Domace kino

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
mamamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Domace kino

Príspevok od používateľa mamamia »

no, co sa tyka zvukoveho hardwaru, som total lama, takze mi to v pripade blbych otazok, trepnutych sprostosti atd odpustte prosim :D

takze, uz davnejsie sme kupili domace kino.. po istom case prestal fungovat obraz, cosi sa odpalilo, aj to smrdelo, tak sme to dali do opravy.. tam cosi s tym porobili, obraz ide, ale rozvod do reprakov uz nie, odpalila sa nejaka suciastka, co to zabezpecuje a kedze sme to kupovali uz davno, je tazke na to zohnat nahradne diely a tak by to stalo skoro viac nez keby sme kupovali nove teraz..

teraz sa dostavam k jadru veci.. rad by som to nejako rozbehal, lebo teraz mame v obyvacke rozostavene repraky zbytocne.. predstavujem si to tak, ze domace kino sa sklada z dvd playera, reprakov, a toho niecoho, co do nich rozvadza zvuk (receiver ci ako sa tomu nadava :?) - u nas sa posahal bud cely receiver alebo proste nieco z neho, to je fuk - chcel by som vediet, ci sa da kupit receiver samostatne a napojit na to nase dvd s reprakmi + co k tomu este treba

ak sa to neda, tak by som bol rad, keby mi niekto poradil aktualne nejake fajn domace kino bez reprakov s dobrym pomerom cena/kvalita ;) (viem, tato cast patri skor do nakupnej poradne, ale dalsi topic kvoli tomu zakladat predsa nejdem)
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Domace kino = dvdplayer/receiver s repro. Samozrejme mozes kupit kazdu vec zvlast , ale uz to neni domace kino. Nikde si nenapisal svoju cenovu predstavu a ked ju zadas , poputuje to do nakupnej. Zameraj sa na znacky Technics , Sony , Panasonic. Staci sa pozret na bezny web predajcu NAY.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
mamamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa mamamia »

no, problem je v tom, ze ja neviem co chcem :?

proste to dvdcko malo integrovany zdroj 5.1 zvuku a vystupy na repro.. to sa dodzubalo.. zda sa mi nepravdepodobne, ze prehravac, ktory defaultne obsahuje zdroj 5.1 zvuku ako integrovany, bude mat este aj vystup na nejaky externy.. otazka zostava, ci sa da dokupit (samostatne) a napojit nejaky externy na tie repro a ten prehravac, alebo musim kupit dalsi, co to ma integrovane a tento mi tu zostane :?

neskor doplnim foto konektorov, ja netusim, ci je medzi nimi nejaky pre zdroj priestoroveho zvuku
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Napis co je to za pristroj - vyrobca a model. Podla toho by sa dal najst "zadok" pristroja a pozret ake ma vystupy. Mozno ma nejaky vystup zvuku - napriklad opticky alebo coaxialny nekodovany, ktory by sa dal este pred zosilovacou castou svacnut do recievera a az potom do repracikov. :wink:
Naposledy upravil/-a Rusty v So 23. Dec, 2006, 20:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Ved Ti pisem , ze mozes kupit bud receiver alebo dvd samostatne. Nemusis kupovat cele domace kino. Naozaj si aspon klikni na ten link :wink:
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Lacne Sony niesu nic moc, najlepsie mam skusenosti s Yamaha. Recievery sa daju kupit zhruba od 10000, po novom roku bydu v nay vypredaje vtedy sa oplati daco kupit.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mamamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa mamamia »

no, pani, najvacsi problem, je ten financny (ako vzdy ;))

receivery nie su ziadna lacna zalezitost, vysiel by ma viac ako povodne cele to domace kino :lol:

to uz ked kupim nejaky dvd panasonic so zabudovanym zdrojom pre 5.1 zvuk za 4500sk, to je schodnejsia cesta.. ale ide o to, ze celej "masine" v podstate nic nechyba, dodzubal sa "len" ten prechod, cize cloveku sa nechce platit polku (alebo este viac omg) povodnej sumy :roll:

sumu za cele riesenie by som si predstavoval do 2000sk, podla toho co pisete, je to asi nerealna suma, hm? :?

idem to odfotit
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- no ide oto ze ci ti vzadu ostal funkcny digitalny vystup do externeho dekoderu (recievru)
- ak hladas nieco levne tak by som si kupil novy prehravac zo zosilovacom a reprakmi (od 4000)
- ak mas ten digitalny vystup funkcny dal by sa k tomu pripojit externy dekoder zo zosikom urceny k PC (ties tak od 9000)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mamamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa mamamia »

http://img138.imageshack.us/img138/4297 ... 055ua0.jpg
http://img85.imageshack.us/img85/7421/r ... 059ja0.jpg

(hm, pozeram, ze nas fotak uz doziva :()

takze tak.. najpravdepodobnejsie teda asi vyzera kupa noveho dvd...

co tak Panasonic DVD-S52E-S ?
http://www.iminitra.sk/index1.php?actio ... 4&obchod=2
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

[quote="mamamia"
co tak Panasonic DVD-S52E-S ?
http://www.iminitra.sk/index1.php?actio ... 4&obchod=2[/quote]

Ten NEMA zosilovac, to by ti hralo len cez televizor
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
mamamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa mamamia »

Dekódery Dolby Digital a DTS su integrovane do pristroja s analógovym vystupom 5.1

? to nestaci? :? :(
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

to mas len cisto vystup, ale s toho ti repraky hrat NEBUDU!!!!!! potrebujes k tomu STALE ZOSILOVAC!!!!!!

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Podla tohoto obrazku sa da jednoznacne povedat, ze kupa recievru by ti nepomohla, lebo tam nemas ani opticky ani coaxialny vystup nekodovaneho zvuku (cize jednym kablikom vsetkych 5 kanalov + subik - povedane po lopate). Cize by si reciever nemal ako pripojit. Cize kup rovno nove "domace kino" :wink:
Používateľov profilový obrázok
mamamia
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 165
Dátum registrácie: St 27. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa mamamia »

Rusty napísal:
Podla tohoto obrazku sa da jednoznacne povedat, ze kupa recievru by ti nepomohla, lebo tam nemas ani opticky ani coaxialny vystup nekodovaneho zvuku (cize jednym kablikom vsetkych 5 kanalov + subik - povedane po lopate). Cize by si reciever nemal ako pripojit. Cize kup rovno nove "domace kino" :wink:
staci podla teba ten panasonic, na to aby to hralo 5.1?

ved ked k tomu panasonicu pripojim nejaku repro sustavu, dostanem (aspon naoko, ja to tak vidim) to iste, co mam teraz.. kde tam mam este pchat zosilovac?

a pls, trocha trpezlivosti, strpenia, netreba po mne hned "bliakat" ;)
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ten panasonic nema v sebe zosilovac ako to co mas doma, toto je iba prehravac..cize nemas kam pripojit repraky...treba ti kupit uz iba cele domace kino, nic viac, nic menej
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2

Návrat na "Hardware všeobecne"