polozka vbiose

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
keno10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec 92001

polozka vbiose

Príspevok od používateľa keno10 »

mam dosku Aesrock 4 core dual VSTA a neviem co znamena polozka ADvenced memory configuration v biose .. su tam dake zvalstne nstavena a az som dobre pozreal tak v manuale to nebolo :(
foto 1.4MB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Je to "pokrocile nastavenie pamate"
Pokial nevies nic o tych hodnotach, tak tam nic nenastavuj
Používateľov profilový obrázok
keno10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec 92001

Príspevok od používateľa keno10 »

shiro napísal:Je to "pokrocile nastavenie pamate"
Pokial nevies nic o tych hodnotach, tak tam nic nenastavuj
prelozit si to viem aj ja :lol: a asi preco by som sa na to pital kebyze to viem :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: polozka vbiose

Príspevok od používateľa shiro »

keno10 napísal: neviem co znamena polozka ADvenced memory configuration v biose .. su tam dake zvalstne nstavena a az som dobre pozreal tak v manuale to nebolo :(

Tak ked si to vies prelozit, tak si ocividne s anglinou na tak dobrej urovni, ze by i mohol poznat strycka googla, a najst si to tam. Ale to by si nemohol byt lenivy jak oneee, vsakze? :)

Co ti pomoze, ked ti tuna zacnem pokecavat o hodnotach CAS latency TRRD, RAS a tak dalej, ked stejne budes vediet z toho prd. Navyse nie kazda RAM ma rada nastavenia, co funguju s inou, takze je to vsetko o kvalite dosky, RAMiek, a skusani.

Nehovoriac o tom, ze tie hodnoty co tam mas ty su uplne nestandartne pomenovane, a treba kuknut do manualu k doske, ze co ktora robi, bo takto mozes len hadat.
Používateľov profilový obrázok
keno10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec 92001

Re: polozka vbiose

Príspevok od používateľa keno10 »

shiro napísal:
keno10 napísal: neviem co znamena polozka ADvenced memory configuration v biose .. su tam dake zvalstne nstavena a az som dobre pozreal tak v manuale to nebolo :(

Tak ked si to vies prelozit, tak si ocividne s anglinou na tak dobrej urovni, ze by i mohol poznat strycka googla, a najst si to tam. Ale to by si nemohol byt lenivy jak oneee, vsakze? :)

Co ti pomoze, ked ti tuna zacnem pokecavat o hodnotach CAS latency TRRD, RAS a tak dalej, ked stejne budes vediet z toho prd. Navyse nie kazda RAM ma rada nastavenia, co funguju s inou, takze je to vsetko o kvalite dosky, RAMiek, a skusani.

Nehovoriac o tom, ze tie hodnoty co tam mas ty su uplne nestandartne pomenovane, a treba kuknut do manualu k doske, ze co ktora robi, bo takto mozes len hadat.
bol som dlhsiu dobu prec
google som pouzil v manuale som hladal az som nebol slepy neboj viem co su latencie tie latencie su v menu nad tymto .... :wink:
tu su akesi cudne nazvy a hodnoty :red:

Návrat na "Základné dosky"