Vymena kondikov

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Vymena kondikov

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Caute. Mam jednu dosku na ktorej su zle kondiky a chcel by som ich vymenit, no pocul som ze doska je vlaste viacvrstvovy plosny spoj a ked ich vymenim, mozem ich pripajkovat aj na ostatne vrstvy... Je na tom nieco pravdy? :? Ak ano, tak ako sa to potom da spravit?

S pajkovanim uz zrucnost mam...

THX.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja som minule kondiky menil, a dopadlo to uplne v pohode. Na ich demontaz som pouzil vyhrievanu odsavacku, a na letovanie obicajnu mikropajku, nieje to nic komplikovane.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Thx. No, ja mikropajku nemam ale skusim to s perovou spajkou. Je ich tam asi okolo 12 zlich (vypuklich)... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Ja potrebujem 2200 mikroF kondiky na 6,3V. Ked take nezozeniem mozem pouzit aj kondiky na vissiu voltaz?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja som ties nezohnal presne take ake som potreboval, kupil som "co najpodobnejsie" problem som mal akurat s tym ze tie nove boli niekedy as 2x vecsie.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Mno ja sa touto zabavkou tiez zaoberam, zatial som ozivil asi 3 dosky. Kludne mozes pouzit aj na vyssiu voltaz, najlepsie sa ziskavaju kondiky tak, ze prides do dakeho PC shopiku a vypytas si odpalene dosky/zdroje. Mile radi sa toho zbavia, ak sa zdroj opravit neda, tak ho proste rozletujes na kondiky, s doskou to iste. Dobra stranka a forum, kde sa tomuto venuju:

LINK
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

AjsTi napísal: Su "odbornici" ktory pouzivaju beznu pajkovacku.
hehej berem navedomie :lol:
jako ked v 15tich opravim dve dosky trafopajkou,na jednej 4 kondiky druha mala prehaluzeny spoj. .. jako ked je niekto lama tak mu nepomoze ani zlatom vykladana ja nevim jaka mokropajka :D

inak najlepsie su zo zakladnych dosiek, nejake oem z gm-ka no neviem neviem. .. tu maju vpliv aj parazitne kapacity cize by mali byt co najkvalitnejsie, a aj na co najviac stupnou. ..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Inac, na prvykrat menit 12 kondikov je ako dost vela. Skus si zohnat daky stary zdroj, aj na nich sa odpaluju kondiky, ako trening. Ja som tak zacinal...
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

inak mam niekde doma hodenu taku istu dosku ako mas v podpise. tak by sme sa mohly dohodnut na nejakej cene :) teda ak chces
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Malakh »

AjsTi napísal:Ono sa to ma pajkovat mikropajkou a pouzit aj odsavacku cinu. Ziadne vrstvy potom nezlepis. Su "odbornici" ktory pouzivaju beznu pajkovacku.
tej trafopajky bych sa tak nebal, menil som kondiky na dvoch doskach (jedna 10, druha 4) a to som uplna lama!!!, skoro prva vec ktoru som pajkoval

k tym kondenzatorom, najlahsie ich zozenies z niejakej mrtvej dosky, a mozes pouzit aj vyssiu voltaz, pokial ich tam napchas...
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

t182 napísal:
AjsTi napísal:Ono sa to ma pajkovat mikropajkou a pouzit aj odsavacku cinu. Ziadne vrstvy potom nezlepis. Su "odbornici" ktory pouzivaju beznu pajkovacku.
tej trafopajky bych sa tak nebal, menil som kondiky na dvoch doskach (jedna 10, druha 4) a to som uplna lama!!!, skoro prva vec ktoru som pajkoval
NO, trafopajka je sice pekna vec, ale jej pozitie je v niektorych pripadoch chabe...osobne by som to robil mikropajkou s nastavitelnou teplotou...

BTW: V nedelu som menil na doske 4 elyty a priznam sa, jeden som koli tomu, ze doska mala 4 vrstvy, z toho 2 vnutorne boli rozliate po celej ploche a prakticky ihneD spoj ochladzovali, nebol schopny vyletovat, odsat a znova zaletovat ani pri velmi vysokej teplote...trafopajka by si ani neskrtla...
Big_Steve napísal:Ja potrebujem 2200 mikroF kondiky na 6,3V. Ked take nezozeniem mozem pouzit aj kondiky na vissiu voltaz?
Mozu byt aj na vyssie napatie, ale musia byt nizkoimpedancne...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Big_Steve
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava VIII

Príspevok od používateľa Big_Steve »

Diki za tolke odpovede. Mozno sa ju pokusim opravit cez vianocne prazdniny. Zatial sa mi podarilo zohnat nejake kondiky na 16V. Ak sa mi nepodari zohnat lepsie tak to skusim s nimi. Inac s pajkovanim uz skusenosti mam. Som uz druhak Na Elektrotechnickej cize... Ta doska je premna taka mensia vyzva. Novu dosku som si uz zohnal, no aj napriek tomu by som sa pokusil opravit tu staru. A tu v Komarne neviem kde by som zohnal odpalene dosky a zdroje??? :? Aj ked by sa zisli aj na ine ucely...

Návrat na "Hardware všeobecne"