Divne spravanie karty 7950gx2

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Delarock
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Malá Ida

Divne spravanie karty 7950gx2

Príspevok od používateľa Delarock »

Ahojte mam tuto kartu spolocne so zostavou:
C2D@3300mhz
GBds4
3gb Kingston Hyper X(940mhz)
500w Fortron Blue Storm II s vymenenim vetrak za 1200 noctuu.
atd atd.


Karta sa obcas velmi divne sprava.Vacsinou ked pustim testy tak da
3dmark2006- 8500 cca
2005-15400 cca
Problem je v tom ze niekedy mi zacne sekat hra pustim 3d marky a karta hodi vysledky niekedy okolo 5000 dakedy okolo 8000 v 3dmark 2005.
Co je uplne najviac divne ze niekedy to robi hned po nabehnuti pc ked neni zahriata ani karta ani ine componenty(mam velmi dobre odvetranu bednu,chladic na procak je noctua NH12 +3 vetraky noctua v bedni)napriklad pred chvilou sa mi to stalo.hra mi isla pekne vsetko.dal som jeden restart zrazu aj hra aj 3d marky davali slabe vykony dal som dalsi restart a uz setko pracuje jak ma.Minule sa hralo na mojom pocitac takmer 12 hodin vkuse(bez restartu) zo srandy som skusil 3dmarky atd a vsetko pekne vysledky.Vobec netusim cim to moze byt myslel som najprv ze sa prehrieva zdroj alebo graficka tka znizuje vykon,ale to ma robit az pri teplotach nad 100 stupnov ja mam v burne do 85.Dalej som rozmyslal ze nestaci zdroj ale to by som mal stale nizke vysledky a nestabilny pocitac nie len obcas.Dalej ma napadli ovladace ze su chybne co vy nato ?.Karta sa tak sprava ci uz pretaktovana abo na defaulte.Mam nainstalovane myslim este aktualny force ware a utilitku asus smart doktor.Este ma napadlo ze ci nahodou obcas nezabudne zapnut 3d mod....
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

no moc ti asi nepomozem ale ta karta je sama o sebe divna a co sa tyka zo 7mickovej rady asi najveksi nepodarok :roll: ....
Používateľov profilový obrázok
Delarock
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Malá Ida

Príspevok od používateľa Delarock »

FEAR napísal:no moc ti asi nepomozem ale ta karta je sama o sebe divna a co sa tyka zo 7mickovej rady asi najveksi nepodarok :roll: ....
dik za povzbudenie:D
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

hm ja by som to predsa len videl na prehrievanie, ten trotling robi na zaklade inej teploty nez je ta co ukazuju meracie prg...
proste aj pri 70st to moze trotlit...
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Co si myslel tym throotlingom? A moze sa ti aj preplnovat pamat. Ake hry hravas?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Xenon napísal:Co si myslel tym throotlingom? A moze sa ti aj preplnovat pamat. Ake hry hravas?
uff...to sa da pri vga, alebo 3GB ram?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Delarock
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Malá Ida

Príspevok od používateľa Delarock »

no hodil som ine ovladace a zatim to vyzera ok uvidime,neviem pochybujem ze to bude prehrievanim kedze po osmich hodinach hrania povedsme gothicu sa to pustilo a islo pekne a dakedy po cerstvom zapnuti ked bol chladny pocitac to hned blblo.uvidime ci sa to zopakuje som zistil ze mi neupdatlo ovladace a mal z 2006 roku.
Používateľov profilový obrázok
Delarock
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 135
Dátum registrácie: St 29. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Malá Ida

Príspevok od používateľa Delarock »

Xenon napísal:Co si myslel tym throotlingom? A moze sa ti aj preplnovat pamat. Ake hry hravas?
myslim ze u mna to nehrozi,ono to robi aj pri uplne jednoduchych hrach
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Príspevok od používateľa Monster »

no mne to robilo ked somspekuloval s tou kartou taktovanie,myslim si ze je to prehrievanim. :?
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
misog
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 249
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Fi¾akovo, Kosice

Príspevok od používateľa misog »

len tak ma napadlo ci nemas vykyvi v elektrickej sieti ze by to malo dopad na stabilitu napajania vo vga? to ma len tak napadlo :red:
DELL LATITUDE E6400

Návrat na "Grafické karty"