Problem s downloadom cez WIFI (LAN)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
ne0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Problem s downloadom cez WIFI (LAN)

Príspevok od používateľa ne0 »

Mam problem trosku s wifi sietou popisem trosku problem mam doma zriadenu wifi siet cez AP standardne mam to napojene na svoj desktop PC s dvomi sietovkami WAN kabel ide do jednej sietovky a z druhej do AP.Problem mam ale vtom ze aj ked som pripojeny k AP WMM3000AP cez notas co mi ukazuje 54MBps tak mi to po lanke tolko nefici stale to taha len do 3mb/s na net by mi to aj stacilo nakolko mam 40 mbit linku ale na lanku nie mame na sidlisku dc hub preto by som to chcel rozbehat aby som mohol sosat plnou rychlostou (54mbit cize nieco medzi 6-7 mb/s). Rozmyslam kupit wifi router tak ak by mi niekto vedel poradit aky mam kupit aby mi to ficalo ako ma tak by som bol velmi vdacky. Rozmyslam vziat MSI RG60SE cize 108 MBps. Notebook mam ACER Extensa 5220-050508Mi. Este by som sa chcel opytat co vlastne je toto "Podpora bezdratove technologie Acer SignalUp" . Dakujem za vsetky rady a prispevky.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- rychlost je absolutne v poriadku
- 3mb/s v reale zodpoveda 54MBps
- nic vyznamne co by stalo zato s tym uz neurobis.

T. :)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
ne0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa ne0 »

a ako je mozne dosiahnut vyssiu rychlost ?
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Nezabudni, ze ak chces 108 megove zariadenia, musis mat podporu na to u oboch zariadeni ... rychlost je v poriadku a myslim, ze mozes byt iba rad, ze tahas az 3 mega za sekundu ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
ne0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa ne0 »

Jerry napísal:Nezabudni, ze ak chces 108 megove zariadenia, musis mat podporu na to u oboch zariadeni ... rychlost je v poriadku a myslim, ze mozes byt iba rad, ze tahas az 3 mega za sekundu ... :wink:
noo wifi v notebooku mi podporuje az 108 takze preto sa pytam ak by som kupil ten wifi router msi ci by bolo mozne dosiahnut aj vyssiu rychlost myslim bezdratovo
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Bolo by to mozne, ale museli by obe zariadenia fungovat na rovnakom principe tej rychlosti ... mam pocit, ze kazdy vyrobca si uplatnuje inu technologiu prenosu a aj ked mas 108 mega obe zariadenia, nemusi to vobec na tych 108 ist.
Používateľov profilový obrázok
ne0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa ne0 »

ach tak ja len ci niekto nema skusenosti s acer NB a nejaky routrom preto pisem sem pretoze uvazujem aj tak kupit router pretoze musim zapnut svoj PC ak chcem mat aj wifi net takze kto by vedel nieco poradit tak kazdu radu prijmam :)
Používateľov profilový obrázok
tikpe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po 29. Okt, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa tikpe »

Napriklad AP Asus Wl-560gM 240 MIMO s notebookom Acer TraveMate 820 dosahuje len okolo 7Mbit/s i ked notebook ma 802.11/g - cize teoretickych 54 Mbit/s. Tychto teoretickych 54Mbit moze v praxi dosahovat len nieco nad 20Mbit.
S HP notebookom - nw8240 mi to naozaj funguje okolo 20Mbit.
Obe rychlosti ale len v lab.podmienkach - ziadne prekazky, AP a notebook asi 2 metre od seba.
Ale Acer-u neverim, obcas sa tam v Taiwane pomylia a Slovak na ktorom to otestuju sedivie stale viac....a viac...

Tikpe
Používateľov profilový obrázok
ne0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa ne0 »

mam znovu problem aj ked som si uz zvykol na tie 3mb/s tak sa mi stala dost neprijemna vec skusal som nastavovat net cez wifi na kubunte ta podporuje ak som dobre pochopil len wep cryptovanie tak som sa to snazil prestavit a nejako mi nechcelo najst siet tak som dal reset znovu som to nastavil na povodne hodnoty a zrazu mi to ide len 200kb/s max cize vobec nechapem co sa mohlo stat co nie ak by mi vedel niekto poradit co s tym tak poradte .dakujem

Návrat na "Siete"