NV44A (Geforce6200)

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

NV44A (Geforce6200)

Príspevok od používateľa mirrco »

Kpil som si tuto grafiku a je to pekny shit.ALe ak ju niekto mate da slusne nataktit.Potom sa jej vykon znacne zlepsi.
Na jadro mozete bez problemov dat 1.85V z pov 1.1 potom mozete jadro zdvihnut z 350 na 620Mhz to dost pomoze a ak mozete aj pamate.
Stiehnite si original daasheet a mrknite ake mozete dat maximum VCC.Ja som dal z 2.5 priamo zo zdroja 3.3v na pamate a tie sli na 733Mhz z 500.Celkovy vykon grafiky znacne zrastol.Ak niekto tu to grafiku mate tak toto je jedina sanca ako s nej nieco vytlacit.Ziaden unloc pipeline ani nic nefunguje dosial som nic nenasiel iba kadejake v mody.
Jedna dolezita vec ta grafika moc taktovat nejde asi jet am daka ochrana jedine sa dat ked budete upravovat bios.Mal som zahadne problemy ze napr ak som nataktoval len o trosku jador tak grafika mrzla napr pri 1.85V z 350Mhz na 400Mhz alebo cokolvek...poholo jedine tvrde natakovanie.Tak mam 622/733Mhz a ked dam v riva tuneri test tak zlyha...neviem rpeco ale v ziadnej hre som este nevidel ziadne artefakty akurat ze ked som mal pretym 1.7V tak to obcas seklo na 10sec a zase sa rozbehlo dalej pri svyseni napatia sa ta vada odstranila.
nabuduce si radsej mrknem ktora grafika sa da unlockunut alebo pre vmodovat a az potom ju kupim nie ze si ju kupim a zistim ze si musim spravit vlasny vmod.
vmod mozem zaslat alebo zverejnit ak bude zaujem,plati pre tych co maju RT9xxx regulator,to by mal byt taky mali chip smd 8 noziciek(medzi 2 a 6 pin sa da potak a postupne sa nastavi 1.85V)
mozno to funguje aj re ine grafiky.napr hento je z 9600XT :D ale ten obvod ma aj ta moja geforce
http://people.overclockers.ru/AntonT/record2
Používateľov profilový obrázok
Blade6591
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Malacky

Príspevok od používateľa Blade6591 »

ty si mal MSI NX 6200AX?
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

ano mirrco, mam zaujem o dokumentaciu tvojho modu. Presny popis, pouzite odpory, fotky. Chcem vidiet fotku karty po voltmode a uprave chladenia, budes ju drzat v ruke, spolu s papierom s napisom pretaktovanie.sk
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Ok ale este ju musim pofotit.Chladic je tam obicajny z CPU stareho celerona a namiesto odporu som pouzil 1K potenciometer.S nim sa mi podarilo naviac nadstavit na GPU 2.75V a potom mi vypol zdroj.
To je Asrock N6200/TD/128M/OSP/A
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

No tak to som teda fakt zvedavy. :wink: Kedy budes mat fotky?
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Uz som to nafotil nieco telefonom a potom mam este 2foto s fotakom.Dal som tam aj schemu.V utorok budem na intraku v ZA tak to upnem na moju stranku.Lenze ti buzeranti presekli kabel tak na celom intraku Velky diel v ZA nesiel net asi od stredy do stvtku poobedia a to uz som bol doma...Tak zatial sorac ale v utorok to urcite bude.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Preco rovno nepriznas, ze to jednoducho neexistuje?
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Existuje v utorok to upnem.a ked neveris pridi do Ziliny osbne ti to ukazem, mozes si spravit aj milon fotiek.Ukazem ti aj Vcore mod na cpu, na KT400(2.5-3.1V)a pamate z 2.5 na 3.1V.
Používateľov profilový obrázok
bongo-man
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: sereï

Príspevok od používateľa bongo-man »

neviem preco ale nejako ti neverim 8)
Q6600 3 ghz 6gb ram R9 270
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Ale preco?Preco mi neverite co je na tom nenormalne?Ja tam dam tie foto urcite ale niekto moze povedat ze ten merak ukzauje zle alebo som to nafingoval.V podstate mi je to jedno ale ten kto chce vyskusat kolko napatia znesie NV44A pravdepodobne vsetky karty 110nm techn. tak nech pride na moju izbu na intaku mu to ukazem na vlastne oci a moze si dosniest aj vlastne meracie pristroje a potom nech to potvrdi.Znesie 2.7V max.ale 1.85V je akurat pri zatazi a 620Mhz.Tie pamate sli na 680Mhz pri 2.5V a pri 3.1V na 700Mhz takze tam daky rozdiel nebol.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Preco? Lebo tvoja argumentacia ma zopar dier.
KeD chcem nieco taketo napisat, tak rovno hodim fotky karty, screeny z testov atD. A styl pisania niektorych postov ukazuje, ze to naozaj nemas. Keby si ju mal, pises uplne inak.
Pokial sem naahdzes v utorok dokazy, tak sa ti ospravedlnim. Ak nie, hold smola :wink:
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Tam su tie obrazky co som nafotil.Ten modry a biely kablik sluzi na zmensovanie odporu medzi RT9214 nozickami 3 a 6.Cim mensi odpor tym vacsi napatie.Este pre modingom som tam nameral 375 ohmov z tym 600ohmovym paralelne tam vytvoria taku rezistivitu ze na GPU je 1.95Volta.
http://www.mirrco.wz.cz/GPU2.JPG
http://www.mirrco.wz.cz/GPU1.JPG
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

a screen? :)
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Toho sa uz asi nedockame...... :wink:
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Broslowski napísal:Toho sa uz asi nedockame...... :wink:
Aj ten bude, hneD ako zisti, ako sa robi s Photoshopom.

Ukaz mi nieco ine, nez len zadr anu kartu od prachu s nejakymi kablikmi iducimi do stratena, potom mi ukaz to napajanie pamati priamo so zdroja a vsetko, co si popisal v prvom poste

Návrat na "Grafické karty"