Matl0.custom case |worklog| update 24.01.07

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Matl0.custom case |worklog| update 24.01.07

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

taakze ako nam zacina zima tak mam coraz viac casu aby som sa venoval mojim konickom, modding. . .

pc bude sluzit len na net, surfovanie, TTD:open a cs mozno :lol:
vyrobena bude kombinaciou drevo/plexisklo, sice nezvycajna kombinacia ale drevo sa dobre obopracovava a je lacne :) a plexi ma rovnake vyhody (komunisticke zasoby rulz)
na zaciatok hodim nejake foto , s postupom casu a prace budem nove pridavat :wink: .

Obrázok

zadna cast drevo (preglejka) s ciernou povrchovou upravou, je to dokonale hladke, skoda by ho bola prestriekat :D . spodna cast je vyrobena z biodosky (nieco ako preglejka, ma to hrubsie vrstvy a dodava sa v nehoraznych rozmeroch ) :lol: pouziva sa na vyrobu javisk

Obrázok

pohlad z predu, maska bude z plexi, cervene 3mm alebo priehladne 10mm, este neviem ktore zajtra hodim foto aby ste videli tie plexiskla.

Obrázok

Obrázok

pci riser card, umoznuje zapojit 2 pci komponenty rovnobezne s doskou,v mojom pripade grafika a lan.nikde som ho nevedel zohnat , na nete za +- 350 skk a nakoniec som ho kupil na burze za 10sk :D (dufam ze ide ) :lol:


Obrázok

doska, grafika , pod nou sietovka. grafika ma tvout aj svideo.

Obrázok

pohlad zboku, pre porovnanie velkosti obal na cd .


v pc bude mozno aj mechanika, repraky. chladit ho budu 2 resp. 1 ventilator- chladit bude procesor,disk aj zdroj.

takze ak mate nejake napady, otazky tak piste sem

poznamka : milujem kila gitu ale neviem ci ho pouzijem lebo ani len netusim ako spravim prednu masku :D :wink:
Naposledy upravil/-a Matl0_w1C v St 24. Jan, 2007, 20:55, upravené celkom 3 krát.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

rozbehol si sa celkom dobre... aj mas nejaku finalnu predstavu ako to bude vypadat, alebo iba robis a potom uvidis :)
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Príspevok od používateľa Wizik »

HMMM...daj tam to cervene plexo, vyri donho svoj nick, donutra jednu max. 2 cervene katody, nemiesaj farby moc...paradne by bolo ak by si zohnal daku strbinovu mechaniku lacno a nastriekal ju na cerveno tiez...a po bokoch dake repraciky a je to dokonale...len tak dalej matlo je to supis
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

erik napísal:rozbehol si sa celkom dobre... aj mas nejaku finalnu predstavu ako to bude vypadat, alebo iba robis a potom uvidis :)
no zhruba mam nejaku predstavu :) , ale to sa moze este zmenit. .
zaklad aky chcem ze predny panel bude v hornej casti zkoseny, a tam budu prepinace, potaky, usb. . . uz sa ucim v autocade hodim nejaky navrh :lol: rozmyslam este spravit predok z tej preglejky, do nej vyrezat dieru teda preglejka bude iba ram a tam vsadim plexi. . .
este podotknem ze preglejka ma hrubku 9mm a biodoska 20mm :)
W!Z!K napísal:HMMM...daj tam to cervene plexo, vyri donho svoj nick, donutra jednu max. 2 cervene katody, nemiesaj farby moc...paradne by bolo ak by si zohnal daku strbinovu mechaniku lacno a nastriekal ju na cerveno tiez...a po bokoch dake repraciky a je to dokonale...len tak dalej matlo je to supis
nick tam bude , neboj sa , sak naco som ten dremel vytedy kupoval? :D no a farby, vyzera to na cierno cervenu kombinaciu s cervenym svetlom. chcel by som pouzit ledky pretoze katoda by asi ani nebola velmi vhodna, mozno el strip alebo el wire :)


a nakoniec fotky pre porovnanie cerveneho 3mm plexi a preiehladneho 10mm plexi ibaze na cervenom plexi uz nemam foliu a tak to uz aj vyzera :cry: , ale nieje doskrabane, len su tam "kruhy"


Obrázok



Obrázok
Naposledy upravil/-a Matl0_w1C v So 21. Apr, 2007, 20:20, upravené celkom 1 krát.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

nie je nejake hrube to plexi? inak cierno-cervena kombinacia je fayn, len tam nedavaj prehnane vela cervenych svetiel, bo to bude vyzerat otrasne... tak decentne...
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

erik napísal:nie je nejake hrube to plexi? inak cierno-cervena kombinacia je fayn, len tam nedavaj prehnane vela cervenych svetiel, bo to bude vyzerat otrasne... tak decentne...
no plexi hrube je, take mam doma :lol: ale ked to bude vela nieje problem dat tam 3mm , viac, alebo menej. . .

no pridavam obrazok mojho prveho navrhu v autocade , len som musel dorabat nazvy v skicari :lol: (lama som) takze ak niekto vie v autocade a mal by navr tak mu mozem poslat moj vytvor a tam to dorobit :)


Obrázok

Obrázok

cele to bude mozno trozku nizsie, 20mm , podla toho ako sa mi podari zmensit zdroj :)
Naposledy upravil/-a Matl0_w1C v So 21. Apr, 2007, 20:21, upravené celkom 1 krát.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Len tak dalej. Fandim ti lebo je to tu prvy worklog ak neratam iwhy-ho ktory nerobil update uz ani nepamatam. Btw kde si zohnal to cervene plexi ? ja by som chcel cierne plexi, alebo aj akryl :cry:
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Rusty napísal:Len tak dalej. Fandim ti lebo je to tu prvy worklog ak neratam iwhy-ho ktory nerobil update uz ani nepamatam. Btw kde si zohnal to cervene plexi ? ja by som chcel cierne plexi, alebo aj akryl :cry:
no ved pisem komunisticke zasoby :D , mam aj pas 20mm plexi, to som pouzil na vodnika 8)
edit:
prave sa rozhodujem, aky predok spravim, netusim ako ho mam skosit. . . obzazky z boku ako by to malo vyzerat vo finale

Obrázok

Obrázok

takze ake skosenie tam mam spravit? :? no a ta elipsa to je plexo aby sme sa chapali, a lava strana je predok case :D
Naposledy upravil/-a Matl0_w1C v So 21. Apr, 2007, 20:23, upravené celkom 2 krát.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

no takze mensi update, skusal som masinu ci vobec ide a tak :D ,
takze pci riser karta ide ale len na jedno pci zariadenie, co az tak nevadi :) (som rad ze vobec ide) no a ked som to mal uz zapnute tak preco ho poriadne nepretocit? 8-[ tak som zobral papiere od dosky uz aj bolo z 266 na 290Mhz (3,5*82) , az skoro jumpre zacali horiet :RLOL:
stare dobre dosky. . .vtedy sa smejdy nerobili, aj sa dnes z nej zaiskrilo ale ide \:D/ zmena napetia procaku, zmena napetia ramiek, zmena casovania, no lahodka . . .

fotecky

Obrázok
Obrázok
Obrázok
ot: ^^jou jou z teba budu krasne bloky na grafu a chipset . . .
Naposledy upravil/-a Matl0_w1C v So 21. Apr, 2007, 20:15, upravené celkom 1 krát.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

ot:aku tam mas zostavu? :? :o
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Príspevok od používateľa Heatman »

Vsimol som si ze mas papiere od MB.Ja mam tiez dve MB dost podobne tej tvojej a rad by som chcel zistit znacku tych maticnych dosiek.Tak ci by si nepozrel a nenapisal.Inac tvoj projekt vyzera zaujimavo.Som zvedavy ked bude hotovy.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Petoooo napísal:ot:aku tam mas zostavu? :? :o
no sak som pisal AMDk6 290Mhz, L2 cache 1Mb (onboard):D . ..
ramky asi 256 tam bude, grafa nejaka 8mb pci no proste haluzina :lol:

no v tych papieroch nieje nic o type dosky . .. v predu je napis top gun a to je asi setko, takisto ani nazadu ziadna nalepka. ..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

mensi update. ..
podarilo sa mi rozchodit displej, ktory pouzijem asi ako primarne zobrazenie, ten displej sa bude dat z case vyberat a dat inde npar. ..


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
tu je vidiet ze sa mi zadna cast celkom nepodarila, no aspon to nieje vidiet :D , btw zadny panel nieje priskrutkovany. ..

btw vsetko rezane priamociarkou takze preto take nerovnosti :cry: , nemal som pristup k lepsiemu. .
Naposledy upravil/-a Matl0_w1C v So 21. Apr, 2007, 20:15, upravené celkom 1 krát.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

no matlo musim uznat ze to bude vydarene (ak to bude hotove) drevo je netradicna kombinacia a aj by som sa trochu bal ohladom tepla co sa nahromadi vo vnutri (tam budes musiet mat velmi dobry prievan)
pekny displej, a este krajsi obrazok ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Pekne :) . Aky to je display a kde si ho zohnal :blind:

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"