restart wifi routra

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

restart wifi routra

Príspevok od používateľa delpiedro »

caute ............ ja uz fakt nevim v com je problema :?:
situacia ->>> surfujem na NB cez domacu wifi siet (router belkin - cao kikokk) a zrazu mi nejdu nacitat nejake stranky (sem tam pravda, google, ...) tato situacia sa vyriesi okamzite po restarte routra ... :?

wifi siet je v pohode stale lebo inu stranku mi nacita uplne v pohode, ked si dam otestovat aj rychlost tak je to super ......... mna len napada ci to nie je v tej blbej viste na nb

alebo ak by sa s tym niekto nekdy stretol a vedel dat radu .......... dik
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

mas este iny komp doma? skus to s nim otestovat. proste ked sa nebudes vediet pripojit z booku tak skus ten komp ci ide alebo bez restartu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

mam pripojeny stolny komp cez lan, tam mi to problema nerobi

potom cez pda ked surfujem ........ len tam neviem posudit, lebo tam si moc nepamatam, zeby cosi take

ja len ze ci to nemoze byt nejaky zadrhel v nastaveni routra, firewall alebo nieco take ......... ale zase ked ine stranky idu v poho

a napriklad aj ten restart robim cez nb a teda wifi :?
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

pockaj ale teraz ma napadlo, ze aj na pc mi to niekedy vypadlo :idea:
asi to bude v tom routri, vacsinou surfujem na nb v pohodli obyvacky :blind:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

dobre vypadne ti ale co ti vypadne? vypadne dnsko alebo komplet net? skus v taky cas dat pingovat nejaku stranku a ked ti nahodi jej ipcku a popripade aj piguje tak net ide, problem bude niekde medzi.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... pokial budes mat problem na oboch pocitacoch, skus jeden napojit napriamo
... cize router vyhod zo siete, aby sa overilo, ze skutocne router robi problem
... lebo kludne moze byt aj provider na vine
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

ved prave neviem co vypadne,ale DNS mam nastavene "automatic from ISP" a IP adresu mi prideluje DHCP automaticky.

hovorim>>> napriklad surfujem na pravde.sk, potom som zas niekde inde, vratim sa zase na pravdu a nejde, nasledne otestujem ci ide vobec net a ide; skusim bleskovky a frci, vratim sa na pravdu a stale nejde; restartnem router, nahodim pravdu a okej>>>>>>>>>>>>>>
>a takto mi to aspon raz za den zblbne .......... a tak dufam ze mi to tu niekto pomoze vyriesit.

uz som aj firewall vypinal na routri tak please vylestite svoje gule ...... myslim vestecke :lol: ...... a cosi vymyslite poradte ....... hocico... ja zas taky zdatny niesom
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

KikoKK napísal:... pokial budes mat problem na oboch pocitacoch, skus jeden napojit napriamo
... cize router vyhod zo siete, aby sa overilo, ze skutocne router robi problem
... lebo kludne moze byt aj provider na vine
ked som nemal router, tak net frcal ok

hovorim, je to len otazka asi nastavenia routra, lebo pochybujem, zeby mal yahoo taketo chvilkove vypadky :wink:
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... provider = poskytovatel internetu (nie stranky)
... tym vratit sa spat na PRAVDU asi nemyslis krok spat, ale zadanie opat plnej adresy
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

KikoKK napísal:... provider = poskytovatel internetu (nie stranky)
... tym vratit sa spat na PRAVDU asi nemyslis krok spat, ale zadanie opat plnej adresy
provider = poskytovatel internetu (nie stranky)- viem, ze nie som expert, ale toto som este vedel :lol:

ano myslel som zadanie plnej adresy, teda znovunacitanie stranky

fakt myslim, ze to bude v nastaveni routra, ale v com :?

//odmazana kopa smajlov. killswitch
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... posli mi presny model routra, nech si prezriem datasheet aj manual
... neviem si ale predstavit, co by v nastaveniach to mohlo sposobovat
... pokial mas cestu cez BA, tak sa zastav a zapoziciam ti iny router na overenie teorie
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

je to BELKIN Cable/DSL gateway router 125Mbps 125g HSM, asi to neni presny nazov, ale k identifikacii to hadam bude stacit ... cestu do ba nemam, ale skus na mna vybafnut tu teoriu aj ja som zvedavy ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... chyt rouer
... obrat ho hore nohami
... pozri presne modelove oznacenie
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
delpiedro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 27. Júl, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa delpiedro »

belkin wireless g plus router model #f5d7231-4 version 1212uk

Návrat na "Siete"