prudenie vzduchu

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
martinek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Ružomberok

prudenie vzduchu

Príspevok od používateľa martinek »

zdravim.chcem dat vetraky do mojho case... dva z boku asi tak 5cm od konca a jeden zo zadu...bude to mat dobre prudenie vzduchu?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho neviem ci ma z boku vobec nejaky vpliv vetrak, jedine zeby si potreboval extremne chladenie ale inac ee.
dozadu jeden pomalobezny vysavac, skor pouvazuje este navrch nejaky vysavac tiez.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Ono zalezi velmi na type bedne a pouzitych komponentoch. V drvivej vacsine je ale pouzitie ventilatorov na bocnici neziaduce - narusaju airflow, a to dost znacne.
Idealne je riesit prudenie osadenim nasavacieho ventilatora vpredu case a odsavacieho na zadnej stene.
martinek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Ružomberok

Príspevok od používateľa martinek »

mam tuto skirnku link
ako tam mam vyriesit vpredu nejaky vetron?bo sa mi zda dost zlozite to tam nejak dat.thx


EDIT Bikermotyl: uprava neumerne dlheho linku. Pozri do znaciek ako spravne nahadzovat odkazy.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Nevidel som este case, ktora by nemala moznost uchytenia ventilatora na prednej stene (vacsinou dole za prednym panelom).
Isto aj Systech 3000 Pro tuto moznost ma, nezda sa mi, ze by prave tu tato moznost absentovala.
martinek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Ružomberok

Príspevok od používateľa martinek »

hej je tam nejaka krabicka na prychtenie 8cm vetracku ale to je v skrini.bude to mat dobre nasavanie?rozmyslal som aj nad winfdtunelom len to sa mi zda zlozitejssie
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

ja mam v bocnici taky otvor, ktory je asi pripravou na windtunel, je presne nad cpu a priemer ma +- 7cm.
12cm vetraky mam vpredu a vzadu, v zdroji je tiez 12cm. ked vsak ten otvor nad cpu zakryjem, priemerna teplota v skrinke stupne o 2-3 C a na cpu podobne. Takze si myslim, ze bocne vetraky pomahaju, aj ked ja tam nemam vetrak ....
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
martinek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Ružomberok

Príspevok od používateľa martinek »

no vsam ja mam tiez oproti cpu jeden otvor tam som rozmyslal dat 8cm vetrak ale kedze case je siroky 19cm a chcem tam dat scythe ninja plus sa mi tam asi nevojde
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Dat vetrak na bocnicu, keD tam chces mat Ninja cooler :8O: , neblbni. Chladice tohto druhu potrebuju ofukovanie spredu dozadu, pripadne zdola nahor, nie od bocnice. Ninja cooleru pristane dobry prietok v tom prevedeni, ako som pisal. Dokaze vtedy podavat bezkonkurencne vykony bez priameho ofuku.

BTW, windtunely sa robili na chladice s osadenym ventilatorom na vrchu (napr. nonheat-pipe Zalmany). Tam boli tunely prinosne, keDze rebrovaniu bol dodavany stale cersvy vzduch, nie ohriaty, ktory sa vyril v case.
martinek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Ružomberok

Príspevok od používateľa martinek »

skusim nakreslit ako to asi chcem spravit.a potom mi povies co je blbost lebo moc tomu nerozuumiem
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

V case je najdolezitejsi vyfukovy fan.
Ten do zadu urcite umiestni. Na savaci davat az tak nemusis, pokial nemas vela HDD alebo dajake co velmi kuria.

Neviem aku mas zostavu ale ja by som to zostavil takto:
Heat-pipe chladic na CPU, Silencer na grafe, 120mm fan v zdroji, a jeden 120mm fan ako vyfuk.

Ak mas heat-pipe chladic tak by som z boku fany nedaval je to zbytocne.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Forus001
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 20. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné

Príspevok od používateľa Forus001 »

ako som si tu tak cital tieto prispevky, rozhodol som sa skusit vo svojej skrynke urobyt skusku prietoku a poriadok s kablami aby nezavadzali....
mal som 12cm vetrak ako nasavanie na bocnej stene a 8cm vzadu ako vyfuk. akonahle som dal 12cm dopredu na funkciu nasavania tak sa mi v skryni vytvoryl dost dobry prievan a teploty klesli dost vyrazne. takze na bok neodporucam. skoda len ze dozadu sa mi nezmesti 12cm! :E uytal by som ho tam ako sol. skoda no...
Teplota na HDD klesla zo 46 na 32 a to je potesujuce, CPU v zatazi o 3, a grafika mi nechce ukazat!!!! chypset mi asi neukazuje dobre tych 36 alebolo 40. stale je strasne horuci... aj ked pipeline uz je chladnejsia, ale zakladna ani nie. doska ASUS M2N-E problem s chladenim chipetu... to nedoriesili nejako!
Treba urobit v skryni dobry prievan, studeny dnu a teply von a to spredu dozadu pochopitelne.
Rozmyslal som aj nad vetrakmi navrchu case ale rezat do nej nechcem. uz som aj tak musel odstranit tu mriezku zo zadu na 8cm vetrak, lebo vydavala nepriemny zvuk...
martinek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 175
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Ružomberok

Príspevok od používateľa martinek »

zostava: celeron 2400, radeon9600,abit is7-v2, ram kingston 1024, hdd myslim ze seagate alebo maxtor 250gb(musim kuknut teraz nemam pc doma) na grafu chcem dat zalman 80d-hp na cpu ninju.a este sa chcem spytat bude sa mi dat nahodit ten zalman?predsa len ninja je dost velka tak ci to nebude zavadzat...a nad vetracikmy uvazujem ze noiseblocker asi...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

to Forus001: tu mriezku urcite vyrez a bachni tam nieco taketo http://www.tichepc.sk/product.php?it_id ... &sc_id=169.
Alebo tam nedavaj nic ale bacha aby sa tam daco nedostalo.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

Takze takto...

na vyfukovanie by som vetron osadil dozadu aby odsaval teplo okolo(spod) procesora.Tam osad najvyoknnejsi vetrak celej tvojej "sustavy"vetrakov:) dal by som tam ten 12cm fan, ak sa tam vojde. vies objem vzduchu vyfukovaneho z case by mal byt vzdy vacsi ako nasavaneho.
Na tvoju zostavu by stacil ten 12cm dozadu a dopredu nejaky Tichy 8-9cm vetron stiahnuty na 6V-7V.. ..a nemash problem :) na grafu supni primecooler hypergrafic AL (celohlinikovy) a teplota grafy ti nepojde nad 34-35 stupno ani po tazkom oc a v zatazi.. (vlastna skusenost- a to mam 9600XT - ta pecie o nieco viac jak tvoja..)


O tom ze vyrezanie mriezok v predu a v zadu je nutnost,sa tu nejdeme ani bavit jednoducho to sprav!!
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"