MSI GX700X

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

MSI GX700X

Príspevok od používateľa Dominic »

Rad by som od vas dostal nejake info a rady ohladom tohto notebooku
MSI GX700X
Hlavne sa zaujmam o grafiku (nVidia GeForce 8400M GT 512MB) ci je to nieco s cim sa da aj hrat daka ta lepsia hra a samozrejme ako je na tom kvalita.
MSI moc nepoznam, preto budem vdacni za kazdu radu ci link na fora o toto type.
Cena tohto kusku sa pohybuje okolo 45 000Sk bez OS vratene DPH a preto chcem vediet ci to nebude nieco ako ACER.
HP a Lenovo su mimo mojich financnych moznosti tak preto hladam nejaky kompromis.
Diky moc
Pripajam link jedna sa o verziu GX700 Performance Edition
http://global.msi.com.tw/index.php?func ... at2_no=271
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

grafika je nic moc velmi, lowend ale stale lepsie ako integrovana. potrebujes ku praci 17" book?
s kvalitou bohvie jak na tom je, je to lepsie ako acer, ho ten sa tiez zlepsil co som pozeral u znameho na jeho kusok (aspon malicko no :wink: ). ale cele je to vlastne barebon podobny vbi. aspon tak pol roka dozadu tomu bolo, mozno tento kusok je uz len ich.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Dominic »

Diky moc za prispevok.
17''-tku na pracu nepotrebujem ale jedna sa mi hlavne o procesor, ram a grafiku. Tie su pre mna vodive a teda hlavne nech je to Intel core2duo T7300 lebo potrebujem 4MB cache. To ze je tam 17'' monitor mi je v podstate jedno mohli tam dat 15.4'' a lepsiu grafiku a bol by som spokojnejsi, ale co uz. Ak by si vedel o niecom porovnatelnom aj s 15.4'' ale s lepsou grafikou tak by si mi mohol hodit link. :D
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

s najvykonejsou grafikou je asi vbi
Compal FL90 18460 Sk 15512.61 Sk 18460 Sk
Core 2 Duo T7300 soc P 8130 Sk 6831.93 Sk 8130 Sk
120GB HITACHI TRAVELSTAR 2630 Sk 2210.08 Sk 2630 Sk
1 GB 1340 Sk 1126.05 Sk 1340 Sk
1 GB 1340 Sk 1126.05 Sk 1340 Sk
Bluetooth modul pre Compal FL9X - interny 480 Sk 403.36 Sk 480 Sk
Wifi net card Intel PRO/Wireless 3945ABG PCIe Mini Card 1 × ks 1100 Sk 924.37 Sk 1100 Sk

spolu s dph 33500, myslim ze je to lepsia zostava ako tamto a na relativne rovankej kvalitativnej urovni, mozno lepsej.

celkovo problem najst nieco s takym procakom ako spominas
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Dominic »

Tak vies ked uz idem kupovat notas tak ked tam ma byt core2duo tak nech je tam 4MB chace lebo s 2MB si mozem kupit aj dual core.
A este ma zaujma ci sa to nejako vyrazne odzrkadluje v moznostiach grafiky ked podporuje DX10. A viem ze je to nieje uplne porovnatelne ale moze ta grafika co som spominal konkurovat radeon x1600, kt. podporuje DX9 a DX10?
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Dominic »

A ohladom tej grafiky pri VBI. To je ktory model? GT alebo GS. lebbo seria GT je o dost vykonejsia. Teda aspon co som pozeral testy na nete.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

vies o tom ze existuje funckia edit? nemusis stale nove prispevky vyrabat.

x1600 je o dost slabsia ako 8600 (asi 20%+- aj viac) mala by tam byt gs, ale mozno budes mat stastie lebo sa davali aj gt, tak ci tak je to mobilny chip ktory sa od normalneho riesi tak ze je o nieco pomalsie nataktovany ako bezny desktopovi. dx 10 len vo viste, nikde inde nevyuzijes zatial.
vies aky je vobec rozdiel medzi cd a c2d? a medzi 2 a 4 mb cache?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Dominic »

Ano viem, ze existuje funkcia edit asi neuveris ale viem to. No ked to dam takto tak to zvyrazni otaku, lebo mam skusenost, ze ked ich je vela v jednom prispevku tak ludia zabudnu na ne odpovedat.

A neuveris, ale viem aj co je CD a C2D a ani rozdiel mi nieje cudzi. Nenosim vsetko v hlave ale cpuworld.com to isti. Nemaju tam vsetko, ale to co ja chcem tak to maju.

No a co je cache tak to teda fakt neviem. Ale nebude to mat asi nic s pamatov na HDD kedze sa to udava pri CPU, ze? je sice pravda ze aj na HDD je cache, ale ten byva troch vyssi. Teda ja osobne som este nevidel CPU s 16MB cache, no ty mozno hej.

Taketo otazky ma vedia dost pobavit. Niesom ziaden svetoborec co sa tyka IT, ale taketo zakladne veci pozna hadam kazdy.
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Dominic »

Ale za jednu vec sa Ti chcem podakovat. Ale uplne vazne. Keby si mi nebol poslal link na VBI.sk tak by som ani nevedel, ze vbi existuje a neplanoval by som si ho kupit.
Naozaj diky.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

Dominic napísal:Ano viem, ze existuje funkcia edit asi neuveris ale viem to. No ked to dam takto tak to zvyrazni otaku, lebo mam skusenost, ze ked ich je vela v jednom prispevku tak ludia zabudnu na ne odpovedat.
prosim ta pekne, na takuto strategiu rychlo zabudni. u nas sa to nerobi. :wink:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

pokial chces nieco zviraznit pouzivaj znacky. videl som uz selico mozne aj u procakov, ci mal cpu len 16mb cache neviem mozno aj viac, ale to bol cluster za zopar miliard.
inac prisiel som nato ze aj kikokk predava tak sa skus unho informovat, predsa je len sviznejsi v odpovedani na otazky a su tam uz aj skusenosti s nim.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Dominic
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Ut 09. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Dominic »

U mojej kupy je to trochu zlozitejsie. A sice preto, ze ja to idem kupovat cez system Lyoness (neviem ci poznas, ale pouzivaju celkom zvlastnu politiku vracania penazi. Bolo by to na dlho, ale ak chces tak si klikni :wink: ) a preto je moj vyber zuzeny na asi 8 predajcov v SR, z ktorych uz sa rozhodujem len medzi dvoma. Vsetko zalezi na tom kto bude schopny dodat FL90ver.2 v case mne potrebnom. Myslim, ze maju dost casu kym sa vratim z GB, ale zacal som to vybavovat uz teraz. A co sa tyka pruznosti odpovedi tak urcite by bol kikoKK lepsi ale ani oni, uz spominany predajcovia, niesu pomaly. Dokonca mi odpovedaju aj cez vikend a momentalne je to uz len v stadiu cakania na druhu verziu spominaneho sasi.
No a co sa tyka skusenosti tak zazemie uz je ako aj servis, ktory je pre mna dost dolezity kedze sa jedna o znacku na slovenskom trhu pomerne novu a neznamu.
O kvalite resp. nekvalite sa toho dozvite viac z CZ for, lebo u nich je ta podpora lepsia. A z mne uz prejdeneho vypliva ze sa nejedna ani tak o znacku VBI ako skor o typ sasi. Je to nieco podobne ako u HP, kde lacne notebooky su dost kazive, no za to kusy nad 40 000,- su uz o niecom inom. Urcite sa nehodlam tieto dve znacky zrovnavat, ale pouzil som to len na ilustraciu, aby sa nadejny kupcovia nebali ist do niecoho u nas noveho no vo svete dost overeneho.

Návrat na "Mobilné PC"