ako nakompilovat kernel

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

ako nakompilovat kernel

Príspevok od používateľa jararak »

zdravim, aj cez seliake moje pokusi sa mi nijak nedari spravne nahodit novy kernel. momentalne mam 2.6.18 a snazim sa dat 2.6.21. snazim sa to nahodit na booku a distro je Debian - Etch
make prebehne v pohode, make install tiez, potom dam make modules a to tiez nevyhodi chybi, dam make modules install prebehne v pohode. vytvorim initrd tiez v pohode no ked to nahodim do grubu, resetnem a zvolim ten novy system tak mi to vypluje milion chyb o tom ze jake moduly mu chybaju a nic viacej sa nedeje. mate niekto nejaky napad? nejak ma to prestava bavit lebo jadro som komplioval uz 6 krat a zakazdym to robi cca 4 hodiny tak ma to uz az tak nebavi
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: ako nakompilovat kernel

Príspevok od používateľa RP »

Len aby som si veci ujasnil.

Update-tujes system cez siet prikazom "apt-get update" ?

Postupoval si podobne ako v tomto navode: http://www.debianhelp.co.uk/kernel2.6.htm
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

neupdatujem, lebo mam akurat cerstvo nahodenu verziu, mam ju z dvd a nejak neviem rozchodit ani usb sietovku, ani wifi karty a sietovku na booku nemam, balicky prihadzujem len cez dpkg -i cez externy disk. predtym mi secko frcalo ked som mal tu istu verziu ale o 2 dni novsiu z cd nainstalovanu, asi nejak inac tam bol kernel nakompilovany a secko frcalo, ale nechce sa mi znova secko instalovat odznova. jednoducho neviem pripojit moduly kurna
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

je to jednoduche (pokial vies co mas v bedni a co chces)
toto ti 100% pomoze (ak nie, tak sa do toho ani nepustaj)

http://falkotimme.com/howtos/debian_ker ... /index.php

edit: som si precital co pises (najprv odpovedam potom citam :P) cize navod ti netreba, podla toho ako som to pochopil. problem je, ze si nepridal do jadra/ako modul nieco co zjavne potrebujes. tazko ti poradit co je zle. najdi niekoho kto ma rovnaky/podobny komp a vezmi od neho config, alebo skusaj skusaj skusaj. :) pokial si to predtym nerobil, tak by som sa velmi cudoval keby ti to zbehlo na 1x :D Btw vzdy si mozes cez apt-get instalnut nejaky genericky kernel, ked vzdas konfiguraciu.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

problem je v tom ze to kompilujem na book a este horsie ze ten apt-get mi nejde. v robote mi to v pohode zbehlo, ale tam som mal uplne iny komp a este to bolo navise aj take len light kompilacia, ze pomaly secko pozapinane
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

setko pozapinaj a povyhadzuj len veci, co si si na 100% isty ze ti netreba... testni. pouzi predchadzajuci konfig a zasa o osekaj atd atd, neviem co ine ti mam poradit. vacsina poloziek je vysvetlena, cize ak budes citat, dost ti to napovie ci ti to treba alebo nie, pripadne ci to ma nejake ine "dependencies".

viem zi ti asi nepomaham, ale toto nieje problem, ktory sa da vyriesit na fore, pokial nemam podobny komp doma s nainstalovanym linuze.

neviem do akej miery ces ten kernel upravovat, ale ked pouzijes aktualny konfig na novy kernel, na 99% ti to musi ist.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB

Návrat na "Operačné Systémy"