magio

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

magio

Príspevok od používateľa jararak »

nho, nenasiel som tu ziadnu temu ohladom tejto sluzby tak zakladam. ma to niekto, ako ste s tym spokojny? popripade co secko sa da s tymto zariadenim dosiahnut.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Taaaaak, s Magiom od ST konkretne nie, ale pozeral som sa na fungovanie siete u Telefonici v Cechacha. A ista vec je taka "zatajena" - konkretne prepinanie medzi jednotlivymi programi (odhlasovanie a prihlasovanie sa k multicastovym skupinam). Prepnutie z jedneho programu na iny trva u nich v priemere asi 5 skedun :nono: . A STcko sa tym nechvali ze kolko to trva u nich, bo inac by to asi nikto nekupil. Ale ked to niekto ma, nech sa ozve :)
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2760
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Ja by som k magiu povedal tolko. Dnes som pri nom stravil 2 hodiny a to s nadstavovanim routera ... Polovicny cas z toho to vobec neslo a nemal som ani kontakt z netom. Z nicoho nic nabehlo, potom vyplo a takto som sa s tym bavkal. Programy isli prepinat vyborne a ziadne oneskorenie som nepostrehol. Jasne zo som si zmeral aj rychlost, ktora dosahovale v priemere od 100 KB/s do 200 a najvyssiu som nameral 211 KB/s .. Meral som cez inet.sk Celkovy dojem - nic moc. Cakal som od toho viac a co ma najviac zarazilo, ze to polovicu casu neslo ... Inak podla nacitavania starnok ping nic moc, ten som zabudol zmerat ... :red:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

neviem, chlapik ma prehovaral ze to bude mat potom aj funkcne usb (zatial vraj niesu) a siet pojde tiez ako zariadenie ze to uvidim na sieti. ale kedze si ho aktivujem tak nebudem moct potom stahovat net. totiz prestahoval som sa do podnajmu a nejaky net riesim nho a toto mi v ramci zemstnaneckej zlavy prichadza ako najuniverzalnejsi prostriedok
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
fog
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi 17. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa fog »

magio je hlupost, tak ako digi tv.. najlepsie a najkvalitnejsie je proste ups...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

fog napísal:magio je hlupost, tak ako digi tv.. najlepsie a najkvalitnejsie je proste ups...
myslis? scool:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=54426&highlight=

diskusia uzivatelov o magiu :)

Kvalita signalu:

Obrazove a zvukove parametre digitalnej televizie Magio su nasledovne: TV vysielanie vo formate MPEG4 – AVC (konkretne kodek H.264) v rozliseni 720 × 576, zvuk je vo formate MP2, v pripade videopozicovne je zvuk vo formate AC3.

A ak si myslite, ze digitalne vysielanie bude vyzerat na lcd dobre zabudnite :P Asi neexistuje provider, ktory vysiela 720p na SVK nieto este 1080i :lol:
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

:lol: tak to rozlisenie je "pecka"

/v dobe keD sa rozprava uz aj o Ultra high definition video s rozlisenim: 7680 × 4320 pix

viac: http://de.wikipedia.org/wiki/Ultra_High ... tion_Video
a http://www.golem.de/0406/31606.html
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

crux2005 napísal::lol: tak to rozlisenie je "pecka"

/v dobe keD sa rozprava uz aj o Ultra high definition video s rozlisenim: 7680 × 4320 pix

viac: http://de.wikipedia.org/wiki/Ultra_High ... tion_Video
a http://www.golem.de/0406/31606.html
asi tak...
ale videl som aj digitalne vysielanie v spanielsku a qualita :(
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ked si precitas tu diskusiu na zive.sk tak ohovaraju prave ups a chvalia magio, ze kus kvalitnejsie to je.
chcel som skor pohlad cloveka co sa sprta v hw a sw nie nejaky co si nieco o tom mysli
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

hmm moja empiricka skusenost. mam LCD samsung 94cm uhlopriecku a musim povedat ze digitalne vysielanie je trochu ale iba trochu lepsie ako analog (skusal som antik iptv) cize asi aj to magio bude slusnejsie, ale je dolezite vediet ci tv vie prepocitavat rozlisenie do svojho nativneho u samsungu sa to vola DNIe, lebo toto vie robit len s digitalnym signalom, ak mate crt telku tak sa na magio vykaslite
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

sory, ale neda mi to, UPS nie je nahodou kurierska spolocnost a ta spolocnost ktora sprostredkuvava digitalnu televiziu a internet sa nevola UPC?
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

TomKocuR: urcite sa len sekol ;) ale mas pravdu.

jarakak: Magio by nam mali zapojit tento tyzden, bo volal chlapik ci to nechceme a ze budeme platit len o 100SK viac ako teraz, tak som zvedavy. Domov idem 27.4, tak ti poviem skusenosti, ale iba na crt :D a tiez sa mi paci, ze budem mat druhy router zadara :D
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

neviem ake rozlisenie ste cakali. kym nezacnu televizie u nas vysielat v HD roziseni tak dovtedy to bude tych 720*576 a ziadny provider s tym nic nespravi. nakoniec aj DVD filmy maju rovnake rozlisenie a ze by ma z toho hlava bolela, keD si to pustim na vascom LCD nemozem povedat. aj keD ziadna slava to nie je, to je pravda.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ja to tiez davam koli tomu routeru. modem nieje kompaktibilny s mojim novsim kompom. hadat sa mi nechce. platit tiez nie. za cele magio budem platit mozno az 300sk tak nech to je :P . telka je nejaka stara sunka, hoc obzeram sa teraz po tych novych teslach (lcd myslim) co su, celkom slusne vyzeraju.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Debata o všetkom"