zdielanie vo Win XP

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

zdielanie vo Win XP

Príspevok od používateľa LittleMan »

Zdravim - viete mi poradit, ako nastavit zdielanie? mam totiz nasledovny problem (v "moznostiach zlozky" mam zapnute pokrocile zdielanie kvoli nastaveniu NTFS opravneni):

ked dam nejaky priecinok nazdielat, tak mi na ostatnych PC v LAN (ktore tuto zlozku bez problemu vidia) pyta pristupove udaje na otvorenie ... teda musi sa dotycny prihlasit s mojim menom a heslom, inak ho to nepusti dalej ...

Vsetky moje diskove oddiely maju v NTFS opravneniach povolenie citat, prehladavat obsah, citat a spustat pre 'uzivatela' "everyone" (kedysi prave kvoli absencii tohoto opravnenia nefungovalo zdielanie) ale teraz si neviem rady s tymto ...

Vie mi niekto povedat, ako mam nastavit zdielanie, aby sa tam uzivatelia dostali aj bez akehokolvek prihlasovania?

Dakujem
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

musis u kazdeho priecinku urobit este jedno zdielanie nie zdielanie s $ na zaciatku. z toho vypliva ze aj bez povolenia sa vies dostat vsade, ale len ked vies heslo. je to chyba okien, a bolo to opravene az tusim v sp2
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

kdesi v administrative tools v computer management das pod uzivatelmi vlasnosti a tam kdesi bolo cosi ako zapamatat heslo, alebo vyzadovat heslo uz nepamatam presne, to odkliknut - mne to pomohlo len si to uz nepamatam
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

sp2 mam nainstalovany; k tomu zdielanu: kazdy disk ma zdielanie s $ na zaciatku automaticky, samozrejme ze som vzdy vytvaral nove zdielanie ...

a ten druhy navod nepomohol, kedze nie je presny ;)

skuste prosim este niekto nejaky tip, lebo mi fakt vadi ze nemozem zdielat ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

LittleMan napísal: a ten druhy navod nepomohol, kedze nie je presny ;)
nebyt lenivy, hladat a skusat
Používateľov profilový obrázok
Recuerdan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa Recuerdan »

skus dat ale nie XP home edition ale Profesionala ,my v robote sme sa nemohli nasosat na druhy net cez home ,skusili sme na profesional edition a fungovalo...mas tam tusim o nieco viacej nastaveni zdielania a sieti ;)
LCD 24"Asus MK241H full HD,AMD Phenom X4 9550, Asus M2N32 SLI Deluxe edition ,6GB DDR2 800+ A-DATA 4-4-4-12 2T Extreme edition ,320GB Samsung SATAII+750GB Samsung SATAII 32MB cashe,Big tower Eurocase 550W + 300W forton for SLI ,2x Asus EN8800GT 512MB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

u mna aj tak funguje jednoduche zdielanie-povolit pristup a je to-ziadne anstavovanie prav atd

Návrat na "Siete"