Domaca wifi siet s Ovis 5460

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
derick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 08. Sep, 2007, 08:00

Domaca wifi siet s Ovis 5460

Príspevok od používateľa derick »

Zdravim
potreboval by som poradit ako na to:
Do bytu mam kabel LAN len s jednou IP od providera.Cez Wifi by som chcel pripajat na dva pocitace.(notebook a komp,obe maju wifi karty)Je mi jasne ze ten OVIS sa neda pouzit ako router,pretoze s povodnym fw nevie NATovat. Stiahol som firmware od Zcomaxu wa2204 verzia 1.4.2 a cez rs232 som ho tam slahol.Zariadenie sa tvari ako WA2204.(rovnaky chipset ale na 4 lan a jeden wan port.)
Ovis je dostupny na adrese 1.254 a bezi vyborne ako AP.Siete nie su moja silna stranka a zatial sa mi to nepodarilo tak nastavit aby to routovalo.Potreboval by som poradit ako to nastavit.Ked pozrem na traffic je vidiet ze nejake pakety na LAN aj WAN prechadzaju,ale cele to nefunguje.
Ked dam dhcp a na notebooku volbu ze IP sa prideli automaticky,tak sa nepripoji vobec.Skusal som mody gateway a pri wireless ISP sa uz k nemu neviem ani pripojit a pomaha len reset na povodne hodnoty.
Potreboval by som lopatisticky vysvetlit ako to spojazdnit,pripadne hotovy config subor,alebo html screeny.
Adresy pocitacov by som chcel mat natvrdo pridelene a moja IP je napriklad 1.1.1.1.Tiez mi nie je jasne ci DNS adresy prechadzaju z pocitacov za NAT,pretoze napr.pri LANe (mod ISP) tam nie je kolonka pre DNS a WAN je odstaveny.
PS mam este ovis 1120 ,ktory by s APpro vedel aj natovat,ale ma slaby proc a neviem ci by stihal.S tym Appro fw bolo skype a voipstunt skoro nepouzitelne.
Dakujem vopred za vsetky podnetne napady.
Používateľov profilový obrázok
Cvacho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 341
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2004, 14:00
Bydlisko: Pieštany

Príspevok od používateľa Cvacho »

skus najnovsi firmware (e10.1) http://www.airlive.com/wireless-download.htm#mn-5460ap ale malo by to slapat aj s povodnym (3.2.1.3.9 eu) musis pouzit mod WISP (Client Router) Mode

alebo potom ak by ti to neslo skus APLite54G firmware

Kód: Vybrať všetko

APLite54G firmware (bezplatne verze, bez garance a technicke podpory):
 
Pro Ovislink WL-5460AP (v2), MINITAR MNWAPG-2. Nevyzaduji nainstalovany modul APPro54G.
 
Aktualizace BootLoaderu pouze pro Ovislink WL-5460AP a MINITAR MNWAPG-2 - doporucujeme urcitì nainstalovat !!! Navod pøilozen v .zip souboru.
download: 5460clock_fix.zip
instalace nijak nezmìni nastavenou konfiguraci APPro nebo APLite
 
verze APLite54G release 14.7.2006. (aktualni verze)
download: aplite54g-14.07.2006.zip
md5: 81b1e198a35b74b9c0eaba4e686cae67
 
verze APLite54G release 9.4.2006.
download: aplite54g-09.04.2006.bin
md5: f23dd3099e3cfd869860b25b67764486
CPU:Intel Core 2 Duo E7200 @ 3,04GHz, ,COOLER:Noctua NH-U12 + Papst 4412F/2GLL, MB:Gigabyte EP35-DS4, RAM:2 x Apacer Gold 2GB 800MHz, GPU:Gainward nVIDIA 8800GT 512MB Golden Sample, HDD:Samsung Spinpoint F1 640GB S-ATA, DVD-RW:NEC AD-7203S, PSU:Fortron 350-60 THN, SOUND: SoundBlaster Live! Player 5.1Digital, LCD:Samsung 740B, CASE:Lian-Li PC-7B Plus, KEYBOARD:Genius KB-109e, MOUSE:Logitech MX518, MOUSEPAD:SteelPad QcK,REPRO:Creative Labs Inspire P580
Používateľov profilový obrázok
derick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 08. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa derick »

Cital som ze APLite54G firmware je bezplatne a je bez moznosti routovania a ovis e10b1 ma sice WISP mode ale routovat vie len na wifine a nie na kabli.Tj opacny pripad ako ma ja.

Skor myslim ze by mi pomohlo konkretne info ako nastavit toho ovisa s fw wa2204,ktore volby zaskrtnut atd.Najlepsie by bolo keby niekto mal wa2204 s podobnym nastavenim siete ako potrebujem ja.
Používateľov profilový obrázok
derick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 08. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa derick »

Takze problem vyrieseny:
Po flashnuti ovisa 5460 na Zcomax wa2204 sa jeden LAN port (ten vzdialenejsi od napajania) zmeni na WAN port.Neslo mi to preto,lebo som nevedel,ze pri vypnutom DHCP treba zadat IP v rozsahu routera a brana a DNS ma byt Ipcka routera tj 254.
Pripojil som 3 kompy cez wifi a bezi to super.

PS:takze vysledok je ten ze sa da zadarmo z Ovisa urobit router
ktory vie NATovat.

Dotatok:
keby to niekomu pomohlo (samozrejme na vlastnu zodpovednost) napisem podrobnejsie ako to flashnut.Ja som to robil programom Pumpkin.exe (najst a stiahnut cez google)Lan krizeny kabel do sietovky PC s IP napr.192.168.1.5 a druhy koniec do Ovisa (prvy port od napajania) Dostat Ovisa do bootovacieho rezimu(pridrzat reset a pripojit napajanie,pustit cca po 10 sekundach.V Pumpkine zadat Put file a nastavit host 192.168.1.6. Postupne nahrat subor cfg.bin hned po nom linux1.4.bin nastane samocinny reboot ,nakoniec znovu boot rezim a nahrat posledny subor web.bin.Potom uz len resetnut a ide to.
Predchvilou som flashol dalsieho Ovisa,ktoreho mi venoval kamos. (bol na odpis vobec nefungoval s povodnym fw,ani pri flashovani cez kabel rs232.)Ten Pumkin ho rozbehal.
Používateľov profilový obrázok
vladino001
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St 27. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa vladino001 »

cawte mam siet

Kód: Vybrať všetko

http://www.ukazto.com/?img=974224,Beznzvu.jpg
a chcel by som docielit aby som mohol rozbehat na PC FTP-cko.
Nasiel som toto:

Kód: Vybrať všetko

http://www.appro.cz/stazeni.html
ze ci tam je neaky firmwar s ktorym to pojde a aby vlastne islo na mojom AP (mam WL-5460AP)

Návrat na "Siete"