modem a wifi router

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

modem a wifi router

Príspevok od používateľa ferooo »

takze mam nasledovny problem..
kupil som si wifi router ASUS WL-520G aby som mohol byt na nete aj na notebooku aj na desktope sucasne a nemusel som so sebou tahat kable :)
v navode na zapojenie routera je, ze sa ma dat lan koncovka do sietovky a wan do modemu, lenze na modeme nemam sietovu koncovku :? len usb do compu a line z phonu
da sa to nejako obist? ci si musim zohnat modem so sietovou koncovkou?

teraz som to zapojil tak, ze lan z routera som pichol do sietovky a modem som pripojil ku compu cez usb... s takymto zapojenim mozem zdielat subory medzi desktopom a notasom, ale na net sa na notase nepripojim, len na desktope...
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... skoncil si tak pretoze si sa neporadil
... stacilo len par korun navyse a mohol si kupit WiFi router s modemom
... teraz budes musiet mat zapojeny pocitac pokial budes chciet zdielat pripojenie
... treba premostit pripojenia
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

KikoKK napísal:... skoncil si tak pretoze si sa neporadil
... stacilo len par korun navyse a mohol si kupit WiFi router s modemom
... teraz budes musiet mat zapojeny pocitac pokial budes chciet zdielat pripojenie
... treba premostit pripojenia
v preklade to znamena, ze takto mozem byt na notebooku na nete, len ked je zapnuty desktop, hej?
da sa to vyriesit tym, ze kupim iny modem? ale router ostane..
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... ano ... da sa to tak vyriesit
... musis kupit DSL modem s pripojenim PC cez RJ45 = LAN
... ale ja ti vravim, zbytocne si komplikujes zivot
... predaj ako WiFi router tak aj USB modem a kup si WiFi DSL modem / router
Netgear DG834G Wireless ADSL2+ Modem/Router 54 Mb/s (Annex B), 4 porty 10/100
D-Link ADSL2+ 54M Wireless Router with 4 Port 10/100 Switch (Annex B)
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

keby som ale zohnal iny modem(s lan konektorom) dalo by sa to potom zapojit podla toho navodu pre router, a mohol by som byt na nete na notebooku aj pri vypnutom pc?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

ferooo napísal:keby som ale zohnal iny modem(s lan konektorom) dalo by sa to potom zapojit podla toho navodu pre router, a mohol by som byt na nete na notebooku aj pri vypnutom pc?
ano, mozes
predpoklada to vsak, ze modem bude vediet komunikovat po DSL, WiFi a Lan
(kedze chces notebook cez wifi, a PC cez kabel)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
ferooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 12. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa ferooo »

nedalo by sa to vyriesit tym, ze dokupim splitter? ci je to blbost?
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

ferooo napísal:nedalo by sa to vyriesit tym, ze dokupim splitter? ci je to blbost?
... funkcia splitteru vychadza z jeho nazvu, cize rozdelit vstupny signal do dvoch casti ... jedna hlasova ide do telefonu a druha datova ide do modemu ... co sa tyka pripojenia tvojho routra k modemu s LAN, tak vo vacsine pripadov to funguje, pokial ma clovek zakladne znalosti nastavovania sietovych pripojeni ... cize vela stastia a pevnych nervov
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
bad_messiah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 295
Dátum registrácie: So 03. Júl, 2004, 14:00
Bydlisko: PezinoK

Príspevok od používateľa bad_messiah »

splitter mas len na odelenie "signalu" hlasovej sluzby od DSL, tj. je to blbost...

keby si si zohnal ethernetovi modem tak sa to da vyriesit ale ako ti uz bolo povedane vyssie: zbytocne si komplikujes zivot, skus radsej ten router v obchode vymenit s doplatkom za router s modemom... pri troske stastia ti to vymenia,, USB modem predas a je to :wink:
RETRO POPIS : dlhšie som tu nebol :)
CPU: AMD Athlon X2 4000+ EE @ 3.11Ghz 1.38V,, AC Freezer 64 Pro,, RAM: 4GB 444Mhz/ 888 /2x Corsair 2GB/ ,, MB ASUS M2N E nForce 570 Ultra,, VGA: N9600GT 512 DDRIII ,, HDD:RAID 2xWD Raptor 150GB Raid 0,, DVD-RW LG/Teac... LCD: 2xLG 22"

Návrat na "Siete"