AD1988B na ASUS P5B Deluxe

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

AD1988B na ASUS P5B Deluxe

Príspevok od používateľa BurnerTom »

caute.
Donedavna som bol spokojnym pouzivatelom SoundStormu na doske ABIT NF7-S v2.0. To riesenie mi vyhovovalo a postacovalo. Presiel som vsak na novu platformu a tam je zvukove riesenie od Analog Devices, konkretne AD1988B, z ktoreho som nesmierne sklamany.

1) Po zapojeni sluchatok do predneho vystupu na case hraju repraky aj naDalej. Da sa to sice "vyriesit" zapnutim volby "Independent Front Headphones" ale tym sa mi zacne zvukovka tvarit ako 2 nezavysle, co znamena, ze v prehravacoch teba medzi nimi prepinat!

2) Neda sa nahravat prehravany zvuk priamo ale len pouzitim loop-back kabla

3) nepovoluje (nepodporuje??) HW mixing ani EAX 1, EAX2

KeDze ide o najvyssie riesenie od AD tak dufam, ze spomenute problemy su sposobene mojim zapricinenim a ze mi poradite ako na to! Pouzivam drivery zo stranky ASUSu a to konkretne 5.10.1.4570 z 25.7.2006.

Dik!
Používateľov profilový obrázok
qwertiklubo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 16. Jan, 2007, 08:00

Som na tom podobne

Príspevok od používateľa qwertiklubo »

Neviem, ci mam cakat ze sa ten EAX na doske P5B Deluxe s audio cipom AD1988B novym ovladacom uz aktivuje a bude fungovat, ale mne to ani s verziou 5.10.1.4580 z 25.12.2006 NEFUNGUJE !!!

Testoval som to na:

1) Counter Strike 1.6 a Condition Zero ale aj keD bezal niekto za mnou, pocul som ho z predu. Aktivna moznost EAX alebo A3D alebo obe naraz ... bez rozdielu.

2) RightMark 3DSound 2.3 - Positioning accuracy test
V menu mam aktivnu moznost iba DirectSound 3D software a hraju len dva predne reproduktory takze funguje len pravo-lavy efekt, horno-dolny tiez meni ich hlasitost ale nemoze fungovat predo-zadny efekt.

Ak sa dostal niekto s onboard audio zvukom na P5B Deluxe Dalej, dajte prosim vediet aby clovek vedel ci ma cakat alebo si kupit normalnu zvukovku, ktora s tym nema ziaden problem.

PS: Kto vie ci to je zavisle len na AUDIO ovladacoch (stiahnutelne z asus stranok) alebo aj na inych ovladacoch? ... bios, south/north bridge, nieco od microsoftu a pod. Snazim sa mat aktualne ale clovek nikdy nevie :wink:

Filmy idu cisto krasne priestorovo aj cez optiku aj cez analog, takze problem je len s tym EAX-om :E

VDaka.
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Som na tom podobne

Príspevok od používateľa BurnerTom »

qwertiklubo napísal:Neviem, ci mam cakat ze sa ten EAX na doske P5B Deluxe s audio cipom AD1988B novym ovladacom uz aktivuje a bude fungovat, ale mne to ani s verziou 5.10.1.4580 z 25.12.2006 NEFUNGUJE !!!

Testoval som to na:

1) Counter Strike 1.6 a Condition Zero ale aj keD bezal niekto za mnou, pocul som ho z predu. Aktivna moznost EAX alebo A3D alebo obe naraz ... bez rozdielu.

2) RightMark 3DSound 2.3 - Positioning accuracy test
V menu mam aktivnu moznost iba DirectSound 3D software a hraju len dva predne reproduktory takze funguje len pravo-lavy efekt, horno-dolny tiez meni ich hlasitost ale nemoze fungovat predo-zadny efekt.

Ak sa dostal niekto s onboard audio zvukom na P5B Deluxe Dalej, dajte prosim vediet aby clovek vedel ci ma cakat alebo si kupit normalnu zvukovku, ktora s tym nema ziaden problem.

PS: Kto vie ci to je zavisle len na AUDIO ovladacoch (stiahnutelne z asus stranok) alebo aj na inych ovladacoch? ... bios, south/north bridge, nieco od microsoftu a pod. Snazim sa mat aktualne ale clovek nikdy nevie :wink:

Filmy idu cisto krasne priestorovo aj cez optiku aj cez analog, takze problem je len s tym EAX-om :E

VDaka.
Caf.
Eax mi ide, ale mam "modifikovane" drivery.
Cely problem s tou zvukovkou je iba cisto sw zalezitost ale zrejme sa asus nema k tomu aby s tym daco spravil.
Vsimol som si, ze uz ani BIOS nespravili dlho novy, uz nato asi seru. Ak to potrebujes radsej si kup daco normalne.
Používateľov profilový obrázok
qwertiklubo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 16. Jan, 2007, 08:00

Dakujem za odpoveD.

Príspevok od používateľa qwertiklubo »

Ahoj.

SnaD ta to moc neobtazuje tak sa este skusim spytat.

"Modifikovane" ovladace kym? Da sa niekde vygooglit, bo som zatial nemal to stastie.

Funguje ti EAX pod WinXP 32-bit? Pouzivam ten. Pripadne, pod akym OS ti EAX ide s tymi "modifikovanymi" ovladacmi?

Pekny den a dik.
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Dakujem za odpoveD.

Príspevok od používateľa BurnerTom »

qwertiklubo napísal:Ahoj.

SnaD ta to moc neobtazuje tak sa este skusim spytat.

"Modifikovane" ovladace kym? Da sa niekde vygooglit, bo som zatial nemal to stastie.

Funguje ti EAX pod WinXP 32-bit? Pouzivam ten. Pripadne, pod akym OS ti EAX ide s tymi "modifikovanymi" ovladacmi?

Pekny den a dik.
No tie ovladace som nasiel na forach asusu od uzivatelov, ktory sa stazovali na nefunkcny EAX. Drivery su pod WinXP 32bit, EAX ako aj HW mixing funguje vsade. Ked budem doma dam ti link.
Používateľov profilový obrázok
qwertiklubo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 16. Jan, 2007, 08:00

Uz som pocul EAX :)

Príspevok od používateľa qwertiklubo »

Dakujem ti, velmi si mi pomohol. KeD si ma uz nasmeroval uz som nasiel cez google ovladac, s ktorym funguje EAX:

Audio_Driver_4580_W2K_XP.rar 1.360.760 Bytes

Toto Dalej uvediem len pre spestrenie, mozno to niekomu pomoze ;)

DTS funkcie s tymto ovladacom nefunguju (DTS NeoPC a DTS Interactive) ako to aj bolo uvedene na forum strankach asus. (http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= ... uage=en-us)

DTS NeoPC - kvazi rozsirenie sterea (napr pocujem spevaka priamo pred sebou alebo niekde pred sebou ale neviem urcit presne kde v zavislosti od posuvnika) Fungovalo mi to s ovladacom AD1988B_2KXP_510014580_DTS.
Len som to velmi nepouzival a nevedel som ze treba kliknut v nastaveniach SoundMax na cervene tlacidlo dts neo tak som nechapal preco mi to niekedy ide ovladat a inokedy nie :lol: Ale s tym EAX ovladacom mi tato funkcia urcite nejde.

DTS Interactive - vraj stereo rozmiesa na vsetky kanaly (reproduktory). S EAX ovladacom taktiez nefunguje a s tym DTS ovladacom neviem, asi som nikdy neklikol na ten cerveny stvorcek dts interactive, tak som nemohol pocut rozdiel. S ovladacom EAX uvedenym hore to ale urcite nefunguje.

Pozn. Daval som "update driver" z verzie 4580 na tu EAX, mozno preto mi DTS funkcie zostali navonok pristupne ale nefunkcne. A ani jedna verzia ovladacov nema panel ekvalizer, ak by to niekoho zaujimalo, lebo su aj take SoundMax ovladacie panely, ktore ho maju.

Mozno sa mylim, ale tieto DTS funkcie mozu byt podla mna zbytocne ak ma niekto repro zostavu s HW dekoderom DTS, Dolby Prologic I a II a podobne. Logitech Z-5500 vie privedene stereo rozmiesat a je jedno ci je signal privedeny analógovo alebo digitalne. :lol: Ja DTS funkcie s radostou ozeliem a som nesmierne rad ze mi funguje EAX teda priestorovy zvuk v hrach. Filmy s AC3, koncerty s dts, a ine formy viackanaloveho zvuku mi funguju aj cez SPDIF (bez uprav posle originalny digitalny zvuk bez uprav na vystup) s oboma ovladacmi a taktiez analógovo aj digitalne.

Este raz velke dik BurnerTom.
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Uz som pocul EAX :)

Príspevok od používateľa BurnerTom »

qwertiklubo napísal:Dakujem ti, velmi si mi pomohol. KeD si ma uz nasmeroval uz som nasiel cez google ovladac, s ktorym funguje EAX:

Audio_Driver_4580_W2K_XP.rar 1.360.760 Bytes

Toto Dalej uvediem len pre spestrenie, mozno to niekomu pomoze ;)

DTS funkcie s tymto ovladacom nefunguju (DTS NeoPC a DTS Interactive) ako to aj bolo uvedene na forum strankach asus. (http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= ... uage=en-us)

DTS NeoPC - kvazi rozsirenie sterea (napr pocujem spevaka priamo pred sebou alebo niekde pred sebou ale neviem urcit presne kde v zavislosti od posuvnika) Fungovalo mi to s ovladacom AD1988B_2KXP_510014580_DTS.
Len som to velmi nepouzival a nevedel som ze treba kliknut v nastaveniach SoundMax na cervene tlacidlo dts neo tak som nechapal preco mi to niekedy ide ovladat a inokedy nie :lol: Ale s tym EAX ovladacom mi tato funkcia urcite nejde.

DTS Interactive - vraj stereo rozmiesa na vsetky kanaly (reproduktory). S EAX ovladacom taktiez nefunguje a s tym DTS ovladacom neviem, asi som nikdy neklikol na ten cerveny stvorcek dts interactive, tak som nemohol pocut rozdiel. S ovladacom EAX uvedenym hore to ale urcite nefunguje.

Pozn. Daval som "update driver" z verzie 4580 na tu EAX, mozno preto mi DTS funkcie zostali navonok pristupne ale nefunkcne. A ani jedna verzia ovladacov nema panel ekvalizer, ak by to niekoho zaujimalo, lebo su aj take SoundMax ovladacie panely, ktore ho maju.

Mozno sa mylim, ale tieto DTS funkcie mozu byt podla mna zbytocne ak ma niekto repro zostavu s HW dekoderom DTS, Dolby Prologic I a II a podobne. Logitech Z-5500 vie privedene stereo rozmiesat a je jedno ci je signal privedeny analógovo alebo digitalne. :lol: Ja DTS funkcie s radostou ozeliem a som nesmierne rad ze mi funguje EAX teda priestorovy zvuk v hrach. Filmy s AC3, koncerty s dts, a ine formy viackanaloveho zvuku mi funguju aj cez SPDIF (bez uprav posle originalny digitalny zvuk bez uprav na vystup) s oboma ovladacmi a taktiez analógovo aj digitalne.

Este raz velke dik BurnerTom.
V poho - rad.
Ja som ti chcel aj vcera odpisat ale nevedel som na fore najst tento thread. Ked si vcera pozeral to asusacke forum, nenasiel si daco ako by sa dalo nahravat z vystupu bez pomoci loop-back kablu (FRAPS)?
Používateľov profilový obrázok
qwertiklubo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 16. Jan, 2007, 08:00

STEREO MIX

Príspevok od používateľa qwertiklubo »

:( zial, nic som nenasiel co by riesilo problem STEREO MIX-u.

Ak ma pamat neklame, tak ja som v SoundMAX-e nikdy STEREO MIX ani nevidel a to so ziadnym ovladacom. Ale mam pocit, ze nejake individua z forumu mali moznost zvolit stereo mix pri nahravani avsak nahrali len sum. A vraj ak niekto nema zapojeny "front audio panel", ma dat 2 jumpre medzi 5-6 (LineOutRight) a 9-10 (LineOutLeft) na 10 pinovom konektore mainboardu. Asi aby to pracovalo spravne :lol: ... no o tom silne pochybujem.
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLa ... 2&count=30
Ja nemam ani front panel, ani jumpre a v biose mam zvolene "HD Audio" a tieto sachy som este neskusal.

Kto vie ako docielit aby sa objavil "STEREO MIX" v ovladani onboard zvukovky na doske P5B :?:

Takze zatial asi len loop-back kabel, dufam ze to takto nezostane vecne.

caf :wink:
Používateľov profilový obrázok
qwertiklubo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ut 16. Jan, 2007, 08:00

AD1988B_2KXP_510016110_DTS_WHQL.zip

Príspevok od používateľa qwertiklubo »

S ovladacom z ASUS stranok:

AD1988B_2KXP_510016110_DTS_WHQL.zip

DTS Neo efekt (stereo do viac kanalov) funguje cez analog aj digital vystup, ale zda sa mi ze sa to potom neda pocuvat, spev sa prilis straca v hudbe.

DTS Interactive (niekolko kanalov enkóduje do dts bitstreamu) keD je aktivovany, tak vznika "dts Digital" na digitalnom vystupe a na analógovom vystupe je vtedy ticho.
Nema vplyv na analógovy vstup napr CD Player.

V mixeri sa nachadza zahadny "Stereo Mix", po jeho volbe nepocujem zvuk z analógovych vstupov napr "CD player" ale nahravaci soft aj tak daco zachytava napr. winamp+CDplayer+mikrofon sa mi nejako podarilo. Takze daky pokrok tu je. Logicky som skusal pri vypnutom dts interactive. Myslim si ze aj tak je to nepouzitelne, zachytava si to co sa tomu zachce.

Mozno prave jumprami minule spominanymi by sa dalo docielit ze na vstupe "line in" budem pocut "stereo mix" vystup.

S tymto driverom samozrejme nefunguje EAX, teda priestorovy zvuk v hrach.
Naposledy upravil/-a qwertiklubo v St 14. Feb, 2007, 18:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

AD1988B_2KXP_510016110_DTS_WHQL.zip

Príspevok od používateľa BurnerTom »

Pozeram, ze si sa do tohto problemu pekne zazral..
Dakujem za report ....

Návrat na "Hardware všeobecne"