Odpalene neviem co

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Odpalene neviem co

Príspevok od používateľa scarinko »

caf stala sa doma taka vec.
prijdem dom a kukam a pocitac vypnuty a pretoze je stale online tak som sa hned pytal co sa stalo.

presekli nechtiac predlzovacku ktora isla pod prahom. ta zaiskrila zasmrdela a nieco sa asi odpalilo v PC.
skusal som to zapnut a kto pozna DFI tak tam ma 4 led diody ktore postupne zhasinaju ked sa detekuje HW.
prva a druha zhasnu v pohode tretia zhasne sice ale tesne po nej PC zapiska 2x tak dlhsie a nakoniec sa vypne aj ta posledna ale monitor stale blika oranzovou ledkou ako keby nebol pripojeny k PC a obcas ako keby sa pripojil na sekundu dve zapne zelenu ledku ako keby bol ale po dvoch sekundach sa zase zmeni na oranzovu a blika. Na monitore je stale tma. Nemam bohuzial doma druhy monitor takze to nemam jak odskusat.

Napadli ma taketo riesenia:
1) Odpalilo to monitor (preco potom PC piska ked detekuje VGA)
2) Odpalilo VGA (sice neviem ako moze odpalit suciastku ktora nie je priamo pripojena do elektriny)
3) odpalilo monitor aj VGA

PS ten monitor som skusal na zaloznom kompe:
MB+CPU: Hips socket A + priletovany Duron 1300+
integrovana VGA 32MB
128MB DDR266 adata
zdroj noname 200w

a na tejto zostave trocha blbol monitor, prvy krat bez problemu ale ked som to restartol par krat tak sa zacal rozsypavat obraz a potom uz sa monitor len zhasinal a zamrzal a potom tma ale neviem ci to nebude tym zdrojom.

pomooooooooooooooc
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Teoreticky to moze byt aj odpaleny PCIe slot. Pochybujem, ze by kvoli monitoru robila drahoty, aj keD je mozne, ze zobralo aj ten. Pokial ti spravne detekuje CPU, tak to nebude nic ine, ako VGA. Skus ju v inom kompe, ak nabehne, je v kvetinkach doska.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no napadlo ma to tiez ze by PCIE slot odisiel ale nemal som cas skusat ju v inom slote pretoze mozno by som skusil v PCIe 4x ktory tam este je a teoreticky b to malo fungovat aj ked hmm

PS no len problem je v tom ze nemam kde skusit tu VGA
Naposledy upravil/-a scarinko v Pi 12. Jan, 2007, 09:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Radsej skus na inej doske, aby si vylucil cokolvek ine. :wink:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

myslite ze keby som to dal na reklamaciu v ageme pretoze je na to este 9 mesiacov zaruka tak mi to uznaju alebo to vedia zistit??
Používateľov profilový obrázok
Ellessar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Ellessar »

Ak na nej nebude vidno fyzicke zasahy, tak to podla mna vyjde...
CPU: Intel Core i5-3570K; RAM: 2x4GB Kingston Hyper-X Red 1600MHz CL9; GPU: ZOTAC nVidia GeForce GTX 650Ti AMP! Edition; MB: ASRock Z77 EXTREME4; SSD: OCZ-Vertex 4 120GB HDD0,1: 2x Western Digital RE4 2x1,5TB WD1503FYYS; Zdroj: Seasonic SSR-550RM 550W 80 Plus Gold; CPU Cooler: Noctua NH-U12DX
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

nie je na nej ani skrabanec akurat vyskratovany konektor na ventilator ale to nie je vidiet ze by tomu daco bolo akura sa netoci lebo som ho uz davnejsie raz nechtiac vyskratoval a tak by s dalo argumentovat tym ze sa pokazil konektor a tym padom sa karta prehrievala a pokazila alebo tak nejak

Návrat na "Hardware všeobecne"