K8V-Se Deluxe a bios

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
janyno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: TRNAVA

K8V-Se Deluxe a bios

Príspevok od používateľa janyno »

Mam Asus K8V-Se Deluxe a procak Sempron 3000+. Na zaciatku mi vypise typ procesora aj takt, ale ked uz ma bootovat z HDD, tak vypise, ze neznamy CPU a mam konaktovat vyrobcu kvoli Biosu. ALe ako mam prepalit bios, ked ma nepusti ani do Biosu? :(
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Mal by si to zverit niekomu skusenejsiemu. Zrejme celkom nerozumies o com prepalenie biosu je. Ak vies o com je rec, postupuj takto:
Predpokladam ze mas bios asi zaheslovany. Ak chces zrusit heslo, stasi bios zresetovat cez CLEAR CMOS.
Potom budes musiet ale nanovo navolit polozky v biose. Ak nevies co sa tam nastavuje, radsej si niekoho zavolaj co ti to urobi.
Po nastaveni poloziek by nemal byt problem spustit bootovanie z diskety, bios prepalit a potom nastavit aby to slo OK.
Bootovanie z HDD by ti vsak malo ist aj teraz keD nepozna CPU. Jediny rozdiel je, ze miesto cisla ho bude identifikovat ako unknown CPU.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
janyno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: TRNAVA

Príspevok od používateľa janyno »

nie... "trosku " sa v tom vyznam.
Problem je v tom, ze ma nepusti nikde. Ani do biosu... proste vypise, ze nepozna CPU a hotovka. A reset biosu nepomaha. Asi pomoze iba vymena CPU za starsi - Athlon 64 bit. A nie Sempron... :(
A oprava toho - ked uz ma bootovat z HDD...
Tu chybu vypise hned po zdetekovani IDE zariadeni...

Návrat na "Základné dosky"