T-Mobile internet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
beggar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Št 10. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

T-Mobile internet

Príspevok od používateľa beggar »

Ahojte, mate niekto internet od T-Mobile (myslim ten, co bezi prave v reklame :) ) a ako ste s nim spokojny?
cpu AMD Ryzen 7 3700X, mb ASUS Crosshair VI Hero, ram ADATA XPG Gammix D10 32GB, gpu GeForce RTX 3060 Ti
Používateľov profilový obrázok
Screaming_Eagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 07. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Screaming_Eagle »

Neviem ci to tu este niekto sleduje...Nemam ho sice doma,ale vzhladom na to ze cez leto som pracoval na promo akcii, ktorej ucelom bolo tento net propagovat,tak viem o tom dost... Presli sme s tym priblizne 40 miest po celej SR. Slape to tak premenlivo,mas slaby signal,tak nejde. Klasicky problem bezdrotovych pripojeni. Teoreticku rychlost 5,3 Mbps sme videli akurat tak na letaku, maximum co sme namerali bolo 3,3 Mbps. V priemere mozno povedat, ze to ide tak okolo 1,5 - 1 Mbps.
Miestami sa rychlost pohybovala na urovni dial-upu, co teda nebolo nic moc.Bolo asi dvojtyzdnove obdobie kedy bolo pripojenie nestabilne, zvysne dva mesiace to slapalo stabilne. P2P siete su vraj blokovane, ale Shareazu sme rozbehali :P Ak by som to mal zhodnotit, tak jedinou devizou je mobilita, ak nepotrebujes mobilny net, siahnes urcite po lepsich ponukach.
Where there is a will, there is a way
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

tak to nie je bohvieco. prave zvazujem mobilny net, budem ho potrebovat kvoli praci. to co ale pises, ako to funguje, no ziadna slava...
Orange nema akciu na 1 rok za polovicu, tak ako T-m, ale zas ak by to malo byt stabilnejsie stoji to za zvazenie...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Screaming_Eagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 07. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Screaming_Eagle »

Slava to teda nie je. Co som sa bavil pocas akcie s ludmi,tak sa stazovali asi rovnako na Orange ako na T-mobile, ale zas nasli sa aj spokojni zakaznici. Celkovo som ziskal dojem,ze medzi tymito dvoma asi lepsie vychadza T-mobile,ale zdoraznujem,pokial ide o mobilny internet. Oproti kablovemu nema sancu. Ved tie ceny. Prvy rok sice 356 Sk za mesiac,ale za 2GB limit. Kazdy GB nad limit je dalsich 356 Sk, tarifikacia je nastastie za 1 KB. Ale aj tak to nie je ziadne terno. A druhy rok 712 Sk za mesiac. Ak by sme sli do extremov a porovnavali to s Fibernetom,tak za tie iste peniaze mas 30 Mbps a neobmedzene.
Kazdopadne ti doporucujem ist do T-mobilu a popytat sa, podla toho co nam tvrdili,tak az do konca roka trva akcia,ze to mozes skusat zadarmo na 7 dni. To ti najlepsie ukaze ,ze ako ti to bude doma fungovat,pripadne inde. Pozor ale na datovy limit,nie je to zas az tak zadarmo :wink:
Where there is a will, there is a way
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

Heh, tahat za sebou cez mesto alebo po Slovensku optiku alebo 400km FTP kabel by bolo asi trocha narocne :P
Limit mi nevadi, toto by bolo cisto na pracu - grafy, tabulky, clanky,... Ziadny download, na to mam pevny net doma.
Ide mi o mobilitu, ale stabilnu. O tu je asi zatial naj zadrhel, podla Tvojich skusenosti. Takze asi este pockam, ved aj cena mobil netu by mohla ist dole, pokial maju aspon trosku sudnosti v oboch firmach :o
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mal som zicanu kartu od kamosa z pomarancu, isla v pohode, cez megabit vsade, ale neviem detaily ci to bolo 30 dni v mesiaci alebo tie 3 co som to mal a kolko sa za to plati.
v praci mame flariony pcmccia ako sluzobne riesenia ale inde ako v praci na stole sa to nepripoji, hromadne sa to vraca, pretoze sa cez to neda pripojit a zaroven nove booky maju uz to sprosty pcmcia expres cize nema nikto pre to mobilne riesenie
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Screaming_Eagle
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 07. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Screaming_Eagle »

Heh, s tym kablom by to bolo kazdopadne zaujimave :) Stabilita bola slusna, az na tie dva tyzdne,co som spominal. Je fakt,ze co sa tyka pokrytia,tak ide vacsinou o vacsie mesta plus okolie, samozrejme v horskych oblastiach nic moc. Plus nejake tie hlavne tahy su pokryte. Zaujimave je skusat internet v nakupnych strediskach. Taky Duben v ZA, ked chytis dobre mieto pri okne,tak mas aj net. Aupark nic moc alebo OC MAX v PP ubohe. Problem je v tej kope kovu, ktora ta v momente obklopi. Potom si uz len tukas na celo,ze ako tomu mohli dat nazov Rychly internet. Pokrytie sa da pozriet na stranke TM,ale skutocnosti zodpoveda nie na 100%. Problem s Express slotmi bol, vela ludi to kvoli tomu nebralo. V TM trosku spia,ale co uz.
Where there is a will, there is a way

Návrat na "Siete"