100% vytazeie CPU vo wine

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

100% vytazeie CPU vo wine

Príspevok od používateľa pjongy »

ozaj tomuto nerozumiem, bezia mi dole zakladne programi, nod32+mousetachometer+speedfun+ICQ4 a take prkotinky, nic co by mi zatazovalo cpu na 100%, odvcera sa mi nestalo zeby kleslo co len na 99% stale je to tych 100% , strasna sekacka vo vine, teplota cpu, byva idle 47 a teras je stale 54 tomu fuckt nerozumiem. preskenoval som pc skrz naskrz nic nenaslo, hrat sa nic neda, taha to uz len pol hodinu a aj tak strasne seka potom. :evil:
uz som zufali, co mam robit
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

Cafko,
taketo nieco robilo aj mne, skus si dat msconfig a pohladat polozku dunpreg0 a zmazat ju alebo cez regedit a HKEY_LOCAL_MACHINE...Software....Microsoft...Windows...CurrentVersion....run a dam najst polozku KernelFaultCheck a zmazat ju.AK to tam mas,tak ti to pomoze a ak nie, tak neviem. Skus ci si nechytil nejaky f*** scanner.
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: 100% vytazeie CPU vo wine

Príspevok od používateľa MaxMan »

pjongy napísal:ozaj tomuto nerozumiem, bezia mi dole zakladne programi, nod32+mousetachometer+speedfun+ICQ4 a take prkotinky
sa necuduj ze mas zataz 100% ked tam mas mousetachometer a ine prkotiny. naco ti to je? na 2 veci a iba to zere vykon.

skus sa odpojit od siete a netu ci ti to bude robit

a ako pisal niekto predomnou: preskenuj antivirom - ale s najnovsou databazou, a este aj nejaky ad-aware pusti na to ci nieco nenajde.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

nod32+mousetachometer+speedfun+ICQ4 a take prkotinky

= odpovedal si si sam ....
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: 100% vytazeie CPU vo wine

Príspevok od používateľa pjongy »

MaxMan napísal:
pjongy napísal:ozaj tomuto nerozumiem, bezia mi dole zakladne programi, nod32+mousetachometer+speedfun+ICQ4 a take prkotinky
sa necuduj ze mas zataz 100% ked tam mas mousetachometer a ine prkotiny. naco ti to je? na 2 veci a iba to zere vykon.

skus sa odpojit od siete a netu ci ti to bude robit

a ako pisal niekto predomnou: preskenuj antivirom - ale s najnovsou databazou, a este aj nejaky ad-aware pusti na to ci nieco nenajde.
no akoze ti to tak poviem ze ked som mal pc v pohode, tak som mohol mat zapnute aj neviem co a vytazenie byvalo vo wine max 5% aj to malokedy, vecsinou kolo 3% takze mi nehovor ze to zatazuje na 100%.
A to ze som pisal ze som preskumal pc skrz naskrz tak to si taktiez nevsimaj :roll:

bol preskumany ad-awarom 6 & nod32 nasli nejake prkotiny opravili ich a aj napriek tomu to nejde pod tych 100% :roll:
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

predbehol si ma s aktualizaciou odpovede :)

No riesenie je zrejme v tom, ze tie programy nieco nasli a opravili to tak ako to pravili :) ja by som prebehol pc este SpyBot-om mas ho? zrejme to bude procesom rundll alebo niecim podobnym, v kazdom pripade spustit - msconfig.exe a tam polozka po spusteni .... a dalej uz vies.
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: hm

Príspevok od používateľa pjongy »

andynko napísal:nod32+mousetachometer+speedfun+ICQ4 a take prkotinky

= odpovedal si si sam ....
preboha, ludia sak s tym mi to slo rok v pohode a super aj na mojej 466mhz masine starej, tak mi netvrdte ze toto mi to spomaluje, kedze doteraz sa to spravalo tak ako keby som nemal nic zapnute, setko slapalo stale.
A co je cudne na tom ze mam nod32, speedfun a icq4?
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

f

Príspevok od používateľa andynko »

A preco nenapises VSETKY programy co tam bezia na pozadi? to ako jasnovidec ma urcit o co ide ci ako? proti tym prvym trom nic nemam, tie pouziva mnoho z nas. Napisal som ti msconfig a daj sem vypis z toho .. a uvidime co s tym.
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Re: f

Príspevok od používateľa pjongy »

andynko napísal:A preco nenapises VSETKY programy co tam bezia na pozadi? to ako jasnovidec ma urcit o co ide ci ako? proti tym prvym trom nic nemam, tie pouziva mnoho z nas. Napisal som ti msconfig a daj sem vypis z toho .. a uvidime co s tym.
dikes all za pomoc bolo to nejakym spustenym suborom theking.exe ktori vyzeral dost nevynne, bolo to zo sachu verzie 10th, nefiem co to ako malo znamenat a druhy bol spoolsv, setky zdroje som odstranil, setko uz slape ako ma, dikess all za pomoc, najviac vdacim za pomoc Mtexovi 8)
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Vzdy si treba v spravcovi uloh preverit, ktory proces zatazuje procesor a potom napr. cez google o tom procese nieco zistit.
Napr. mne teraz zatazuje procesor sluzba service.exe (90%). Vyguglil som, ze je to nejaky virus (NOD ho nenasiel), tak som ten proces ukoncil a subor vymazal.
Používateľov profilový obrázok
peco2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 123
Dátum registrácie: So 20. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Hlohovec

Príspevok od používateľa peco2 »

Comby napísal:Vzdy si treba v spravcovi uloh preverit, ktory proces zatazuje procesor a potom napr. cez google o tom procese nieco zistit.
Napr. mne teraz zatazuje procesor sluzba service.exe (90%). Vyguglil som, ze je to nejaky virus (NOD ho nenasiel), tak som ten proces ukoncil a subor vymazal.
Myslel si subor SERVICES.EXE ?
Mam ho tam tiez, ale virus to asi nebude. Zatial som si nevsimol, ze by mi robil nejake problemy.
Používateľov profilový obrázok
Oksamot
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 244
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (21)

Príspevok od používateľa Oksamot »

Ja ho tam mam tiez a najzaujimavejsie je, ze je to systemovy subor, teda sa ho len tak neda zbavit (vypnut v spravcovi). A zeby robil problemy sa mi tiez nezda... Ale asi idem aj ja kuknut ten google, ci tam naozaj nieco take je.

Edit: aha, takze je to subor potrebny na beh pc, ale existuje este jeden system.exe a ten je hnusny trojsky kon, ktory umoznuje odosielanie hesiel a dat tomu, kto vas napadol.
SUBARU INTELPREZA
CPU Intel PIV Prescott 2,8GHz+Zalman CNPS7000A-Cu; MB Abit IS7; VGA MSI RX9800 Pro+AC VGA Silencer, RAM Apacer 2x512 MB RAM 400 mhz; HDD 120GB Samsung SpinPoint P80; DVD-RW BENQ DW1620 pro; Sound Creative SB Audigy ES+Fujitsu-Siemens Soundbird Multichannel; PSU Fortron FSP350-60PN(PF); LCD Iiyama ProLite E380S; Others Wacom Graphire3
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

Aj vaz uz to setko sere tak ako mna? dakedy mam ozaj chut vytrhnut kabel z pc, kvoli tym debilnym vyrusom :-/
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

peco2 napísal:Myslel si subor SERVICES.EXE ? Mam ho tam tiez, ale virus to asi nebude. Zatial som si nevsimol, ze by mi robil nejake roblemy.
Ved prave, ze services.exe to nie je ale service.exe. services.exe je fakt systemovy subor ako pise Oksamot. service.exe bol v mojom pripade skutocne nejaky virus, ktory mi zatazoval procesor na 90%, preto som ho zmazal. Teraz je to O.K.
Používateľov profilový obrázok
MATIUS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00

Príspevok od používateľa MATIUS »

Pjongy: Nemas medzi tymi prkotinkami aj Kerio? Jedna verzia robila prave takyto problem.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"