Turbo 2 v Kosiciach Vypadky?

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Turbo 2 v Kosiciach Vypadky?

Príspevok od používateľa Bubu123 »

No zdravim chcel by som sa opytat ci majitelia Turbo 2 netu od tcom bez pevnej linky registrujete vypadky spojenia lebo mne to pada jedna radost tak kazdu pol hodinku alebo hodinku mi to padne aspon na 10 minut na mojej strane chyba nieje ani v modeme lebo ten mam este od stareho FLATKA este 2 roky do zadu a ten modem iisiel bezchybne a windovs som dal novy som myslel ze je daco zle nastavanie Siete ale aj tak to pada.volal som tam tam mi povedali ze pripojenie id od viacerych PC pricom ja to mam len na jednom tak mi zmenili heslo by si mysleli ze dakto iny ma moje udaje i ked udaje som zatial videl len ja tak mi zmenili pristupove heslo ze by to malo vyriesit ale aj tak to pada.nemate niekto tiez take daco?
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

este 15 prispevkov porob a by bolo dobre.

teraz ze tebe samemu to ide zle tak je to blbost? aj v ke mam zopar kamosov/spoluziakov/kolegov a kazdy je s nim spokojny
co tak im tam zavolat? nenechaj sa sfuknut prvym operatorom co ti dvihne.
inac aky mas modem? ak ten spatny microcom ad2622 tak ten napriklad mi robil to co ty opisujes, vymenil som za iny a ide vsetko v pohode. a to bolo nekompaktibilitou hw.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

tak presne ten mam co si vypisal ale on mi siiel v pohode na klasickom FLAT 2 roky takze nim to nebude volal som tam 2 krat a vzdy to dajak vyriesili a furt na druhy ten abo neskor mi zas zacalo robit

UPDATE: Dal som do google meno mojho modem no Microzom AD 2622 a a vela mi toho naslo napriklad na DSL.sk alebo na inych strankach tiez sa velmi vela ludi stazuhe na kratkodobe a caste vypadky 10-50 krat denne a nie len kosice , keby bol niaky update ovladacov alebo ja uz neviem.
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

update ovladacov nieje a ani nebude. ja som to uz komunikoval priamo s microcomom. v t-come na platenej linke ma na nich odkazali
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

no takze to bude padat este pekne dlho jak vidim lebo neviem kde som cital ze tcom daval update vysielacov alebo take daco a ze na chvilku boli odstavene linky tie po case nabehli ale DSL haprovalo a zmetkovalo chceli zkvatlitnit sluzby je to pekne od nich ale teraz je to asi ocividne nestabilne ja ked som volal do Tcomu mne netrepali ze dakto iny sa mi prihlasuje na moje Meno a heslo niaky iny PC a pritom som si kontroloval loginy a len ja som sa prihlasoval setko tam bolo meno mojho pocitaca atd ze vzdy som to bol ja takze daco vaznejsie je stymi DSL dufam ze to co v najblyzsiej dobe vyriesia alebo mozno moj pripad je asi ten modem ten este mam od FLATKA stareho co zacinal som s 512kbps potom 1024 potom 1536kbs a teraz ten 4G bez pevnej mozno nezvlada parametre alebo co ja viem. takze ten microcom ani neplanuje update FW ? takze chyba je len na strane tcomu?
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

1. Zavolaj este raz na infolinku alebo lepsie na technicku podporu, nech ti zistia, kde nastava rozpad spojenia. Ak ti povedia ze modem dava pokyn na odpojenie, tak chod na bod 2.

2. http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... ic&t=24892

3. Nemenil si pred vypadkamy spojenia nieco vo svojom kompe ? ... novy hardware a podobne ...

4. Pises ze mas AD 2622 - cize USB modem .... skus si zohnat klasicky ethernetovy RJ45 DSL modem a vyskusaj to s nim. Ja si myslim ze na 90% to s nim pojde.
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

Lopik napísal:1. Zavolaj este raz na infolinku alebo lepsie na technicku podporu, nech ti zistia, kde nastava rozpad spojenia. Ak ti povedia ze modem dava pokyn na odpojenie, tak chod na bod 2.

2. http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... ic&t=24892

3. Nemenil si pred vypadkamy spojenia nieco vo svojom kompe ? ... novy hardware a podobne ...

4. Pises ze mas AD 2622 - cize USB modem .... skus si zohnat klasicky ethernetovy RJ45 DSL modem a vyskusaj to s nim. Ja si myslim ze na 90% to s nim pojde.
Uz som tam volal asi 3 raz raz 2 x restart linky a 1 heslo pristupove mi zmenili lebo maly podozrenie ze mi dajaky iny PC loguje na internet a ten modem v pohode fical 2 roky na FLATKU a ziadne problemy takze chyba bude len na ich strane :/ nechapem preco nedaju niaku newsku ze linky padaju alebo prerabaju ich alebo co ci im je lepsie ked im kazdu minutu dakto vola ze mu to pada

UPDATE: Ja debil som prednedavnom menil BIOS na mojej doske ale nepametam ci to bolo pred alebo po novom nete skusim flash najvovsieho biosu a poviem ze jak to dopadlo.cital som tamtu temuze ked to moze byt bios tak dam novy.
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Lopik »

ak nic nepomoze , tak skus ako poslednu moznost pozicat si od niekoho na skusku klasicky modem s RJ45 koncovkov ... mozno fakt je len tam chyba ... vsak uvidis
Používateľov profilový obrázok
Bubu123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 333
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice - Barca

Príspevok od používateľa Bubu123 »

Lopik napísal:ak nic nepomoze , tak skus ako poslednu moznost pozicat si od niekoho na skusku klasicky modem s RJ45 koncovkov ... mozno fakt je len tam chyba ... vsak uvidis
tak ale ten modem slapal 2 roky na FLATKU v pohode uplne ziadne problemy volal som na internet hotline v pondelok sa mi ozve technik som zvedavy co vyduma lebo v linke neni problem mozno ten modem niak nesplna parametre na ten novy turbo 2 alebo uz neviem v pondelok pride technika uvidim a stym modemom ani nemam od koho kazdy tu unas ma bud Antik alebo Extel ked uz to fakt bude padat aj po vyjazde technika a nebude vediet to vyriesit tak kupim niaky modem lacny klasicky a uvidim potom v pondelok postnem ze jak som natom


UPDATE : Takze dnes tu bol technik s tcomu tiez krutil hlavou ze kde moze byt problem ale tak prisiel na na daco mi znizil rychlost linky lebo ja som bol v 3mbps pasme a mal som 1.5mbps realnu rychlost tak mi to znizil na 2mbps a som skusal aj 5 stahovani naraz popritom hry som hral a net stabilne ide takze je to vyriesene net ide jak hodinky rychlost maximalne stabilna vobec nepada ale zas ani opetovne nepresahuje dannu rychlost ktoru mam lebo vzdy mi to behalo na 2mb miesto 1.5

UPDATE 2: Takze ziadny rozdiel net o taku hodinku po odchodu technika opet zacal padat jak doteraz ked tam zavolam som VELMI zvedavy co mi nato povedia bo uz fakt stracam Trpezlivost .
MB:Gigabyte M56S-S3 | CPU:AMD Athlon X2 5200+ | RAM:2GB Patriot low latency Dual Channel |HDD: Western Digital 160GB SATAII | GPU: Gainward Bliss 7600GS 256MB DDR3 500/1200mhz @ OC 600/1600mhz | PSU:Fortron 350W | GAMING:Microsoft 1.1 Black + Steel Pad QcK+

Návrat na "Siete"