Problem X1800XT

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Problem X1800XT

Príspevok od používateľa djkakadu »

Vyskytol sa mi zahadny problem s touto grafickou kartou. Ked som ju doniesol domov namontoval, spustil vsetko vporiadku. Nainstaloval som Drivere a vsetko krasne islo, skusal som aj hry a 3Dmarky pekne vsetko islo.

Na druhy den sa mi stalo toto:
Rano som sa rozhodol demontovat z tejto grafickej karty vodne bloky a namontovat nanu povodny chladic (vodnik bol vypozicany). Namontoval som ju do PC a vsetko pekne nabehlo, isiel som do AtiTrayTools pohral som sa s ventilatorom (otackami). Zapol som Mozillu FireFox a vtom PC sekol. :cry:
Nasledoval restart, PC sa sekol uz pri uvitacej obrazovke.
Tak som isiel do Nudzoveho rezimu kde PC islo uplne normalne. Odinstaloval som ovladace od VGA. Po vela skuskach som zistil, ze PC ide len ked niesu nainstalovane ovladace od VGA. Skusal som nespocetne vela ovladacou, no nic stale sekne, preinstaloval som aj Win no nepomaha.
Neviem si uz rady.
A este dodam, ze PC mi zrazu ide velmi zahadne pomali, cerstvo nainstalovany system sa startuje neskutocne dlho.

Skuste poradit, fakt netusim co sa jej mohlo stat.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Pridavne napajanie?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

mozno nekorektna instalacia driverov. ak nepomoze cleaner, tak by som skusil reinstall windows. niekedy je to po zmene grafiky jedina moznost, ako sa zbavit podobnych problemov.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Reinstal Winu som spravil dvakrat, pridavne napajanie zapojene.
Teraz som zistil, ze u kamarata ide vsetko ako ma.
djk@k@du ! oNLy All
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

nestiha zdroj, mozno daco s doskou, x moznosti....
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

re

Príspevok od používateľa Fanthomass »

neviem, ci ti to nieco pomoze, ale v nudzovom rezime odinstaluj prave len ati tray tools..:) viem preco ti to pisem, vysvetlovat sa mi to nechce..:) ak ani to nepoze, tak ani ja neviem..:)

samozrejme, ati trays tools odinstaluj kompletne, savy, vsetko..:)
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
Dei_Kiu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 17. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Dei_Kiu »

preinstaluj window kompletne aj s formatovanim iba reinstal nezmaze vsetko registre drivery atd
DFI Lanparty Ultra-D, Athlon64 4000+ box, Kingston HyperX cl2 2x512 Mb, Asus Radeon X1950 Pro, 80GB Hitachi SATAII, Fortron 400W Tuning: 2x UV neon dlhy(Speeze a Sunbeam), Chladenie EE-HD1 na disku, Speeze EE-LEDFan chladic- blue, na plexiskle, Case chladenie 2 x Speeze EE-LEDFan- blue.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Formatol som Disk proste komplet odznova.

Zistil som nove skutocnosti, ze PC nechce nabehnut uz vobec asi odisla maticna doska.
djk@k@du ! oNLy All
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa quicky »

hh mno ak sa ti to stalo po tom ako si menil chladic na vga,tak by som tipol ,ze si nieco ulomil(samozrejme nechtiac),stalo sa to tiez kamosovi...skus vga v inom pc(teraz) ,resp inu graficku daj do tvojho kompu...proste musis menit HW a dojdes na to kde je chyba :wink:
Používateľov profilový obrázok
Dei_Kiu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št 17. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Dei_Kiu »

jj jediny sposob alebo zajdi do nejakeho pc servisu a nechaj diagnostikovat stoji to cca 250,-Sk a zistia co je vadne
DFI Lanparty Ultra-D, Athlon64 4000+ box, Kingston HyperX cl2 2x512 Mb, Asus Radeon X1950 Pro, 80GB Hitachi SATAII, Fortron 400W Tuning: 2x UV neon dlhy(Speeze a Sunbeam), Chladenie EE-HD1 na disku, Speeze EE-LEDFan chladic- blue, na plexiskle, Case chladenie 2 x Speeze EE-LEDFan- blue.

Návrat na "Grafické karty"