LAN na xp a vista

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
JaMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

LAN na xp a vista

Príspevok od používateľa JaMi »

mam taky jeden problem, prepojil som pc a book cez sietovy kabel koli prenosu suborom, nastavil som ipecky a nastavil na oboch kompoch zdielanie, na xpeckach notebook vidim ale v notebooku s vistami pc nevidim, ked kliknem v xpeckach na book v sieti tak len vyhodi okno ze nemam asi dostatocne prava na pristupovanie k booku aj ked na viste by to malo byt nastavene, nejaky napad co s tym?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mam podobny problem, neviem ho zriesit uplne. na oboch strojoch si aktivuj ucet guesta a zahesluj si ho, to je jedno ci to bude X alebo to bude somlamaaneprisielsomnaniclepsie.
ak mas total comander do prikazoveho riadka napis cd //ip alebo meno stroja a komp ta vyzve aby si zadal heslo, po tomto by si sa mal nan napojit a celu session by to uz malo fungovat.
aspon dufam ze som spravne pochopil problem
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

Ono takato siet sa na XP vytvara celkom jednoducho cez toho ich sietoveho wizarda na zdielanie internetu. Ale malo by to ist aj ked iba na jednom kompe nastavis napr:

192.168.0.1
255.255.255.252

a na druhom

192.168.0.2
255.255.255.252

Potom ale este potrebujes nastavit zdielanie pre jednotlive adresere, ktore zdielat chces. Cize najjednoduchsie nastavit na cele disky/particie a malo by to fungovat.

Ak vam to z nejakeho dovodu nejde, holt take su okna, ja som minule stravil nejaku tu hodimku nastavovanim pristupovych prav k jednotlvym adresarom a vo winoch je to prinajmnesom "divne".
Používateľov profilový obrázok
JaMi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

Príspevok od používateľa JaMi »

problem vyrieseny, stacilo na oboch kompoch nastavit automaticke pridelovanie ip adresy a vsetko slape tak ako ma
Používateľov profilový obrázok
gordon246
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 20. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa gordon246 »

JaMi napísal:problem vyrieseny, stacilo na oboch kompoch nastavit automaticke pridelovanie ip adresy a vsetko slape tak ako ma
ja mama ten isty prblem ide to ale ked chcem ist z xp pc do vista pc ta chcem nejake meno a heslo a ked dam meno iba administrator ta nemam nejake prava ale naopak z vista pc do xp pc pohoda

Návrat na "Siete"