nahodne vypinanie

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

nahodne vypinanie

Príspevok od používateľa Warrax »

Nazdar.

Mam takyto problem. Ked zapnem PC, tak vsetko nabehne ako ma, ale tak priblizne do 5-10 minut sa proste vypne. Ak sa nevypne do 10 minut, tak potom uz dokaze ist aj cele hodiny. Vacsinou to vyzera tak, ze zapnem, tak na 80% sa vypne do 2 minut. Potom ho zapnem znova, tak na 40% sa vypne znovu niekedy do 5 minut. Potom ho zapnem, a vacsinou uz ide aj cele hodiny. Niekedy sa stane ze sa vypne iba raz, niekedy dokonca ani raz, niekedy aj 3x. Mam z toho pocit, akoby sa rozbiehal nejaky dizlovy motor... ze ked sa uz zahreje, tak bezi, ale kym je studeny skapina.

Co moze sposobovat takyto problem. Je podla mna jasne, ze ide o HW problem, kedze sa obcas vypne aj dokym nabehne windows.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Menil si tam daco?
Moze to sposobovat aj zdroj, alebo nestabilita CPU.
Skus testnut CPU v Prime95. Ak prejde mas jednu moznost vylucenu.
A skus vyskusat dajaky lepsi zdroj.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Prime som skusal pol hodinu, ziadne chyby. Kedysi som ho skusal aj dlhsie a nic, takze nestabilitou CPU to nebude.
Skor tym zdrojom, ale keby bol nedostacujuci, preco potom dokaze ist cele hodiny?
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Vies co, poviem ti to takto. Pocitac je cely elektronicky a niekedy (alebo aj dost casto :lol: ) mu zad..e. Mne sa to uz stalo neraz. PC siel bez problemov a o pol hodinu ho idem spustit a nic.
Pomol reset CMOS.

Ten Prime nechaj pusteny aspon 8-10 hodin, pol hodina je primalo.
Alebo este ma napadlo nemas v dome niekedy velky odber prudu?
Mne sa to stalo keD som mal zlu zasuvku. Stale sa mi resetoval niekedy po 20minutach niekedy isiel aj 2 hodiny.
Tebe sa sice vypne, ale skus zapnut do inej zasuvky.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Keby bola zla zasuvka, opat by sa to mohlo stat aj po 5 hodinach, bolo by to cisto nahodne. Ale ako vravim... ak sa za 10 minut nevypne, potom uz vobec. Uplne to vyzera, akoby sa musel zahriat, a potom uz neskape. Pripada mi to ako ked sa startovala skodovka pri -15 stupnoch.

Napriklad, teraz mi slape odkedy som napisal predosly post.
A resetovat CMOS nebudem, aj tak by som to nastavil presne ako to je teraz.

Takze pricina cislo 1 sa javi byt zdroj. Nojo... na zdroj sa da zvalit takmer uplne vsetko. Skusim si pozicat od niekoho zdroj, ak budem mat moznost.

Co sa tyka Prime... myslis ze aj keby urobil jednu chybu za 8 hodin, vypinal by sa mi komp? Okrem toho, mam ho na 2200 Mhz, a predcim som nechal Prime niekolko hodin, bol 2400 Mhz a slapal v pohode. Takze nestabilitu CPU mozeme rovno vylucit.
Navyse, ja viem ze sa opakujem, ale keby bol nestabilny CPU, opat by mi robil blbosti vzdy, a neslapal by mi tolko hodin, ked sa uz "zahreje".
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Príspevok od používateľa Borec »

ked ti mozem poradit tak najprv vyskusaj tat procesoru nizsie FSB aspon o niekolko mhz.a ak to nic nespravi tak skus snizit zbernicu na ramkach.lovu zdar :D
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

rozober masinu. . .secko dokladne pozapajaj. ..zicaj si silnejsi kvalitnejsi zdroj, vymen napajaci kabel, kopni do nho. . . moznosti je vela ale posledu odporucam asi najviac.. . ale predtym siuloz rozrobenu pracu. ..ale ne posledne neskusaj zhytocne si znicis papucu :D
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Rozhodol som sa, ze kupim novy zdroj tak ci tak. Na pretaktovanu zostavu s DFI LP a GF6800GT sa mi aj tak zdal ten co mam malo (tusim ze nema ani vlastnu vetvu na grafiku). Inak skusal som ho dat nizsie, konkretne FSB na 250 a grafiku na default, a aj tak to robil. Uvidime co urobi ta vymena zdroja. Btw, uz pribudol post v nakupnej poradni. :D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Mne sa vcera stalo nieco podobne. Hrajem si FarCry a naraz sa PC sam od seba vypol. Potom mi to este raz zopakoval. Je to fakt haluz. Neviem cim to je, ale zatial sa mi to nezopakovalo.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Diablo1st napísal:Mne sa vcera stalo nieco podobne. Hrajem si FarCry a naraz sa PC sam od seba vypol. Potom mi to este raz zopakoval. Je to fakt haluz. Neviem cim to je, ale zatial sa mi to nezopakovalo.
mne sa stavako ze sa restarotval. .. nevedel som preco.potom som radsej uz to cerpadlo zapol :lol:
inak tym new zdrojom nic nepokazis :wink:
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Ok, takze Seasonic S-12 500W vyriesil ten problem. :)

Návrat na "Hardware všeobecne"