Net z routra na 2 PC

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
j2k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 29. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Net z routra na 2 PC

Príspevok od používateľa j2k »

Mam doma Planet WRT-414 a 2 PC.

Povodne internetove pripojenie som mal WIFI - do bytu mi viedol len sietovy kabel a mal som pevne pridelenu IP aj DNS. V routri som nastavil Static IP Address a aj DNS a internet mi v pohode fungoval na oboch PC bez akehokolvek dalsieho nastavenia.

Moj provider zaviedol optiku - do bytu mi vedie takisto len sietovy kabel a pripojenie je viazane aj na MAC adresu - tak sa v ich sieti zaregistrovala MAC adresa mojho routra a IP je dynamicka. V routri som nastavil Dynamic IP a takisto aj DDNS, ale net uz mi dalej na PC nejde. Jedine riesenie, ako spojazdnit net cez optiku bolo - strcit kabel od nich priamo do PC a nastavit v Biose MAC routra, kedze je pripojenie na tuto adresu viazane - NET funguje, ale ma dost velku odozvu pri nacitavani stranok, samozrejme mam takisto nastavene Dynamic IP v sietovych nastaveniach. Router uz som zaniesol aj poskytovatelovi netu a nevedeli mi poradit ziadne ine nastavenie - tvrdia, ze by mi to malo ist cez router tak ako som to mal nastavene, ale prakticky to nefunguje, takisto aj kontrolovali pripojenie a zevraj je z ich strany vsekto ok...Ked do routra zapojim stare pripojenie(wifi) s Fixed IP vsetko ide tak ako ma, ale pri pripojeni kabla z optiky (Dynamic IP) uz nie...Overoval som si aj pridelovanu Dynamic IP a tu mam tiez v poriadku.

Vie niekto poradit?

Diky

EDIT: tema sa moze aj vymazat - poskytovatel vymenil svoj switch a vsetko ide bez problemov...takze chyba bola na jeho strane...

Návrat na "Siete"