VYROBA SKRINKY - ukoncene 25.9.2007

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

VYROBA SKRINKY - ukoncene 25.9.2007

Príspevok od používateľa jergus »

Takze ako som slubil, je tu novy topic, ktory bude o vyrobe skrinky pre moju zostavu. Chladenie uz mam za sebou, cely topic o nom je TU.
Tak zvolil som si farebnu kombinaciu bielej a ciernej, plus na doplnenie a mierne ozivenie bude voda v okruhu UV modro reaktivna. Pravu, zadnu a spodnu stranu skrinky chcem ciernu nepriehladnu, vrchnu a prednu stranu z bieleho mliecneho plexi, a bocnica bude z cierneho priehladneho plexi. Cela skrinka bude robena jednoducho, ziadne zbytocne vystupky, budem sa snazit pouzit co najmenej skrutiek a ma byt hlavne prakticka. Do vnutra chcem pouzit jednu bielu 30cm dlhu katodu (zasponzoroval iwhy) plus jednu alebo dve uv katody 10cm dlhe. Mam v zasobe kupeny UV lak na nechty, tak to este mozno nejako ozivym. Taktiez som sa rozhodol komplet prerobit kabelaz na zdroji. Momentalne je odpojitelna s ciernym flexom. TU je ho trosku vidiet. Kable budem preflexovavat na bielo, skracovat, popripade zlucovat, nech je ich tam co najmenej. Kedze cierne plasty som nezohnal, ale plexiskla mam neurekom, rozhodol som sa skrinku spravit z plexi a potom ju nastriekat na cierno. Mliecne plexi mam len hrubku 5mm, ale koli nosnosti budem lepit dve platne dokopy aby mali hrubku 10mm. Lepidlo som objednal specialne urcene pre lepenie plexi, bude v pondelok.
Co sa tyka rozlozenia komponentov. HDD, DVD a pumpa budu na spodu skrinky, zdroj bude v prednej casti, v hornej bude pomocny vymennik. Ziadne diery do skrinky nepojdu okrem diery v spodnej casti, plus diera na vymennik na vrchu. Tym padom sa budem snazit urobit akysi komin, kedy ohriaty vzduch pojde cez vymennik von vrchnou castou a studeny vzduch bude stupat od spodu. Uvidim ake prudenie tam v konecnom dosledku bude. Aby som nezabudol, hlavna podmienka je, v skrinke ZIADNY ventilator...
Tak to bolo trosku teorie na uvod.
Ale kedze som uz trosku na skrinke robil, mam aj par fotiek. Zatial som stihol napilit vsetky steny skrinky, do spodnej som stihol vypilit nasavaciu dieru a nastriekat na cierno. Do zadnej steny som spravil otvory na IO vystupy pre dosku, plus otvor na graficku kartu. Na pravu stenu - nosnu - som stihol navrtat dierky pre zdroj, otvor pre spinac na zdroj a su navrtane a nasroubovane mosadzne skrutky pre dosku. Tak zatial vsetko.
Fotky su v galerii na pokeci...
GALERIA
Naposledy upravil/-a jergus v Ut 25. Sep, 2007, 23:48, upravené celkom 1 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tak toto ma zaujima, vizera to pekne, este k umiestneniu Zdroja. Mozes miplz farebne vyznacit, kde konkretne bude ten power cable pripojka? Predpokladam, ze tam das neake predlzenie aby si to vyviedol zozadu nie ??
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

for Tomasjerry: prave som pridal par dnesnych foto, vidno tam aj power kabel, aj ako pojde...

Tak ako sa to dnes pohlo? Spodny a zadny plexi panel je uz prestriekany, a konecne som dokoncil flexo. Bolo to dost o hubu nakolko som PCI-E oba kable pre grafiku rozobral, odletoval tie male molexi, kable skratil a molexi nanovo naletoval. Oba som buchol do jedneho flexa. To iste som spravil aj s ATX kablom. Komplet rozobraty, skrateny, preletovany, a oflexovany do troch zvazkov. Povodne som chcel pouzit na konce bielu izolacku s kombinaciou s mliecnou zmrstovackou, ale farebne to vyzeralo dost divne, tak som radsej presiel cisto na ciernu izolacku. No popravde nie som moc spokojny ako to flexo dopadlo. Ved posude sami.
Galeria
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ako klobuk dole za to flexo ti davam 11/10 scool:
Ale ten kabel od zdroja by som skor viedol vrchom, este sice netusim kde budes mat HDD, ale 220 V vie narobit pekne rusenie. Inak budes chladit aj HDD vodou, alebo tam das ventilator ?
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

no to s tym kablom to ma nenapadlo, a prave mas recht, pretoze kabel pojde 1cm od disku :roll: ...Asi to budem musiet este dako zvazit, popripade tienenie na kabel...
Disk nebude chladeny vobec, neviem preco, ale mne sa disk nezohrial na viac ako 30 stupnov v nevetranej skrinke...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Hmm tienit ten kabel, nieje prave stastny napad, radsej ho ved popod ten chladic, myslim ze to bude lepsie :)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

for tomasjerry: no to by slo, aj ked to bude natesno...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Hej urcite to bude na tesno, ale radsej to ved vrchom, inak k tomu Hdd by som dal predsalen neaky pasiv, predsa tam nebude ziaden ventilator takze sa budes musiet spolahnut na prirodzenen stupanie vzduchu. Inak na spodok skrinky budes davat perforaciu na nasavanie studeneho vzduchu :?: Zisla by sa tam.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

jergus mal si tam dat ciernui zmrstovacku ta paska sa ti teplom zacne topit a odlepovat
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

cicolably napísal:jergus mal si tam dat ciernui zmrstovacku ta paska sa ti teplom zacne topit a odlepovat
No vies co sa hovori, skoda plakat nad rozliatym mliekom :x

Ciernu nemam, ale mam priesvitnu, tak asi tie kable znova porozoberam a dam ju tam...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Tak plexi dielce nastriekane, vsetko pripravene na lepenie. Akurat mi chyba lepidlo, ale malo by byt v pondelok :roll: ...
Rozhodol som sa zmenit poziciu HDD, a takisto dat HDD do pasivne chladeneho boxu, konkretne xilence hd-cooler od gaba. Ked to bude odfotim.
Ale nakolko som nebol spokojny s tym flexom, zasa som rozobral celu ATX a PCI-E kabelaz, a nanovov som to oblepil ciernou izolackou a na izolacku dal priehladne zmrstovacie buzirky ktore boli v baleni s flexom. Viac menej uz som spokojny. Posudte sami.
Foto
Naposledy upravil/-a jergus v Št 08. Nov, 2007, 21:29, upravené celkom 1 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Prave ten presah tych ciernych pasok nad tym zmrstovacou foliou sa mi nepaci, cokeby si to zarovnal, potom by to bolo fakt dokonale scool:
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Tak dva dni som nieco porobkal na skrinke, vyrobil som hornu a prednu stenu, obrusil 45 stupnovy uhol na spoj, do hornej casti vyrezal dieru pre vymennik, do prednej spravil dieru na dvdromku, male lcd a pre vandal bulgin. Pod ten spinac som spravil este maly cierny kruzok. Ale zasadna vec. Nepodarilo sa mi zlepit to mliecne plexi tak ako som chcel a ostali na nom flaky, takze som sa rozhodol ho prestriekat na bielo...
Tu je foto s osadenym spinacom a malym LCD, avsak este pred striekanim, a tu je foto cerstvo po nastreku. Este dodam ze dvd romka bude naspodu skrinky, na druhej fotke vidno este dve 14mm diery urcene pre hadice do druheho vymennika...
Takze dnes a zajtra necham vytvrdnut farbu a v piatok by som rad zacal lepit hlavne telo skrinky. Avsak so zadnou stranou musim pockat do pondelka/utorka, aby som ju upravil pre chladic na hdd, ten pride od gaba, dufam...
Zatial tolko...
Naposledy upravil/-a jergus v Št 08. Nov, 2007, 21:30, upravené celkom 1 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Tak dnes sa konecne nieco lepilo...
Biela farba pekne vytvrdla, nalepil som prednu cast, plus nejake uchyty vo vnutri, uchyt na vymennik v hornej casti, a podvecer idem prilepit hornu cast. Suciastky od gaba este nie su, ale pockam, ved ako sa hovori praca kvapna malo platna (ci tak nejak)...
Predna cast
Vrchna cast
Uchyt
Len stale sa neviem rozhodnut ci mam pod spinac davat aj to cierne koliesko.

PS: tie hrdzave skrutky budem menit :wink:

Edit: vrch a predok zlepene, sice s problemami ale zlepene
Naposledy upravil/-a jergus v Št 08. Nov, 2007, 21:32, upravené celkom 1 krát.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Pride mi to ako zbytocnost robis si skrinku k PC. Predpokladam ze to nerobis pretoze musis ale preto ze tak to bali a aspon sa budes mat cim pochvalit...Sam mam rad moding case ale do vyroby by som sa asi nepustil, takze ty drzim palce, nech ti to vyjde ako ma a aby si s tym bol spokojny...rad si pozriem celi priebeh procesu...

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"