wifi net > nfim preco sa tak sprava

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
keno10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Hlohovec 92001

wifi net > nfim preco sa tak sprava

Príspevok od používateľa keno10 »

mam net wifi 4mbit ageregovany. ping cez den je tak 50-80ms sade ale su tam skoky dakedy paket ma 400ms a podobne. viditelnoest priama vzdusnou ciarov cca 200m (antena na streche) linka ma zakazane p2p cez den ... pusta sa o polnoci a porty na strane servera su zavrete. cez den ide ten net tak minimalne 1mbit tie 4 ide len od tej polnoci. je to fakt dost divne vtedy ked sa povoli p2p ide net jak delo plnou ryclostou a este ktomu ping 10-20ms napriklad 1minutu pred polnocou mam stale ping 50-80ms a net ide take 2mbit minimalne. Chcem vedet preco sa tak sprava ze je ten ping nizsi a taky skok oproti dni. teda ako sa da p2p filtrovat. Kodovanie ani kadejake hovadiny nepomahaju porty su zavrene aj cez noc p2p funguje aj cez den ale max tak 20KB/s. ale co sa tyka toho p2p tak nemozem hravat niektore hry pretoze ked sa napojim mam ten ping v pohode ale prejde ale 5s a vyzera to ze moj ping je ale 5s strasne lagy, udrie polnoc a facham v pohode (niektore hry funguju dobre napr CS to sa tak nesprava). teraz napriklad ten ping nelieta ked sa napojim na vykrivac ktory je cca 2km vzdusnou ciarou sila signalu je na neho okolo 30. ale ja som napojeny na normalny halvny vykrivac (je tam aj hlavny server) a na ten je sila signalu 65 ale na nom je horsi ping co akosi nechapem. alebo net sa mi zacne spomalovat takto ez sa napojim na server nic ide v pohode a pomalicky sa pripojenie zhorsuje .... pomali ale isto po takej hodinke lagy jak hovado reconnectnem sa a zasa slapem v pohode. menil som aj raz AP takze myslim ze na mojej strane to hadam nebude. Kamosi co bivaju pri dalsom vikrivaci ti problemy s pingom ani rycostou netu cez den nemavaju problemi. s adminom sa trocha poznam. server bezi na linuxe (myslim free bsd) linka z vonka ma 35mbit garantovanych. ale nechapem to p2p a tu polnoc ze co na to zhruba pouziva a ci je nieo lepsie co tak nebrzdi ping. tusim hovoril ze server to zvlada co sa tyka vykonu aj tak to nechapem bo idem rovno na hlavny server. ale obmedzene nieje len p2p ale trebars aj steam taaha cez den max ako p2p a v noci naplno. :?

sry za to ze to je dlhe

Návrat na "Siete"