SATA RAID Driver

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
Lubos36
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

SATA RAID Driver

Príspevok od používateľa Lubos36 »

Caute,
mam dosku gigabyte P965 DS4 a chcel by som si nainstalovat SATA RAID driver., nakolko som to pri instalacii pocitaca neurobil.
Na ich stranke je ich ale vela od velkosti 0.05MB az po 11.69MB a neviem ktore su pre mna vhodne.

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... A-965P-DS4

Mozte mi prosim niekto poradit?
Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

A naco ti tam ten sata raid driver bude teraz? To som nejako nepochopil ... Ked si raidove pole nerobil, tak naco ti ten ovladac je? Ovladac radica obsahoval chipsetovy ovladac, ktory si predpokladam nainstaloval ... Ovladac raid sa pouziva ked si vytvoris raidove pole aspon z dvoch rovnakych diskov ...

EDIT: A urcite mas reviziu dosky 1.0? nemas nahodou reviziu 3.3?
Používateľov profilový obrázok
Lubos36
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Lubos36 »

mam reviziu 1.
k tomu raid: planujem si coskoro dokupyt druhy hdd a dat to do raidu.
inac mne ked bootuje pocitac, tak mi to stale vypisuje ze no detected any drive found, ale normalne nabehne, tak neviem co to znamena, co mu chyba chudacikovi.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

V manuale je to velmi pekne popisane, ako sa ma raid pouzivat a aj ako to vsetko nadstavit. Mas teraz raid zapnuty? Lebo ak nemas dva disky, tak nemozes mat ani raidove pole. preto ti mozno hlasi aj chybu ... Ak nemas vytvorene pole, tak nema ani s cim pracovat. :) Disk co budes kupovat budes mat zrejme asi taky isty, nie? A ak budes robit uz raidove pole, tak aj tak budes musiet windows instalovat od zaciatku ... (v pripade ze budes mat disky do stripu) A este si ani nenapisal, ze aky raid chces pouzit ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa avixe »

Lubos36 napísal:mam reviziu 1.
k tomu raid: planujem si coskoro dokupyt druhy hdd a dat to do raidu.
inac mne ked bootuje pocitac, tak mi to stale vypisuje ze no detected any drive found, ale normalne nabehne, tak neviem co to znamena, co mu chyba chudacikovi.
to ti vypisuje druhy(nepouzity) radic, ten musis v biose vypnut

Návrat na "Ovládače a BIOSy"