odhlucnenie

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
kju
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: kosice

odhlucnenie

Príspevok od používateľa kju »

Poradte matrerial odhlucnenie. Nieco do bedni alebo odhlucnenie miestnosti. A kde to zohnat v KE :)
dik
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Korok, koberec, penova hmota s vybezkami, to su take homade riesenia, ale zato dobre.
Potom sa predavaju sady, taketo sady ma napriklad znacka speeze a kopa inych.
Ja by som zvolil asi tu penovu hmotu s vybezkami.
Ono to zalezi aj od toho, ake mas poziadavky. jeden material prepusta lepsie teplo, jeden ho zadrziava, na druhom sa usadza prach a podobne. Do ventilatorovej bedne by som asi zvolil korok.
Nejsom s KE tak neviem kde to tam zozenies.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Dominik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 387
Dátum registrácie: So 13. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dominik »

hruby koberec z opacnej strany.
otoc ho chlpmi smerom na plech,a vylep nim komplet celu skrinku kde sa len da.
velmi to pomaha na starom hlucnom pc som to robil.
teraz mam tak tiche pc ze sa to ani velmi neoplati.
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

skusal niekto ten sanitarny silikon? taka 0.5 cm vrstva mozno pomoze... nie?
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
VodnikIN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Št 03. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Blawa ne

Príspevok od používateľa VodnikIN »

No vraciam sa k starej teme a moje otazky su: Ktore z tychto odhlucnovacich rieseni ktore ste uviedli je najucinnejsie. Oplati sa priplatit si za originalne sady alebo staci ten korok ci nieco penove? A ako je to potom s teplotou v bedni. Ak by som robil tuto upravu a dal dozadu 2x AC z toho jeden AC fan 3 a drhy PRO TC alebo nejaky iny na 3-5V a vpredu nasavaciu 12ku, stacilo by to na dobry prievan?
CPU AMD Barton XP 1833MHz@2200MHz (1.7V) -> Watercooled | MB Abit NF7-SL rev.2.0, NB -> Watercooled | RAM A-Data Vitesta 2x256MB | VGA Saphire Radeon 9600XT -> Watercooled | SOUND SB Audigy 2 | HDD Hitachi 7K250 160GB + Hitachi T7K250 160GB | DVD LG 4120B DVD-RW | CASE Avance B031 + AC Fan 3| PSU Chill Inovation 400W rev.2 | MONITOR Fujitsu-Siemens P19-2
Clen Obcianskeho Zdruzenia blava.net
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

jedno univerzalne riesenie NEEXISTUJE, vzdy sa jedna o kombinaciu viacelich rieseni.
profesionalne riesenia su dobre ale dost drahe, nahrady sa treba len vyskusat, s korkom som neexperimentoval, zo sikikonu sa daju vyrobit pekne podlosky (pripravujem otom clanok).

Ako by som postupoval:

- na zaciatok je dobre stlmit vsetky ventilatory
- postavit windtunely
- z efektivnit prudenie vzduchu (upratanie kablou, 12cm fany low speed)
- tlmenie vybracii HDD
- tlmenie pisklaveho zvuku Hdd
- as teras by som iesiel do nejakych kobercou

stisovanie a pretaktovanie sa nema velmi v laske

T. :wink:

PS: "tu" je moja velmi ticha skrinka, takto vyzera asi po 2 rokoch stisovania, je naozaj extremne ticha. A stala cela casu a penazi.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
VodnikIN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Št 03. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Blawa ne

Príspevok od používateľa VodnikIN »

No ventraky si regulujem podla zatazenia CPU a rocneho obdobia ale ked dokoncim vymenu chladica na GPU tak chcem vypodlozit vsetky vetraky aby som minimalizoval prenos vibracii, HDD mi nepiskaju a jedine co pocujem je seek a kedze ich mam na kolajnickach tak sa mi na skrutky davat nechcu. Kable som zatial ako tak upratal ale este to chce doladit. (co si pouzil ako flexo na kable?) To odhlucnenie chcem prave koli vetraku na CPU ktory je kapanek hlucny a na nizkych otackach by nestacil chladit.
Mozno teraz asi zalamim ale windtunel je vyraz pre dobre spraveny prievan? Som myslel ze je to hadica privadzajuca "cerstvy" vzduch zvonka case. :red:
CPU AMD Barton XP 1833MHz@2200MHz (1.7V) -> Watercooled | MB Abit NF7-SL rev.2.0, NB -> Watercooled | RAM A-Data Vitesta 2x256MB | VGA Saphire Radeon 9600XT -> Watercooled | SOUND SB Audigy 2 | HDD Hitachi 7K250 160GB + Hitachi T7K250 160GB | DVD LG 4120B DVD-RW | CASE Avance B031 + AC Fan 3| PSU Chill Inovation 400W rev.2 | MONITOR Fujitsu-Siemens P19-2
Clen Obcianskeho Zdruzenia blava.net
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

hm.... tak k tomu CPU cim mas vecsiu plochu tym pomalsie sa ti moze tocit venlilator, mam velmi dobre skusenosti s Tt tower, na niektore CPU prinich vobec nieje nutne pouzit ventilator, navyse maju dobry tvar k prisposobeniu na windtunel (ventilator na zadnej strane PC)

ja som zacal pouzivat windtuneli opacnim smerom: chladny vzduch zo skrinky prechadza rebrami chladica CPU tam sa zohrieva vstupuje do vyndtunela, otial je tahany do vrtule ktora je vzadu na skrinke a otial von.

T.:wink:

PS:
VodnikIN napísal:....(co si pouzil ako flexo na kable?).....

no preca flexo :) z http://riegger.cz/ kupovane cez iwhiho
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"