router-pomala rychlost

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

router-pomala rychlost

Príspevok od používateľa pindiq »

kupil som teda router - zyxel p-320w a prinieslo mi to 2 problemy
1. zapojim router,nastavim podla navodu,dam clonovat mac adresu a vytukam stranku - stranku mi nacitava pomaly (ani ju nenacita lebo nemam tolko trpezlivosti :x ) icq a skype vypadavaju,subory z ftp mi taha 256 bytov/s (pri priamom pripojeni 10 mb/s )
2.druhemu pc chyba driver na neaky SM Bus (riesi sa to neakou aktualizaciou na win) 2-hy pc vyzera nasledovne - MSI 745 ultra,athlonXP 1600+ palomino,128 pqi,sietovka fast ethernet Realtek 8139D

na oboch pc je xp sp2
neviete co s tym ? teraz bezim na priamom pripojeni na jeden pc a router je odstaveny :(
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a v ktorom porte mas zapojeny net a v ktorych portoch mas pc
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

net(kabel zo strechy-switchu) je zapojeny vo WAN porte a kable ktore prepajaju pc a router su LAN1 a LAN2
2.problem tiez este nevyrieseny,ovladace na sm bus som nainstaloval,ale internet na pc nebezi
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

oki,ked s tou rychlostou pomoct neviete,skusme sa venovat problemu cislo 2

zostava: msi 745 ultra (socket A),athlon 1600+,ddr 266 PQI,ge force 2 a sietovka fast ethernet...ked nanho napojim sietovy kabel,vypise ze pripojenie je obmedzene alebo ziadne...drivre su nainstalovane,no internet na tom pc spojazdnit neviem
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

pindiq napísal:oki,ked s tou rychlostou pomoct neviete,skusme sa venovat problemu cislo 2

zostava: msi 745 ultra (socket A),athlon 1600+,ddr 266 PQI,ge force 2 a sietovka fast ethernet...ked nanho napojim sietovy kabel,vypise ze pripojenie je obmedzene alebo ziadne...drivre su nainstalovane,no internet na tom pc spojazdnit neviem
rada na rychlo .. skus drivere uplne odinstalovat a znova nainstalovat
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

skusal som kamaratovu sietovku-iny vyrobca ten isty cip (realtek).tentoraz pripojenie prijate/odoslane blika v poho,ale windows hlasi chybu - tento nazov uz v sieti existuje..premenoval som lokalne pripojenie a pise to stale...internet sa stale pyta pracovat v rezime ofline...tak co teraz ?
Naposledy upravil/-a pindiq v St 05. Sep, 2007, 19:25, upravené celkom 1 krát.
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... tento nazov existuje znamena, ze mas 2 pocitace s rovnakym menom
... nie ze sietove pripojenie ma rovnaky nazov
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa j2k »

Riesil som ten isty problem (vid moju temu)- u mna bolo riesenie taketo - poskytovatel netu vymenil svoj switch - asi tam bola nejaka "nekompatibilita" switch - router, alebo ho mali zastaraly, neviem, neskumal som...
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

ibaze ja neverim ze mi antik pride vymenit switch len preto ze ja chcem router....budem si to musiet zaplatit asi :o a druha vec....to ze mi na druhom PC vobec nejde net doteraz nechapemm... odskusane mam 2 sietovky,ten isty cip,rozny vyrobca 2 rozne chybove hlasky :? moze ist o nekompatibilitu medzi doskou a sietovkou ? ak niekto ma/mal tuto dosku nech napsie aka sietovka mu na tom bezala..diks
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa j2k »

No ja som mojmu poskytelovi hned oznamil, ze mam 2 pc a ide to cez router...ale potom som to skusal priamo na jedno PC a ziadna zmena...tak som reklamoval, ze nejde net a oni vymenili ten ich switch (som sa dozvedel, ze predtym tam dali nejaku staru haraburdu)....

Vyskusaj tiez pripojit priamo na PC (pozor na MAC adresu) a ked nepojde, normalne reklamuj a nech riesia...
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

ja im tam zavolam,ale najprv potrebujem vyreisit to,aby bezal net aj na starom PC :(
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)

Návrat na "Siete"