zapinanie pc na dialku

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Secret
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Pi 25. Feb, 2005, 20:00

zapinanie pc na dialku

Príspevok od používateľa Secret »

Nepoznate riesenie ako zapnut pc vzdialene?pocul som o rieseni ze zavolam na mobilny telefon a ten nejakym sposobom zopne rele...ale nic viac som nenasiel, skusal to niekto?funguje to?
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

Jasne, kopec. ide len o to co ti vyhovuje.
Da sa cez dialkovek telke, cez mobil - ne vytacanim, ale infra. Alebo si spravis zvlast ovladac. ....
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
panda
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa panda »

na aku velku dialku? mna by to tiez zaujimalo ..

je ale rozdiel zapinat komp na viditelnu vzdialenost a napriklad z inej budovy.

davnejsie som vygooglil nejake programy, ktore vedia prebudit pocitac po sieti (hladaj "wake on lan"). podla toho co som vycital, tak to nefunguje velmi spolahlivo. skusal som tak zapnut druhy pocitac napojeny cez router v sieti, ale ten sa sam prebudzal hned po vypnuti.

tiez som zvedavy, ci je mozne zapinat komp ovladacom od tv tuneru. zatial sa mi to nepodarilo nastavit. ..konkretne na leadtek winfast 2000xp.
Používateľov profilový obrázok
Secret
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Pi 25. Feb, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Secret »

no ja to potrebujem na dialku dost velku, skor by mi vyhovovalo cez mobil alebo nieco ine...ide o to ze ked som v skole alebo v robote a potrebujem sa dostat na pc, tak nemozem lebo je vypnuty. Takisto to nepojde ani cez siet, uz som to skusal davnejsie a nefunguje to.

Ja som niekde videl navod ako to spravit s telefonom GA628 (taka tehla velka) ale ako naschaval sa k tomu clanku nemozem dostat.

Neviete poradit nieco podobne? :wink:
Používateľov profilový obrázok
panda
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa panda »

myslis tento navod?

Hardware - Remote reset by GSM phone

.. za 3 sekundy som to vyguglil :D
Používateľov profilový obrázok
Secret
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Pi 25. Feb, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Secret »

no nie je to ono, ten navod bol dost podrobny, boli tam rozne variacie ako to spravit....

ale ak niekto viete aj podla tohto manualu, kde treba pripajkovat tie vyvody na zdroji?
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

Dufam, ze teraz nebudem trepat - som hodne unaveny, ale:
malo by stacit to vyviest z pred mikraku mobilu. Strcit tam zopar kondikov, rele a proste co potrebujes aby to zoplo - somozrejme jednorazovka, ked ti to bude vyzvanat proste nech zopne a odpoji od mobilu. To uz jak sa s tym pohrajes.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64

Návrat na "Hardware všeobecne"