Starosti s mojou X800GT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Starosti s mojou X800GT

Príspevok od používateľa scarinko »

nazdar mam uz taky problem s mojou kartou. bude to trocha dlhsie ale potreboval by som fakt pomoct. zacnem od zaciatku.

Je to sapphire radeon X800GT 256 Mb 256bit
V jeden pekny den ked som nebol doma sa stala take vec ze niekto presekol kabel na mojej predlzovacke co som mal v nej zapojeny komp(predlzovacka kratka a isla popod zelezny prah do inej izby).
ked som prisiel domov tak komp vypnuty a nakolko je vypnuty len ked padaju meteority tak som hned vedel ze daco sa stalo a povedali mi ze presekli predlzovak a kuknem cely cierny a spaleny kabel tak som ihned siel skontrolovat komp ale spalene nebolo nic tak zapnem a tma komp fucal ale nic nebolo vidiet a doska moja DFI mi detekovala ako vadnu cast VGA. tak sla na reklamacku a z nej sa vratila taka ista karta (co by ste cakali od agemu, aj ked neviem kde to zohnali lebo tie karty sa prestali vyrabat mesiac po tom co som ju kupil) ale zapojim ju do kompu a zobrazovala mi vsade take vodorovne ciarocky a to obl znak ze je zasa zla a este navyse pri loadovani windowsu mi hodilo vzdy BSOD (vtedy som to pokladal za chybu karty) a tak sla zasa na reklamaciu s tym ze som tipkovi povedal ze nech pyta love alebo inu kartu (chcel som MSI 1950pro) lenze agem su svine hnusne :D dneska sa mi vratila karta ale sice tiez je to X800GT ale ma cervene PCB (pre tych co nevedia je to ten plosak na com su naletovane secky tie veci, a tieto karty nikdy cervene neboli tak neviem ci koli mne tu kartu nevyrobili) pichnem do kompu zapnem a ide, hovorim si fajn ale ide loading windows a BSOD. hovorim hmmm kua zasa zla karta? preco? hovorim si overim si to este. dal som nudzvy rezim a windows v pohodicke nabehol tak som restartol a zase BSOD. hovorim kua asi win instalacky tak som to v nudzovommrezime odinstaloval vga drivery ale stale BSOD pri loade. skusim iny disk na ktorom je tiez XP ale to iste. Tak ako poslednu vec som isiel k frajerke ma new komp ktory som skladal a ma PCIE tak ze skusim. dam kartu s jej diskom a winom a karta super ide, hovorim skusim aj moj disk lebo som ho zobral so sebou tak som dal moju kartu do jej kompu aj moj disk do jej kompu a dal som bootovat z mojho disku win a krasne isiel.

a teraz sa pytam PROC???
preco to nejde u mna doma?
pytam sa sam seba. keby bola doska vadna asi by to neslo v nudzovom rezime, keby bol procak asi tiez ne ramky mi bezia teraz obe v inom kompe dobre takze tiez ne, disk v inom kompe tiez pohoda aj v spojitosti s kartou tak co to je sakris.
napadlo ma ze este skusim formatnut disk a nahrat new win ale nejak sa mi do toho nechce.

prosim pomoc

uvitam kazdu radu a dakujem ze ste si to precitali cele dufam.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

novy win, neviem co riesis, ked je to tak jednoznacne
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no praveze mi to nie je tak jednoznacne preco na inej zostave s tymto diskom a winom to ide a na mojej ne??
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

pretoze preinstalit win je jeden z poslednych, ale stale zakladny krok ked nieco odfajcis... prip skusit nakopnut boot cd linuxu.. ak to pojde tak MB by mala byt ok...
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

no ja by som to videl na MB, nudzovy rezim nic neznamena kedze je vazne nudzovy a to znamena ze vsetky veci co niesu na start potrebne su vypnute.Moze to byt aj hlbka farby,rozlisenie atd.Mozes mat nieco na doske s PCI-e slotom.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no dobre ale bios prejde OK aj wn sa zacne loadovat asi 2-3s a potom BSOD keby bol vadny PCIE tak nic nezobrazuje nie?? skor by som povedal ze vadny SATA port
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa quicky »

je az take zlozite obetovat 45min na reinstal win? a zas budes mudrejsi ,napis potom
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no je trochu lebo tam mam veci o ktore som nechcel prijst ale spravim niekam zalohu a snad to pojde ale neviem kedy teraz som tri d ni v robote a dojdem domov o 11tej vecer
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa quicky »

mno to mas asi dost roboty ;X mno kazdopadne skus reinstal,aj ked no o tej kompatibilite toho via600 a ati bolo toho dost popisane:(
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

via 600???

ja mam nForce4 :?

a grafika ma jadro myslim R423 alebo R480 teraz neviem nie som isty
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

100% dohaluzeny win ... mozno po vypadku zmazal ovladac MB ... je moc moznosti ... mne to tiez robilo po vypadku sak skus dat aspon windows repair... potom daj vediet :!:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

hh windows repair je co?

nejaka vecicka vo windowse alebo externy program alebo co?
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

to ked das normal instal tak tam mas moznost repair to das.... preinstaluje sa ti win ale vsetky aplikacie a ovladace co si si tam dal ti zostanu.... :!:
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

mne to malo kedy pomohlo repair, skor novy reinstall celeho OS.Prosim ta a nemas rozdeleny disk, ze by si si data nakopcil na druhy?
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no mam uz som urobil aj malu zalohu dokumentova a veci na frajerkin disk ale tam sa mi hlavne jedna o soft programy ktore su nainstalovane v program files tie tam asi neostanu co

ale no sak ja to prezijem

keby sa to nahodou nepodarilo opravit reinstalom (resp format C: a potom reinstal - neviem co viac doporucite) tak v com potom moze byt problem?

mohol by to byt CPU ? alebo je to blbost a keby bol vadny procak tak sa nedostanem ani do loading winu alebo do nudzoveho rezimu?

resp doskou? dalo by sa to reklamovat? kupil som ju totiz v cechach z obchod.cz a musel by som to poslat postou

Návrat na "Grafické karty"