Zeleny - Duron 950Mhz

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Zeleny - Duron 950Mhz

Príspevok od používateľa Dominic »

Som uplny zelenac :8O: co sa tyka taktovania a nemam s tym vobec ziadne skusenosti. Da sa mi dako pomoct? :?: Myslim tym, ze by som ten moj Duron 950Mhz rad pretaktoval, ale neviem vobec co s tym. Ak sa najde niekto kto mi poradi ako sa s tym da nieco robit tak mu budem vdacny.
Ignac
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Velké Kostolany

Taktovanie

Príspevok od používateľa Ignac »

ahoj,no to je rozne ako by si mohol taktit,a strasne to zalezi od tvojej dosky aku mas.Najlepsie to ide cez BIOS,a to prave zalezi od kvality dosky.Durony mali myslim zamknuty nasobic smerom hore aj dole.Tak jedina moznost ako mu pridat je zvysit referencny takt.Ak bios neobsahuje takuto moznost zvysovania taktu tak pomoze iba prepnutie jumperom,ak ovsem doska take daco podporuje(pozri manual)Ak ti bezi na referencnom take 100Mhz,tak myslim ze sa da na zakladnej doske jumperom prepnut na 112,133.Ak ti nezapne monitor ked po premosteny zapnes PC,tak ho daj spat,lebo by bolo treba zvysit napatie na CPU,a ta doska neviem ci to podporuje.
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Taktovanie 950 MHz je v podstate zbytocne. Mal som ten procak cca 1 rok a stabilne vzhladom na napatie a chladenie isiel na 1150 Mhz. Cize nie je to vobec vela. Taktoval som iba z toho dovodu aby mi isty pamate nad 133 MHz oproti povodnym 100. Procak ide jednoducho otrorit spojenim mostikov L1. Da sa to pomocou ceruzky. Ale ako som napisal ak nemas pamate 133 Mhz ani nad tym neuvazuj.

Návrat na "Procesory"