DQ6 a Dual channel

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

DQ6 a Dual channel

Príspevok od používateľa agrashi »

chcel by som sa spytat ze ci treba nejako na tejto doske zapat dual channel..lebo mam teraz dve ramky jednu mam 1GB A-DATA V-chip 800MHz druha je taka ista len 512MB a bezia mi v tzv. Flex memory mode...v manualy som sa docital ze v tomto mode bezia ramky ked maju rozlicnu velkost..ale zaver som nepoxopil napisem ho sem :

Intel Flex memory Technology offers easier upgrades by allowing different memory sizes to be populated and remain in dual channel mode...

ja to teda chapem tak ze ramky mi bezia v dual mode len z dovodu roznych velkosti to ma iny nazov...opravte ma ak sa mylim..lebo v tomto som lama priznavam :8O:
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

malo by to tak byt ako hovoris, teda dual channel. najlepsie si to overis v CPU-Z. v navode od dosky si pozri v ktorych dvoch slotoch musia byt moduly zasunute aby bezali v dual channel rezime.
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

tato doska udajne podporuje 2x dual channel bo ma 4 sloty pre ramky....je to oddelene zltou a cervenou farbou...obidve mam v zltych slotoch..zapojene to je dobre som aj v knizke cital..ze je to podla farieb...idem kuknut toho CPU-Z a stiahnem nejaku sandru a porovnam vysledky..ake su este programy na test ramiek?..everest ktoreho odkaz je tu na tejto stranke mi sice stiahne everest ale nemam tam test ram modulov...

Návrat na "Pamäte RAM"