Radeon X800pro a problem s napajanim

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Radeon X800pro a problem s napajanim

Príspevok od používateľa skorec1 »

mam problem s grafickou kartou sapphire Radeon X800pro 256MB, hoci graficka karta ma zapojeny napajaci konektor stale grafika pipa a na monitore vypise ze grafika nema zapojene napajanie... skusal som uz druhy zdroj a stale je ten isty problem... kde moze byt chyba?
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Príspevok od používateľa skorec1 »

ze vraj to zacalo tak ze, kamos ked vymenil zdroj tak zabudol dat 4konektor - pridavne napajanie na dosku, pocitac mu nespustilo, nepipalo nic, az ked tam ten konektor dal, tak potom to zacalo pipat
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja by som dal reklamovat kartu. Predsa len nemoze to byt prelomeny kabel na napajani grafiky??? Neviem. Ja by som ju reklamoval.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Príspevok od používateľa skorec1 »

jedine co som premeraval bol napajaci konektor az na PCB kde je napajkovany konektor. tak kamos ma smolu, ta karta je po zarucnej dobre, skoda no, este fakt nestala do srotu...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

nj mrkni na ten kabel...
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
falkom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12. Jan, 2007, 08:00

Re: Radeon X800pro a problem s napajanim

Príspevok od používateľa falkom »

skorec1 napísal:mam problem s grafickou kartou sapphire Radeon X800pro 256MB, hoci graficka karta ma zapojeny napajaci konektor stale grafika pipa a na monitore vypise ze grafika nema zapojene napajanie... skusal som uz druhy zdroj a stale je ten isty problem... kde moze byt chyba?
tak ide o moju graficku kartu. skusali sme vsetko. fakt sa s tzm nikto este tuna nestretol?
Používateľov profilový obrázok
thimy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 772
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA / ZM / Brno [27]

Príspevok od používateľa thimy »

Neskusal nahodou flashovat BIOS? Ked som kedysi davno skusal BIOSi tak boli aj take kde pisalo ze nie je zapojeny kabel aj ked bol.
Ked aj neskusal tak mozete este skusit dake ine BIOSy flashnut pomocou PCI karty (samozeremje urcene pre tu kartu, alebo taku od ineho vyrobcu, musia sediet pamate, jadro a slot), horsie to uz nebude :)
CPU: Intel i5 3570K + ZALMAN FX70, MB: ASUS P8Z77-V LE PLUS, RAM: 16GB (2x4GB + 2x4GB) DDR3 1600Mhz, VGA: MSI GTX770 2GB + Gigabyte GTX660 OC 2GB (GV-N660OC-2GD), SSD: Samsung 840 PRO 256GB + 128GB Crucial C400 , HDD: 2x 2TB WD20EARX, DVD-RW: ASUS DRW-24B1LT, CASE: CHIEFTEC WH-02B-B-OP, PSU: Enermax MODU87+ 500W, MONITOR: LCD HP LP2275w + 2x LG Flatron L2000CP, SOUND: Logitech Z-5500, KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard, MOUSE: Roccat KONE; (Odkaz)
Používateľov profilový obrázok
falkom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa falkom »

thimy napísal:Neskusal nahodou flashovat BIOS? Ked som kedysi davno skusal BIOSi tak boli aj take kde pisalo ze nie je zapojeny kabel aj ked bol.
Ked aj neskusal tak mozete este skusit dake ine BIOSy flashnut pomocou PCI karty (samozeremje urcene pre tu kartu, alebo taku od ineho vyrobcu, musia sediet pamate, jadro a slot), horsie to uz nebude :)
tak to neviem ci pomoze lebo uz sme skusali grafiku aj v inych Mb a nepomohlo to takze chyba je ta ista
. nema niekto tu grafiku este v zaruke?
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

falkom napísal:tak to neviem ci pomoze lebo uz sme skusali grafiku aj v inych Mb a nepomohlo to takze chyba je ta ista
Asi si zle pochopil, skuste flashnut BIOS na GRAFIKE, pomocou inej PCI grafiky. Stratit nemozes nic.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Zaujimalo by ma, ako sa to robi. Ako sa da flashnut BIOS z inej PCI karty?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

ale nie z inej ale aby si sa dostal do pocitaca tak potrebujes monitor niekam zapojit a kedze asi nemas SLI ani AGP na tej doske tak ti ostava len slot PCI do ktoreho sa vyrabali a mozno este sem tam vyrabaju graficke karty a ked zapojis tu X800pro do PCIE a nejaku voodoo3 do PCI aby ti to daco aj zobrazilo tak mozes vo Windowse flashnut bios tej X800pro lebo inac neviem ako by si to robil keby si nic na monitore nevidel
Používateľov profilový obrázok
falkom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 12. Jan, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa falkom »

scarinko napísal:ale nie z inej ale aby si sa dostal do pocitaca tak potrebujes monitor niekam zapojit a kedze asi nemas SLI ani AGP na tej doske tak ti ostava len slot PCI do ktoreho sa vyrabali a mozno este sem tam vyrabaju graficke karty a ked zapojis tu X800pro do PCIE a nejaku voodoo3 do PCI aby ti to daco aj zobrazilo tak mozes vo Windowse flashnut bios tej X800pro lebo inac neviem ako by si to robil keby si nic na monitore nevidel
Mohol by si to popisat laicky ide o moju grafiku a som s toho riadne zufaly... neviem s tvojho navodu vist
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no navod na flasovanie biosu ti nepoviem bo som to este nerobil ale

1.) na to aby si nieco videl na monitore musis ho mat zapojeny do FUNKCNEJ grafickerj karty
2.) kedze potrebujes flashovat bios na tej X800 tak ju tiez musis mat zapojenu v PC
3.) kedze mas obsadfeny slot (konektor) PCIE (PCIE express) ostavaju ti len sloty PCI (bez expresu, su kratsie)
4.) do PCI sa kedysi robili secky karty kym nebolo AGP a PCIE
5.) zozenies kartu do PCI (vodoo 3, Riva TNT a pod. musi vediet 2D)
6.) pripojis X800 do PCIE, Voodoo do PCI (obe naraz) a kabel od monitora zapojis do tej voodoo karty

zapnes PC a mal by si vidiet :D

7.) vo windowse potom nejak preflashujes Bios tej X800 a vypnes PC
8.) prehodis kabel na X800 a zapnes PC
9.) ked budes daco vidiet okrem tmy tak je to OK, ak ne tak sa vrat na k bodu 6 a skus iny BIOS.

konec navodu

navod by Scary scool:
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Príspevok od používateľa skorec1 »

ma tu grafiku este v zaruke?

no, ponovom ze vraj problem nastal vtom ze, v USB koncovke mal zlatko, proste nico co to skratovalo a tym pomohlo zdroju do kremikoveho neba, a tusim zdroj zapricinil problem s grafikou, nepoznate nikoho kto mohol mat taky problem s grafikou?
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Príspevok od používateľa Bdurex »

NO tak s tym som mal ja problem na mojeje 7600GS na AGP ..bola asi vadna ....cize daj reklamvat ...bol to ten ista problem. :(
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III

Návrat na "Grafické karty"