Voltage Mods NVIDIA 7900GT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
1palo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: Ne 04. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Beluša (PU)

Voltage Mods NVIDIA 7900GT

Príspevok od používateľa 1palo »

Na tomto linku http://www.vr-zone.com/index.php?i=3330 pisu o zvyseni napatia na GPU z 1,2V na 1,4V pomocou 50 k trimra. Ma niekto odsledovane aku skutocnu velkost odporu treba pre 1,3V, 1,4V a pripadne 1,5V. Myslim, ze jednoduchsie je pripajkovat mini odpor s konkretnou hodnotou ako velky trimer.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Existuje ovela jednoduchsia varianta, priblizne hore v strede karty staci spojit 2-3 spoje a mozes kombinovat od 1,4, 1,5 az po 1,55. Mam odskusane vsetky varianty a funguje to paradne. Uz pri 1,5V a dobrom chladeni sa da ist k 700MHz na jadre. Pamate su relativne. Do nich by som sa moc vrtat neskusal. Je na to tiez sice jednoduchy pencil mod, ale mne sa to stalo osudnym. Karta zacala priblizne v danom mieste horiet. :furious:
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
1palo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: Ne 04. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Beluša (PU)

Príspevok od používateľa 1palo »

No zvazujem ci do toho ist. Mne to na mojej 7900 GS (ma zhodne PCB) ide na default voltazi GPU z 450 na 650 HMz, takze neviem ci to ma nejaky podstatny vyznam dostat sa na 700MHz co je iba o 7-8% viac. KeD som si kontroloval napatie na jadro tak mi ukazuje 1,29 V , ale malo by to byt 1,2V. Ten rezistor na voltaz pameti som si naciaral a pri kontrole mi ukazuje 2,09V. Dost si ma vystrasil s tym zahorenim. Predpokladam, ze Tebe sa prostrednictvom prachu z uhlika vytvorili vodive spoje medzi susednymi suciastkami a vnikla lokalne vysoka teplota.
Mas na tu jednoduchsiu upravu napatia GPU nejaky obrazok - link?
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Poslane cez SS. Mozete Lock
sentimentálna spomienka - valid cpu

Návrat na "Grafické karty"