Pomale stahovanie z torrentov

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
fufino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00

Pomale stahovanie z torrentov

Príspevok od používateľa fufino »

caute.Mam problem zo stahovanim z torrentov, priemerna rychlost je okolo 15-20kb/s vyskusal som uz 6 down. manazerov a stale to iste. Bitcomet mi dokonca zablokoval firreval v PC aj pri povolenej vinimke. Neviem kde moze byt chyba. Vy ste tu fachmani poradite mi? :?
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

nemusi byt chyba v tebe...
ak stahujes nieco, co uploaduje malo ludi(seederov) a atahuje vela ludi(leecherov) tak je to v poriadku...
treba hladat torrenty, kde je najlepsi pomer leech/seed(najviac seederov a co najmenej leecherov)
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
fufino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa fufino »

Stahujem pomer S/ 18 a v (4872)to mi ukazuje stahovac momentalne U torrent a neviem co to znamena,a L/8(2342) rychlost cca-60kb/s je to v morme alebo je to pomale?A pomer L/8,P/14 rychlost 45-52 nezda sa mi to. Ktory stahovac je najrychlejsi?Alebo je to jedno? Diki. :? :?
Používateľov profilový obrázok
streetway
Ban
Ban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 11. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: BA Ruzinov

Príspevok od používateľa streetway »

fufino napísal:Stahujem pomer S/ 18 a v (4872)to mi ukazuje stahovac momentalne U torrent a neviem co to znamena,a L/8(2342) rychlost cca-60kb/s je to v morme alebo je to pomale?A pomer L/8,P/14 rychlost 45-52 nezda sa mi to. Ktory stahovac je najrychlejsi?Alebo je to jedno? Diki. :? :?
Ako prvu vec co ti odporucim odinstaluj si u-torrent strata casu :o) aspon podla mna.
Potom ako si nainstalujes AZUREUS napriklad si ho stiahni z demonoid.com tak si nastav podla toho aky mas net :

Max. UP -> napis 80% z tvojho uploadu ktory ti provider poskytuje do bunky


Download mozes nehat na povodnej hodnote teda 0

Ako poslednu vec si treba uvedomit to ze aj ked mas priatelny pomer peer/seed nie leech (leech su uzivatelia ktory sa po natahani suboru spravaju nesportovo a vypnu sa hned po dotahani) , tak aj tak nemusis mat plnu rychlost lebo server z ktoreho stahujes moze byt az niekde v p.... a aj ked su tam uzivatelia ktory su z Europy oni tiez tahaju pomaly po natahani ich dat tahas rovnakou rychlostou teda pomaly :) .

Dalsi problem moze byt aj provider od ktoreho mas net napriklad Chello zacalo torrenty obmedzovat prerusovanim uploadu kazdych 20sec. a pri maximalnom uploade ti trha a spomaluje download.

Ako posledna rada :
Netreba sa hned chytit na prvy torrent ktory najdes skus ich viac.

Ak sa ti nedari urobit vynimku pre torrent klienta standardne musis ho manualne zapisat cez UDP a TCP porty vo firewall - e, tiez je mozne ze pouzivas viac firewall - ov alebo nejaky program ktory je schopny obmedzovat internetove a p2p programy mapriklad Net Limiter ( ten by sa ta vsak pri nainstalovani a spusteni torrent klienta spytal na odblok ).

http://blogster.com/host/images/54958681615.jpg
http://blogster.com/host/images/64107958051.jpg
Používateľov profilový obrázok
fufino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa fufino »

STREETWAY dakujem za radu uz to bezi okolo 120kb/s.Este by som chcel vediet aku verziu AZUREA si to tam ofotil lebo ja som stiahol 3.0.1.6 a nebola tam lista z nastrojmi.Teraz mam 2.5.0.0

Tak este raz Dakujem.. :o :o
Používateľov profilový obrázok
streetway
Ban
Ban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 11. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: BA Ruzinov

Azureus

Príspevok od používateľa streetway »

fufino napísal:STREETWAY dakujem za radu uz to bezi okolo 120kb/s.Este by som chcel vediet aku verziu AZUREA si to tam ofotil lebo ja som stiahol 3.0.1.6 a nebola tam lista z nastrojmi.Teraz mam 2.5.0.0

Tak este raz Dakujem.. :o :o
To je Azureus Vuze ktory ma v sebe aj moznost stahovat videa klipy a rozne ine pracicky v HD kvalite mozes si ho stiahnut napriklad tu.

http://azureus.sourceforge.net/

po instalacii sa ti mozno este bude update-ovat

Návrat na "Siete"