SAMSUNG 226BW - problemy, tipy, skusenosti sem

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

OK, tak trochu viac k teme, chalani, ake mate skusenosti s tymto LCD (teda videl som ze min. jeden ho ma doma :P ).. Dalej chcem vediet, ako je na tom so zobrazenim TV signalu (chcel by som ku kompu nieco na sposob externej TV karty - takze monitor by mal sluzit aj namiesto TV).. niekde som cital ze LCD nie su na tv signal moc dobre. a co format 16:9 - ako mi na tom zobrazi tv format 4:3?? :? dik za odpovede
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... externa TV karta s tym monitorom ti je uplne zbytocna, kedze nema ine ako D-SUB a DVI vstupy
... cize musis mat komp zapnuty ak chces pozerat TV na monitore
... vsetko zalezi cisto od ovladacieho softu, kedze monitor nema funkcie TV
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Jeremi »

na sledovanie tv na monitore ti staci toto TV tuner analógovy AVerTV BoxW9, externy funguje to aj bez zapnuteho pc a pripaja sa to cez VGA
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa zachary »

ad 1: dobre, a keD tam dam redukciu na VGA tak nepojde? ako to bude s kvalitou zorazenia na LCD monitore? o to mi ide ci je to mozne takto cez redukciu a o kvalitu zobrazenia.. :?

ad 2: ano uvazoval som presne o nejakej podobnej externej karte..
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ja mam taky externy (od BenQ)
- ma to obzvlast pekny obraz (asi najlepsie co som doma mal, ale musi bit kvalitny signal)
- mal som to pripojene na 32" TV a bolo to normalne pozeratelne
- ak to pripojis k Wide LCD tak sa predtim treba uistit co vie LCD dostatocne zuzit alebo natiahnut obraz z (D-Sub) (tuner vysiela 1024*786/60) - aby si to nemal deformovane
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

vie mi niekto povedat, ci sa da v OSD menu alebo driveroch vypnut to debilne podsvietenie power buttona? podobne ako je tomu pri monitorch EIZO...
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... nie ... neda sa
... ani v servisnom menu nie je taka polozka
... eizo je predsa len ina trieda, su o par rokov dopredu
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
sponty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00

nejaky test

Príspevok od používateľa sponty »

http://www.behardware.com/articles/667- ... rdict.html

tak toto som nasiel.....je to nejaky test na to S a A panel.....posudte sami :) (najviac ma zaraza to,ze o tom samsung mlcal :E )

treba pozriet.......
intel duo2core 8400@3000(3500),Gigabyte N650SLI-DS4L,Corsair® 4GB DDR2 XMS2-6400C5 TwinX (2x2 GB)(800),XFX 512MB 8800GT Alpha dog edition extreme 640/1900Mhz
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...rozdeleny thread o 226bw v nakupnej poradni.
problemy a skusenosti uz pisat sem.
Používateľov profilový obrázok
Delarock
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Malá Ida

Príspevok od používateľa Delarock »

No neni to zas az tak hrozne ked som precital ten clanok :) aspon po kalibraciii je to uz celkom podobne
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... pred vianocami, ked sme ho predavali ma az tak nezaujal ... ked potom ho nebolo dostat, uz som nemal moznost detailne preskusat ... konecne je zopar kusov skladom, tak sme hned prevetrali jeden

... oproti mojej 225BW zaujme 226BW uz z dialky, nie je vsak tak vhodna na pouzitie s druuhym monitorom, predsa len ramik posobi mohutnejsie a jeho leskly povrch puta pozornost
... musim si len opat povzdychnut na tu nohu, pevna bestia bez vyskoveho nastavenia ... urcite vela ludi si uz povzdychuje, preco to stale obmielam, ale zial mam urcite navyky v ergonomii pracovnej plochy a 226BW mi ich nuti menit ... hlavne pretoze mam monitor polozeny na "stupienku" na stole, potreboval by som ho dat co najnizsie ... takto mam v urovni oci skoro spodny okraj a na panel sa pozeram "do kopca"
... cierny leskly povrch RAMU (obrazovka je matna) len do NEPRASNEHO prostredia, uz za par hodin bolo na nom vidno kazde prachove zrniecko a sam som sa cudoval, ako som mikrofazovou handrickou kazdych 10 minut lestil prec otlacky prstov ... jj ... monitor laka zvedave ruky a 5 zo 6 kolegov malo nutkanie sa ho chytit
... modra dioda cez den vobec nevadi a asi pretoze som vytrenovany uz z predchadzajucej generacie LG, ktore naozaj brutalne svietili do okolia, ani ledka 226BW mi vecer nevadila ... to bude ale otazka osobneho postoja, urcite si viem predstavit niekoho ako bude fixkou zaciernovat zdroj ziarenia
... odozva sa velmi tazko hodnoti ... LCD pouzivam tak dlho, ze som si na ich neduhy a duchy zvykol ... nie som ziaden programingovy hrac a pokial mi vyslovene LCD nelame obraz, tak mi odozva nehra rolu pri vybere ... presuny okien sa mi zdaju byt o trochu plynulejsie a bez skakania farebnych ploch ... ale to som musel pripojit staru 17" belineu, aby sa to ako vyrazny rozdiel prejavilo ... bezny hrac by nemal mat s 226BW ziadne problemy
... podsvietenie je naozaj excelentne ... nemozem kriveho slova povedat na moju 225BW no 226BW je evidentne o generaciu dalej ... absolutne ziaden bleeding, cierna urcite nie je dokonala cierna, ale aj pri tak velkom monitore podava velmi rovnomerny odtien, povedal by som vyrovnany s kvalitnou 19" LCD
... farbicky sa mi trochu tazsie posudzuju, obraz je akoby zivsi, nemozem povedat ci realnejsi, ale skusal som porovnat RAW obrazky z mojho fotaka na oboch monitoroch a na 226BW posobili sytejsie, neviem povedat ci farebnejsie alebo realnejsie, ale bol tam evidentny rozdiel ... pri DivX sa rozdiel straca, prikladam to skor na chybu kompresie ... ale naopak pri 720p videu je opat excelentne ... zazitok mozu kazit len pozorovacie uhly, tie sa jednoducho modernym S-PVA nemozu ani zdaleka vyrovnat, inac osobne pre mna a moj sposob pouzitia je 226BW panel idealny

... co dodat ??? ... dajte mi panel z 226BW do tela 225BW a som happy user
Naposledy upravil/-a KikoKK v Ne 20. Máj, 2007, 22:58, upravené celkom 1 krát.
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...dik za peknu "recenziu" :-D
som nad nim aj rozmyslal, ze vymenim za eizo s1931, bo je pre mna dost predimenzovany a na moje potreby mozno aj nevhodny :-)
...ale nemoznost vyskoveho nastavenia, nechutne podsvietenie vypinaca a leskly povrch ma odradzaju. vyskovu nastavitelnost by ciastocne mohol poriesit nejaky drziak na stenu.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... som sa zle vyjadril, panel nie je leskly !!! ... leskla je konstrukcia ramu
... na drziak na stenu mozes zabudnut
... monitor nema VESA standard uchytenie
... je to poste pekny konzumny monitor s kvalitnym panelom
... pre 75% uzivatelov je vyborny, pre 20% vhodny a pre 5% problematicky
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...ja viem, ze si hovoril o lesklosti ramu. ja tiez ;-)
ze to nema VESA ma ani nenapadlo. holt, mozno sa dockame nejakej "revizie" :-D
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Príspevok od používateľa xvalky »

KikoKK napísal:... na drziak na stenu mozes zabudnut
... monitor nema VESA standard uchytenie
nema VESA? To sa mi nejak nezda. Na co potom sluzia tie 4 otvory na zadnej strane? Je to 10cm VESA... takze v pohode.
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"