PORADTE INTERNET V BANSKEJ BYSTRICI

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

PORADTE INTERNET V BANSKEJ BYSTRICI

Príspevok od používateľa Duroniak »

Takze po odtrpenej viazanost zo Slovanetom hladam nejakeho ineho providera
moje poziadavky su neomedzeny cas aj data
cena tak 1000Sk mesacne chceme sa nan napojit stiria v panelaku
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa pavel »

Flat ADSL,ci ako sa to teraz vola od T-comu,slape fajne a styroch vas vyjde po 300SK.
Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa beggar »

skus pozriet na: www.bbxnet.sk :wink:
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

som aj rozmyslal nad T-comom + poradte co vsetko musim spravit pri tom samoinstalacnom baliku, bo nemusim cakat na technika a mam net do 5dni
ten bbxnet by som aj chcel ale nieje v nasom panelaku pripojka
a 8 ludi sa mi teraz nechce nahovarat na net
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

Duroniak napísal:som aj rozmyslal nad T-comom + poradte co vsetko musim spravit pri tom samoinstalacnom baliku, bo nemusim cakat na technika a mam net do 5dni
ten bbxnet by som aj chcel ale nieje v nasom panelaku pripojka
a 8 ludi sa mi teraz nechce nahovarat na net
predpokladam, ze dostanes k tomu router, vezmi si radsej ten, co bude mat aj wifi ...

budes potrebovat:
suche miestecko s elektrikou tak, aby ti nikto nevypinal router
kabel/le z routra do kazdeho PC co potrebujes pripojit (ak ich budes chciet kupovat, hladaj PATCH kabel, alebo potom si pozri schemu pre ich zapojenie, pre dlhsie kable ako 20m odporucam zhanat Tienene kable + tienene koncovky)
pripadne 4x WiFi kartu, do kazdeho kompu jednu, a dufat, ze mas dobry signal/slabe panely ... potom nepotrebujes pokladat kable
4x sietovka do kazdeho kompu (ak maju onboard, neries)

router od tydlikomu nastavis podla manualu, co pride s nim (je vcelku porozumitelne napisany, pokial tusis co je to IPcka, DHCP, meno, heslo ...)

PS: ak uz mas siet urobenu, najjednoduchsie je k tomu router, vytahas kable zo switchu/hubu, strics do routra, a ten iba nastavis podla manualu (alebo strcis dalsi kabel medzi switch a router, ale to je zbytocne)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

Jo dik za vas cas aj odpovede :D
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

Pop*ci akurat prisiel letak o tom ze chello je uz aj v BB cize uz mam noveho favorita rozmyslam nad programom chello classic
999Sk z viazanostou. Chcem sa este spytat on je datovo neobmedzeny? PRE ISTOTU
a ozaj ako su na tom z kvalitou bude sa drzat rychlost tak ako pisu (4096/384) a pingi su ake? mozeme sa napojit nan stiria susedia?
:D
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Pri programe Classic je povoleny pocet pocitacov max. 3 (jeden hore dole, sice na cierno ale mohli by to tolerovat). Ten upload je uz pre 2 pocitace zalostne maly, cize berte aj zdvojnasobeny upload (aj ked stoji dalsie prachy). Data neobmedzene.

Neviem ako to je s pripojenim 3 pocitacov, ale predpokladam, ze len kablom z jedneho modemu, cize ku susedom budes musiet natiahnut kable. Alebo dokupis WIFI router.
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

no ja len striedam Slovanet cize mam vsetko uz potahane router modem uz staci len pripojka
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA

Návrat na "Siete"