísal:Vsetko som uz skontroloval snad 1000 x ,boli u mna aj ludia,ktory sa sietami zaoberaju uz dlhe roky,ale nikto mi poradit nevedel.
Vsetko mam nastavene tak ako vsetci ostatny.
Kazdy to berie ako vyssiu moc.
Hm "vsetko mam nastavene ako vsetci ostatny" ale dobre by bolo keby si napisal co a ako mas vlastne zapojene.

Nepises ale pravdepodobne si uz asi skusal napojit iny pocitac na ten kabel co mas doma, hm???

Skusal si zmenit MAC adresu svojej sietovky na kamaratovu?
http://www.codeproject.com/tools/MacIdChanger.asp
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nemas zadanu v apcku svoju mac adresu ako "nepohodlnu"?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

To ze si milion krat instaloval system a menil aj dosku s tvojim problemopm nema nic spolocne. Problem bude v tom APcku. Musis podrobne prejst vsetky nastavenia.
Este napis ci ti funguje ping cez wifi sietovku. Ak ano a internet ti nejde tak bude problem asi aj v nastaveni prehliadaca.
Používateľov profilový obrázok
mabo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 17. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa mabo »

Vcera bol u mna kamarat aj s notebookom,skusal pingovat ostatnych ludi a islo to bez problemov, ale ci sa chcel dostat cez moj pocitac ,alebo jeho notebook na internet tak to neslo.Tym padom sme zistili,ze chyba v mojom pocitaci,ani v kably a ani sietovke nie je.Pozeral aj nastavenia a aj nastavenia Ovislinku a vsetko bolo tak ako ma.Nakoniec sme vyskusali u mna navolit kamaratovu{toho dotycneho s ktorym mam internet} mac adresu a internet ide.Akurat ze sa internet neuveritelne spomalil{to bolo jasne}.Jediny problem na ktory zatial nikto neprisiel je ze,akym sposobom mi to 3 tyzdne slapalo a zrazu neslo{s tym,ze do pocitaca a nastaveni som vobec nezasahoval}.Ale asi vsetci sme sa zhodli,ze problem bude asi z Ovislinkom,takze ho idem dat reklamovat.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

mabo napísal:Vcera bol u mna kamarat aj s notebookom,skusal pingovat ostatnych ludi a islo to bez problemov, ale ci sa chcel dostat cez moj pocitac ,alebo jeho notebook na internet tak to neslo.Tym padom sme zistili,ze chyba v mojom pocitaci,ani v kably a ani sietovke nie je.Pozeral aj nastavenia a aj nastavenia Ovislinku a vsetko bolo tak ako ma.Nakoniec sme vyskusali u mna navolit kamaratovu{toho dotycneho s ktorym mam internet} mac adresu a internet ide.Akurat ze sa internet neuveritelne spomalil{to bolo jasne}.Jediny problem na ktory zatial nikto neprisiel je ze,akym sposobom mi to 3 tyzdne slapalo a zrazu neslo{s tym,ze do pocitaca a nastaveni som vobec nezasahoval}.Ale asi vsetci sme sa zhodli,ze problem bude asi z Ovislinkom,takze ho idem dat reklamovat.
No podla mna je to skor vasim providerom a zlym nastavenim Ovislinku. Pravdepodobne to vase zdielane pripojenie lockly na kamaratovu sietovu MAC adresu. Musite biekde v ovislinku (ak sa to v nm vobec da) nastavit MAC cloning.
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
mabo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 17. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa mabo »

Tak zajtra mi uz ten Ovislink ide na reklamaciu,tyzden uz nejde internet ani kamaratovi s ktorym ho zdielam.Stiahli sme si aj update,obnovili firmware Ovislinku,ale nula bodov.Poskytovatela najde,pripoji sa ,ale signal nepusti

Návrat na "Siete"